آبین بازار آنلاین تصفیه آب خانگی و صنعتی
abin
فرم درخواست
خدمات نصب، تعمیر و سرویس تصفیه آب صنعتی

خدمات نصب، تعمیر و سرویس تصفیه آب صنعتی

یکی از روش‌های مؤثر و پرکاربرد جهت تامین نیاز به آب تصفیه شده، استفاده از خدمات تصفیه آب صنعتی است. سیستم تصفیه آب از واحدهای مختلفی تشکیل شده است که از فیلترها و تجهیزات مناسب با توجه به کیفیت آب ورودی و هدف تصفیه آب استفاده می‌کنند. کارکرد صحیح و مداوم سیستم تصفیه آب صنعتی در گرو سرویس مداوم و حرفه‌ای، نگهداری اصولی و انجام به موقع تعمیرات است. خدمات تصفیه آب صنعتی از تخصص‌های ویژه‌ای تشکیل شده است که باید علم محور بوده و براساس دانش فنی و تجربی کافی و دقیق انجام شود. علاوه بر این، کلیه سیستم‌ها به خدمات نصب، پشتیبانی، و خدمات پس از فروش مانند سرویس و تعمیر دستگاه های تصفیه آب صنعتی نیاز دارند.
سایت آبین با تکیه بر سال‌ها تجربه در این زمینه، راهگشای شما در تمامی امور خدمات دستگاه تصفیه آب صنعتی از طراحی و نصب گرفته تا سرویس‌های دوره‌ای، تامین فیلترها، مواد شیمیایی و کلیه تجهیزات لازم، خواهد بود. در ادامه کلیه خدمات که در این زمینه ارائه می‌شوند را بررسی می‌کنیم.

قرارداد تعمیرات و نگهداری سیستم تصفیه آب صنعتی

قرارداد تعمیرات و نگهداری سیستم تصفیه آب صنعتی

دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. این دستگاه‌ها نقش بسیار مهمی در تامین آب با‌کیفیت برای فرآیندهای تولیدی ایفا می‌کنند. از این رو قرارداد تعمیرات و نگهداری دستگاه تصفیه آب صنعتی با یک تیم از کارشناسان با‌تجربه در مجموعه آبین می‌تواند امور مربوط به سیستم را به شکلی جامع و کارآمد مدیریت کند تا کاربران هیچ دغدغه‌ای از عملکرد این سیستم نداشته باشند. این قرارداد خدمات تصفیه آب صنعتی از 0 تا 100 فعالیت‌هایی را که برای حفظ عملکرد درست و ایمن دستگاه تصفیه آب ضروری هستند، پوشش می‌‌دهد.

خدمات نصب و راه‌اندازی دستگاه تصفیه آب صنعتی RO

نصب دستگاه تصفیه آب صنعتی RO (اسمز معکوس) یک مرحله بسیار حیاتی در فرایند تامین آب تصفیه شده برای مصارف صنعتی و تجاری است. دستگاه‌های RO برای حذف نمک‌ها، مواد آلی، آلاینده و مواد جامد از آب استفاده می‌شوند؛ از این رو نصب صحیح آن‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در ادامه به بررسی مراحل نصب و راه‌ اندازی دستگاه تصفیه آب صنعتی می‌پردازیم.

 • نخستین مرحله در نصب دستگاه RO انتخاب مکان مناسب برای قرارگیری است. این موقعیت باید در نزدیکی منبع آب باشد و دسترسی به برق و اتصالات لازم را فراهم کند. همچنین باید مسیری برای زهکشی و دفع پساب از دستگاه نیز تعیین شود.
 • در مرحله دوم، تجهیزات و اتصالات مربوط به دستگاه RO نصب می‌شوند. چنین مواردی شامل اتصال لوله‌ها، شیرها، پمپ‌ها و محفظه‌های مختلف دستگاه از قبیل هوزینگ، پرشروسل و شارژ مخازن FRP می‌شوند. این بخش از فرآیند نصب به دقت بسیاری نیاز دارد؛ زیرا هر خطای کوچک در این مرحله می‌تواند به مشکلات بزرگ‌تر در عملکرد دستگاه منجر شود.
 • مرحله بعدی شامل پیکربندی و تنظیمات دستگاه تصفیه آب صنعتی است. در این مرحله، پارامترهای عملیاتی دستگاه شامل فشار، جریان و غلظت نمک‌ها تنظیم می‌شوند. این تنظیمات به منظور بهینه‌سازی عملکرد دستگاه و تولید آب تصفیه ‌شده با کیفیت مطلوب انجام می‌شود.

خدمات تصفیه آب صنعتی نیازمند تخصص و تجربه کافی است. به همین جهت برای تضمین عملکرد صحیح و مطمئن این دستگاه‌، به کمک تکنسین‌های متخصص مجموعه آبین در این زمینه نیاز دارید. از آنجایی که کیفیت آب تصفیه شده می‌تواند اثر مستقیمی بر بسیاری از فرآیندهای صنعتی و هرگونه مصرفی داشته باشد، انتخاب یک تیم حرفه‌ای برای خدمات نصب دستگاه تصفیه آب صنعتی بسیار حیاتی است.

خدمات تعمیر و نگهداری تخصصی دستگاه تصفیه آب صنعتی

خدمات تعمیر و نگهداری تخصصی دستگاه تصفیه آب صنعتی

یکی از مزایای قرارداد خدمات تعمیرات و نگهداری تصفیه آب صنعتی با تیم کارشناسان با تجربه آبین، برخورداری از تعمیرات تخصصی و نگهداری دقیق از تجهیزات است. تیم کارشناسان با تجربه، به خوبی با مشکلات و نیازهای دستگاه آشنا هستند و می‌توانند بدون تاخیر، تعمیرات لازم را انجام دهند.

پیش‌بینی و پیشگیری از خرابی‌ها

کارشناسان ماهر نه تنها به تعمیرات دستگاه تصفیه آب صنعتی احاطه دارند، بلکه می‌دانند برای پیشگیری از خرابی‌ها نیز باید چه اقداماتی انجام دهند. این پیش بینی به معنای اجرای برنامه‌های نگهداری منظم و اقدامات پیشگیرانه است که می‌تواند میزان و دفعات خرابی‌ها را کاهش داده و عمر مفید دستگاه را افزایش دهد.

افزایش کارایی

کارشناسان با بهره‌گیری از دانش و تجربه خود می‌توانند عملکرد دستگاه تصفیه آب را بهبود بخشند. آنها می‌توانند فرآیندهای تصفیه آب را بهینه کرده و کارایی سیستم را افزایش دهند.

مدیریت کامل سیستم

قرارداد خدمات تصفیه آب صنعتی با تیم کارشناسان با تجربه به معنای مدیریت کامل سیستم تصفیه آب است. این تیم مسئولیت انجام تمام امور مربوط به دستگاه تصفیه آب از جمله تعمیرات، نگهداری، تعویض قطعات، و پایش عملکرد را بر عهده دارند. از این رو دیگر نیازی به داشتن دغدغه حضور اپراتور در کنار سیستم نیست.

کاهش هزینه‌ها

با تعمیرات منظم و بهینه‌سازی کارایی در خدمات تصفیه آب صنعتی، هزینه‌های عملیاتی کاهش یافته و مصرف انرژی نیز بهینه خواهد شد. به این ترتیب می‌توانید در هزینه‌های نگهداری دستگاه تصفیه آب صنعتی، صرفه‌جویی کنید.

خدمات سرویس دوره‌ای دستگاه تصفیه آب صنعتی

خدمات سرویس دوره‌ای دستگاه تصفیه آب صنعتی

برای اطمینان از عملکرد بهینه و حفظ کیفیت آب تصفیه شده، خدمات تصفیه آب صنعتی بسیار ضروری است.
این عملیات به معنای انجام تعمیرات، تنظیمات، تعویض قطعات و بازبینی‌های دوره‌ای انجام ‌شده بر روی این دستگاه‌ها است. چنین سرویس‌هایی توسط تکنسین‌های متخصص و با تجربه انجام می‌شوند. در ادامه به بررسی اقدامات و رویکردهای حیاتی جهت حفظ عملکرد صحیح و مناسب این دستگاه‌ها می‌پردازیم.

 • تعمیر و نگهداری: تعمیر دستگاه تصفیه آب صنعتی و همچنین لزوم نگهداری از آن به دلیل ایرادات فنی و مشکلاتی است که در طی زمان برای سیستم به وجود می‌آیند. این اقدامات شامل بررسی واحد کنترل الکترونیک، فیلترها، پمپ‌ها، و سایر تجهیزات برای رفع هر گونه خرابی یا نقص عملکردی می‌شوند.
 • تعویض قطعات: در برخی مواقع لازم است که بعضی قطعات در خدمات تصفیه آب صنعتی از جمله فیلترها، تعویض شوند. تعویض منظم فیلترها نیز امری بسیار ضروری است و به تداوم عملکرد دستگاه کمک می‌کند. این عملیات معمولا به شکل سرویس دوره‌ای انجام می‌شود.
 • تنظیمات و به‌روزرسانی‌ها: این اقدامات نیز به تنظیم فشار، جریان آب و پارامترهای عملیاتی دستگاه اشاره داشته و باعث افزایش عمر مفید دستگاه و بهینه‌سازی عملکرد آن خواهد شد.
خدمات اورهال دستگاه تصفیه آب صنعتی

خدمات اورهال دستگاه تصفیه آب صنعتی

اورهال (Overhaul) به عنوان عملیات تعمیرات اساسی و گسترده در هر دستگاه یا سیستم تعریف می‌شود. این عملیات برای حفظ و بهبود عملکرد دستگاه‌ها ضروری است. در مورد دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی با استفاده از تکنولوژی معکوس اسمز (RO) نیز با گذشت زمان نیاز به اورهال و تعمیرات اساسی وجود دارد.
عملیات اورهال در خدمات تصفیه آب صنعتی با بازدید و بررسی دقیق نحوه عملکرد دستگاه آغاز می‌شود. این بازدید شامل بررسی فاکتورهای مهمی مانند کیفیت آب ورودی و خروجی است. سپس تمامی قطعات و اجزای دستگاه مورد بازدید و بررسی دقیق قرار می‌گیرند تا هر گونه مشکل یا ضعفی شناسایی شود.
در مورد نیاز به تعمیرات یا تعویض قطعات، اقدامات لازم انجام می‌شوند. این مورد شامل شستشوی ممبران‌ها، تعویض ممبران‌ها (که عملاً بخش مهمی از فرایند RO هستند)، سرویس و تعمیر پمپ‌ها و دیگر تجهیزات مرتبط است. تمامی این اقدامات به منظور به حداکثر رساندن عمر مفید دستگاه، بهبود کارایی و کاهش احتمال اختلال در فرآیند تصفیه آب انجام می‌شوند.
انجام اورهال و تعمیرات اساسی در انواع دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی نیاز به تخصص و تجربه دارد. این عملیات توسط پرسنل مجرب و ماهر انجام می‌شوند تا از کیفیت عملکرد دستگاه تصفیه آب حفاظت شده و تا حد امکان از نیاز به تعمیرات جلوگیری شود.

عیب یابی و تعمیر دستگاه تصفیه آب صنعتی

عیب یابی و تعمیر دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه تصفیه آب صنعتی ممکن است به دلایل مختلف پس از مدتی از بهره‌برداری از آن، دچار افت عملکرد شود. در این صورت تست‌های مختلفی از جمله سنجش TDS، نرخ بازیابی، آزمایشات SDI و سایر مواردی از این قبیل برای عیب یابی انجام خواهد شد تا منشا مشکل پیدا شود. سیستم تصفیه آب صنعتی از تجهیزات و واحدهای مختلفی تشکیل شده است که در ادامه به بررسی مشکلات و خدمات هر یک از آن‌ها می‌پردازیم.

خدمات واحد پیش تصفیه آب

واحد پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب صنعتی وظیفه حذف ذرات و آلاینده‌های بزرگتر از آب خام را قبل از ورود به فرآیندهای تصفیه پایین دستی بر عهده دارد. به‌کارگیری این واحد برای محافظت از ممبران‌ها و رزین مورد استفاده در این فرآیندها در برابر آسیب و گرفتگی، ضروری است. واحد پیش تصفیه معمولاً از اجزایی مثل فیلتر شنی، فیلتر الیافی، فیلتر کربنی، واحد تزریق آنتی اسکالانت، سایر مواد شیمیایی و همچنین فیلترهای کارتریجی تشکیل شده است. در صورتی که پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب صنعتی نتواند به درستی کار خود را انجام دهد، ممکن است با مشکلات زیر مواجه شویم:

 • گرفتگی
 • رشد بیولوژیکی
 • خوردگی

برای جلوگیری از این مشکلات، استفاده از خدمات تصفیه آب صنعتی و نگهداری منظم واحد پیش تصفیه بسیار مهم است. این اقدامات شامل:

 • شستشوی معکوس فیلتر شنی یا تعویض و شارژ آن
 • شستشو و تعویض به موقع فیلترهای کارتریجی
 • تعویض یا شارژ فیلتر کربن فعال در زمان مناسب
 • و ضدعفونی دستگاه با یک بایوساید مناسب است.

همچنین استفاده از مواد باکیفیت و مقاوم در برابر خوردگی نیز اهمیت بسزایی دارد. با نگهداری صحیح از واحد پیش تصفیه، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که سیستم تصفیه آب صنعتی همچنان به تولید آب سالم و تمیز برای نیازهای شما ادامه می‌دهد.

خدمات ممبران دستگاه تصفیه آب صنعتی

خدمات ممبران دستگاه تصفیه آب صنعتی

فیلتر ممبران در واقع مهمترین بخش دستگاه تصفیه آب صنعتی محسوب می‌شود که وظیفه فیلتراسیون با دقت بالا را بر عهده دارد. به این ترتیب، نگهداری صحیح از آن برای تولید آب تصفیه شده بسیار حائز اهمیت است. به دلایل مختلفی از جمله ایرادات واحد پیش تصفیه، کیفیت نامناسب آب ورودی به ممبران، گذشت زمان و سایر مواردی از این قبیل، ممکن است ممبران‌ها پس از مدتی کارایی خود را از دست بدهند. خدماتی که در این زمینه انجام می‌شوند، عبارتند از:

خدمات تعویض و نصب ممبران تصفیه آب

زمان تعویض ممبران تصفیه آب به عوامل مختلفی از جمله کیفیت آب تغذیه، نوع غشا و استفاده از سیستم RO بستگی دارد. به طور کلی، غشاها باید هر 1-3 سال یکبار تعویض شوند. با این حال اگر میزان آلاینده‌های آب خوراک بالا باشد، ممکن است زودتر از زمان تعیین شده نیاز به خدمات تصفیه آب صنعتی در زمینه تعویض و جایگزینی ممبران‌ها داشته باشیم. علائمی که نشان می‌دهد ممبران تصفیه آب به تعویض نیاز دارد، عبارتند از:

 • کاهش دبی آب تصفیه شده
 • افزایش سطح TDS
 • تغییر رنگ، بو و سایر مشخصات فیزیکی آب

تعویض ممبران، بخش مهمی از خدمات دستگاه تصفیه آب صنعتی را شامل می‌شود. با تعویض ممبران به طور منظم، سیستم RO شما با راندمان بالا و به درستی کار می‌کند.

خدمات شستشوی ممبران اسمز معکوس CIP

خدمات شستشوی ممبران اسمز معکوس CIP

ممبران‌های به کار رفته در دستگاه تصفیه آب صنعتی نیازمند نگهداری و سرویس دوره‌ای هستند تا کیفیت و عمر مفید آن‌ها حفظ شود. این فیلترها باید به موقع و با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده، شستشو یا (CIP) شوند تا عمر دستگاه بهینه شده و هزینه‌های جانبی نیز کاهش یابند. در فرآیند CIP خدمات تصفیه آب صنعتی، از شستشوی اسیدی و قلیایی برای حذف رسوبات ماکرومولکولی، میکروارگانیسم‌ها، مواد آلی و معدنی استفاده می‌شود. این کار، عمر ممبران را افزایش می‌دهد و باعث بهبود عملکرد آن می‌شود.
سرویس‌های CIP دستگاه‌ تصفیه آب صنعتی شامل شستشوی ممبران RO و تزریق مواد شیمیایی می‌شود. در این سرویس‌ها از مواد شیمیایی مانند آنتی‌اسکالانت و شوینده‌های ممبران مناسب استفاده می‌شود. استفاده از مواد شیمیایی با کیفیت پایین می‌تواند به کاهش عملکرد دستگاه RO و حتی خرابی آن منجر شود. بنابراین خرید مواد شیمیایی تصفیه آب با دقت و کیفیت بالا، اهمیت زیادی دارد. خدمات تعمیر و نگهداری دستگاه تصفیه آب صنعتی و آب شیرین‌کن باید توسط تیم‌های تخصصی آبین انجام شود؛ زیرا دخالت نادرست می‌تواند خسارت‌های جدی به دستگاه وارد کند.

عیب یابی و تعمیر پمپ RO

عیب یابی و تعمیر پمپ RO

پمپ RO (اسمز معکوس) یکی از مهمترین اجزای سیستم تصفیه آب است که به حذف ناخالصی‌ها و آلودگی‌ها از آب کمک می‌کند. این کار با وارد کردن فشار و عبور آب از غشای نیمه تراوای ممبران انجام می‌شود. با گذشت زمان، ممکن است پمپ RO دچار مشکل شود. این موضوع می‌تواند بر عملکرد و کارایی کل سیستم تاثیر منفی بگذارد. در ادامه به برخی از رایج‌ترین مشکلات رایج پمپ RO اشاره شده است:

 • فشار کم آب
 • نشتی آب از پمپ
 • نویز پمپ RO 
 • روشن نشدن پمپ RO

عیب‌یابی و تعمیر پمپ RO یک فرآیند تخصصی است و درست کار نکردن آن باعث مختل شدن کل سیستم می‌شود. به همین خاطر بهتر است برای این کار به کارشناسان خدمات تصفیه آب صنعتی مراجعه کنید.

خدمات تجهیزات اندازه‌گیری دستگاه تصفیه آب

خدمات تجهیزات اندازه‌گیری دستگاه تصفیه آب

در دستگاه تصفیه آب صنعتی از ابزار دقیق و تجهیزات اندازه‌گیری مختلفی برای سنجش میزان پارامترهای مهم بخش‌های مختلف استفاده می‌شود. این تجهیزات شامل شیرهای کنترل، فلومترها، گیج‌های فشار، سختی سنج (TDS متر)، تانک ذخیره‌سازی و فلومتر می‌شوند. عملکرد این تجهیزات نقش مهمی در کیفیت نهایی آب تصفیه شده و صحت دستگاه تصفیه آب دارد. به همین خاطر باید در اقدامات نگهداری خدمات تصفیه آب صنعتی، حتما هر یک از این تجهیزات به‌دقت کنترل شوند.

مشکلات و خدمات لوله کشی سیستم تصفیه آب

مشکلات و خدمات لوله کشی سیستم تصفیه آب

در سیستم تصفیه آب، دو نوع لوله کشی فشار بالا و فشار پایین وجود دارد. یکی از مهمترین اقدامات کارشناسان هنگام ارائه خدمات تصفیه آب صنعتی از جمله طراحی و نصب دستگاه، توجه به سیستم لوله کشی است. به مرور زمان ممکن است لوله‌ها دچار نشتی شده و سیستم را با افت فشار مواجه کنند. از طرفی طراحی درست لوله کشی برای دسترسی آسان به پرشروسل‌ها و سایر تجهیزات به کار رفته نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است.

تجهیزات الکتریکی دستگاه تصفیه آب صنعتی

تجهیزات الکتریکی دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه تصفیه آب صنعتی برای عملکرد خود به انرژی نیاز دارد که این انرژی از نیروی برق تامین می‌شود. یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه داشت، استفاده از منبع تغذیه، موتور و تابلو برق متناسب با تجهیزات به کار رفته در سیستم است. در صورت انتخاب نادرست در زمینه تجهیزات الکتریکی ممکن است فشار زیادی به قطعات دستگاه وارد شده و به آن‌ها آسیب برسد. بررسی تجهیزات الکتریکی، یکی از اقدامات مهم در خدمات تصفیه آب صنعتی آبین به شمار می‌رود.
 

خدمات افزایش ظرفیت دستگاه تصفیه آب صنعتی

خدمات افزایش ظرفیت دستگاه تصفیه آب صنعتی

مطالعات نشان می‌دهد که پیش بینی افزایش ظرفیت دستگاه تصفیه آب صنعتی، امری بسیار ضروری است. افزایش ظرفیت این دستگاه‌ها با توجه به قابلیت‌های قطعات مانند پمپ‌ها و ممبران‌ها تا حدی ممکن است. با این حال، به علت محدودیت‌های مرتبط با ارتقاء این گونه سیستم‌ها بهتر است هنگام خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی نگاهی به آینده داشته باشیم و برای افزایش ظرفیت دستگاه خود برنامه‌ریزی کنیم.
یکی از راه‌حل‌های ممکن در این زمینه، پیش‌بینی نیاز به ظرفیت بیشتر دستگاه تصفیه آب RO است. به عنوان مثال، به جای خرید دستگاه تصفیه آب RO با ظرفیت 10 متر مکعب در شبانه روز که صرفا برای نیاز کنونی کافی است، می‌توانید دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 20 متر مکعب در شبانه روز سفارش دهید. این کار به شما امکان آن را می‌دهد که در آینده به راحتی افزایش ظرفیت دستگاه تصفیه آب صنعتی داشته باشید.
البته باید به این نکته توجه داشت که دستگاه‌های تصفیه آب با ظرفیت بالاتر، هزینه‌های بیشتری را به همراه خواهند داشت. این مبلغ حدود 10 تا 30 درصد بالاتر از قیمت دستگاه‌های با ظرفیت پایین‌تر برآورد می‌شود. در عین حال، این هزینه اضافی معمولاً با توجه به افزایش تولید و نیاز به آب بیشتر در آینده به سرعت بازگشت پیدا می‌کند. بنابراین توجه به نیازها و پیش‌بینی آینده، می‌تواند به بهره‌وری و کارایی بالاتر در تصفیه آب و مدیریت منابع آبی شما کمک کند.

سفارش انواع خدمات تصفیه آب صنعتی آبین

سفارش انواع خدمات تصفیه آب صنعتی آبین

دامنه خدمات تصفیه آب صنعتی بسیار وسیع است. از طرفی با توجه به نیاز حیاتی صنایع به آب تصفیه شده به صورت مستمر، خسارات ناشی از عملکرد نادرست این گونه سیستم‌ها می‌تواند سنگین باشد. به همین خاطر است که داشتن یک تیم باتجربه و متخصص برای نگهداری دستگاه تصفیه آب، تامین مواد شیمیایی و تجهیزات مورد نیاز آن اهمیت بسزایی دارد. تیم متخصصان مجرب آبین آماده عقد قرارداد خدمات تصفیه آب صنعتی و ارائه 0 تا 100 اقدامات لازم در این زمینه هستند

abinاگر قصد درخواست خدمات در یکی از موارد ذکر شده را دارید با تکمیل فیلد های روبه رو درخواست خدمات خود را برای ما ارسال کنید
فرم درخواست خدمات