گواهینامه های فیلتر تصفیه آب

گواهینامه های فیلتر تصفیه آب

اگر در زمینه فیلترهای تصفیه آب کمی جستجو کرده باشید قطعا با گواهینامه های NSF آشنا شده اید. بسیاری از سیستم های تصفیه آب در بازار امروزی دارای گواهینامه NSF یا ANSI هستند. این گواهینامه ها به عنوان یکی از بزرگترین نقاط عطف فروش فیلتر در بازار محسوب می شوند. در این مطلب با ما همراه باشید تا در مورد استانداردهایی که در زمینه فیلتر تصفیه آب ارائه می شوند مواردی را بررسی کنیم.


استانداردهای گواهینامه فیلتر تصفیه آب در ایالات متحده


نهادهای مستقلی وجود دارند که استانداردهایی را برای سیستم های آب آشامیدنی و فیلتر تصفیه آب در ایالات متحده تعیین کرده اند. استانداردهایی که به احتمال زیاد با آن ها مواجه می شوید به شرح زیر است:


گواهینامه NSF به چه معناست؟ تولیدکنندگان چگونه محصولات خود را تایید می کنند؟ فیلترهای تصفیه آب فاقد گواهینامه ارزش خرید دارند؟ در این مطلب از مجموعه مقالات آبین قصد داریم به تشریح تمام این موارد بپردازیم.


قانون آب آشامیدنی ایمن (SDWA)


قانون آب آشامیدنی ایمن توسط آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) معرفی شد. این قانون فدرال در سال 1974 ایجاد شد و هدف آن اطمینان از ایمن بودن آب آشامیدنی عمومی و عاری بودن آن از آلودگی های مضر یا خطرناک است. هر سیستم آبرسانی عمومی در آمریکا باید به مفاد قانون SDWA پایبند باشد. این قانون شامل چاه های خصوصی و شرکت های تولید آب آشامیدنی بطری نمی شود.


موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI)


موسسه استانداردهای ملی آمریکا یا به اختصار ANSI به شرکت هایی که طیف وسیعی از محصولات از جمله فیلترهای تصفیه آب را تولید می کنند اعتبار می دهد. سازندگان جهت کسب اعتبار ANSI باید فرآیند درخواست خود را با موفقیت کامل کرده و نشان دهند که روش های آن ها برای توسعه استانداردهای اجماع داوطلبانه مطابق با الزامات و نظارت ANSI است.


NSF International یک سازمان مستقل است که استانداردها و گواهینامه هایی را در راستای حفاظت از آب، غذا، محصولات مصرفی و محیط زیست ایجاد کرده است. هدف اصلی NSF حفاظت و بهبود سلامت انسان در مقیاس جهانی است. هنگامی که یک فیلتر تصفیه آب توسط NSF تایید می شود دارای علامت NSF بوده و به مصرف کنندگان اطمینان می دهد که محصول به طور مستقل آزمایش شده و برای استفاده عمومی موثر خواهد بود.


سیستم های فیلتراسیون مطابق با استانداردهای NSF و ANSI هستند. علت این موضوع آن است که NSF یک سازمان معتبر ANSI است و این سازمان ها اغلب در تولید استانداردهای جدید آب آشامیدنی با یکدیگر همکاری می کنند.


فیلترهای تصفیه آب آشامیدنی دارای گواهینامه NSF (DWTU)


سازندگان فیلترهای تصفیه آب این گزینه را دارند که برای پیوستن به کاتالوگ واحدهای تصفیه آب آشامیدنی تایید شده NSF درخواست دهند. برای اینکه یک فیلتر در این کاتالوگ قرار بگیرد باید الزامات NSF را به ازای هر استانداردی رعایت کند. از دیدگاه مشتریان دسترسی به کاتالوگ محصولات تایید شده می تواند فوق العاده مفید باشد. اگر اطلاعاتی در مورد گواهینامه NSF در کاتالوگ محصول پیدا نکردید، می توانید به سادگی آن را در لیست NSF DWTU جستجو کنید.


استانداردهای NSF در زمینه سیستم های تصفیه آب آشامیدنی


امروزه 13 استاندارد NSF برای فیلترهای تصفیه آب آشامیدنی وجود دارد. ممکن است هنگام جستجوی فیلتر تصفیه آب در ایالات متحده با یکی از استانداردهای زیر روبرو شوید:


•    NSF/ANSI 42

استاندارد NSF/ANSI 42 یکی از رایج ترین استانداردهای حال حاضر NSF است. شرکت هایی که به دنبال گواهینامه NSF 42 هستند باید ثابت کنند که فیلتر تولید شده توسط آن ها توانایی حذف آلاینده هایی از جمله کلر (طعم و بو) و کلرامین ها را تا حد زیادی دارد. فیلتر تصفیه آب یخچال و همچنین فیلترهای پارچ تصفیه آب نمونه هایی از محصولاتی هستند که تنها دارای گواهی استاندارد NSF/ANSI 42 می باشند.


•    NSF/ANSI 44


NSF 44 الزاماتی در زمینه نرم کننده های آب تبادل کاتیونی ارائه می دهد که بنا به آن باید مواد معدنی سخت از منابع آب عمومی و خصوصی حذف شوند. سیستم هایی که از رزین احیا شونده با کلرید سدیم یا پتاسیم استفاده می کنند، می توانند نسبت به اخذ گواهینامه NSF 44 درخواست دهند.

 

هر سیستم باید تعدادی از ملزومات موجود در بندهای استاندارد گواهینامه NSF 44 را داشته باشد. دامنه این گواهینامه شامل یکپارچگی ساختاری، ایمنی مواد، کاهش آلاینده‌های سختی زا، اثربخشی شستشو، اطلاعات ارائه شده به کاربر، ظرفیت نرم‌کنندگی و دقت سیستم است. 


توجه داشته باشید که هر فیلتر تصفیه آب برای دریافت گواهینامه NSF نیازی به توانایی کاهش یا حذف کلر و کلرامین ندارد. ممکن است در تبلیغات یک فیلتر دیده باشید که "دارای گواهینامه استاندارد NSF 42 برای کاهش کلر" است. در این صورت می‌دانید که فیلتر مورد نظر عملکرد مورد توجهی در زمینه کاهش کلر ارائه می‌کند. در حالی که این بدان معنا نیست که می‌تواند کلرامین‌ها را حذف کند.


•    NSF/ANSI 53


استاندارد NSF/ANSI 53 یکی دیگر از گواهینامه‌های رایج است و به فیلترهایی اعطا می ‌شود که می ‌توانند آلاینده‌ های خاصی را که برای سلامتی انسان مضر تشخیص داده شده اند را حذف کند. عموما فیلترهایی که گواهینامه NSF 53 دریافت می کنند، آلاینده ها را کاهش نمی دهند. کیفیت فیلتر تصفیه آب بر عملکرد آن نیز تاثیر می‌گذارد. با توجه به مواردی که ذکر شد تصور نکنید که تمام فیلترهای دارای گواهینامه NSF 53 می ‌توانند انواع مشابهی از آلاینده ‌ها را با اثربخشی یکسان حذف کنند.


تمام شرکت ها باید یک برگه داده عملکرد برای فیلترهای تصفیه آب خود ارائه دهند. این برگه باید دقیقا نشان دهد که فیلتر در ازای حذف کدام آلاینده ها تاییدیه دریافت کرده است. برخی از آلاینده‌هایی که استاندارد NSF/ANSI 53 پوشش می‌دهد شامل فلزات سنگین خاص (از جمله سرب، جیوه و آرسنیک)، باکتری ‌هایی مانند ژیاردیا و کریپتوسپوریدیوم، علف ‌کش ‌ها و آفت ‌کش ‌ها، بنزن، رادون، PCBs، MTBE و تری هالومتان‌ها می شوند.


فیلتر کربن بلاک دارای تاییدیه NSF 53 را می توان به تنهایی یا به عنوان بخشی از سیستم فیلتراسیون اسمز معکوس (که دارای گواهینامه NSF خود، 58) جهت حذف طیف وسیع تری از آلاینده ها استفاده کرد. اکثر محصولات دارای گواهی استاندارد NSF/ANSI 53 دستگاه های تصفیه آب خانگی هستند. همچنین تعدادی فیلتر تصفیه آب نصب شده روی شیر آب وجود دارند که دارای گواهی استاندارد NSF/ANSI 53 می باشند.


•    NSF/ANSI 55


استاندارد NSF/ANSI 55 بر فناوری UV-LED که می تواند میکروارگانیسم های موجود در آب آشامیدنی را از بین ببرد، اعمال می شود. این استاندارد سیستم ‌های تصفیه ای را پوشش می ‌دهد که از اشعه ماوراء بنفش (UV) برای کشتن ویروس ‌ها، کیست ‌ها، کپک ‌ها و باکتری ‌ها با غیرفعال کردن آن ها استفاده می‌ کنند. این سیستم ها ممکن است جهت تصفیه آبی که از نظر میکروبیولوژیکی غیر ایمن است و یا حتی یا آب لوله کشی ضد عفونی شده، مورد استفاده قرار گیرند.


NSF 55 در سال 1991 توسعه یافت و در ابتدا برای سیستم‌های UV کم فشار با استفاده از جیوه (که فناوری آن اکنون منسوخ شده است) کاربرد داشت. در سال 2019 سرانجام این استاندارد مورد بازنگری قرار گرفت تا به سیستم های UV-LED که امروزه بیشتر در دسترس هستند مرتبط تر شود. برای به دست آوردن گواهینامه استاندارد NSF 55، سیستم UV باید قادر باشد دوز 40 میلی ژول (مگاژول) UV را به آبی که در سیستم جریان دارد، برساند. این دوز برای از بین بردن حداقل 99.99٪ از عوامل بیماری زا در آب آشامیدنی به اندازه کافی موثر است.


•    NSF/ANSI 58


اگر به فکر خرید فیلتر تصفیه آب اسمز معکوس هستید، یافتن سیستمی با گواهینامه NSF 58 به شما اطمینان خاطر می دهد که عملکرد آن در حد استاندارد است. اگر سیستمی دارای گواهینامه NSF 58 باشد، می تواند بسیار بیشتر از یک فیلتر تصفیه آب معمولی در حذف آلاینده ها موثر عمل کند. داشتن گواهینامه NSF/ANSI 58 به این معنی است که یک دستگاه می تواند موادی مانند نیترات و نیتریت، فلزات سنگین مانند سرب، مس، جیوه و کروم، فلوراید، پرکلرات و بسیاری موارد دیگر را از آب حذف کند.


سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس نیز معمولا به دلیل داشتن فیلترهای کربن بلاک و کربن فعال دارای گواهینامه NSF 53 می باشند. عملکرد کلی سیستم اسمز معکوس به کیفیت ممبران RO و همچنین فیلتر کربن، پیش تصفیه و پس تصفیه ای که در سیستم استفاده می شود بستگی دارد.


•    NSF/ANSI 62


استاندارد NSF/ANSI 62 بر سیستم های تقطیر آب آشامیدنی اعمال می شود. این استاندارد حداقل الزامات برای ساخت، طراحی، عملکرد و مواد لازم برای دستگاه تقطیر تعیین می کند. در صورتی که دستگاه تقطیر دارای گواهینامه NSF International 62 باشد، ثابت شده است که آلاینده های میکروبیولوژیکی و شیمیایی خاص از جمله کلر، باکتری، کیست و ویروس را حذف می کند.


شرکت های تقطیر کننده برای دریافت گواهینامه NSF 62 مجبور به اثبات این ادعا نیستند که محصول آن ها قادر به حذف هر یک از این آلاینده ها باشد. یک سیستم باید به سادگی یک یا چند مورد از آلاینده ها را حذف کند. دستگاه های تقطیر دارای گواهینامه NSCF 62 برای تصفیه آب چاه خصوصی یا آب کلردار در نظر گرفته شده اند و نه آب کدر یا آبی که مانند فاضلاب خام آلوده شده است.


•    NSF/ANSI 177


فیلترهای تصفیه آب سر دوش کاهش دهنده کلر می توانند جهت اخذ گواهینامه NSF/ANSI 177 درخواست دهند. این فیلترها کیفیت آب را بهبود بخشیده و گواهینامه NSF 177 می تواند ادعاهای عملکردی آن ها را تایید کند. فیلترهای سردوش باید حداقل الزامات گواهینامه NSF را به این منظور از جمله یکپارچگی ساختاری، ایمنی مواد، حداقل سرعت جریان، حذف آسان کلر و اطلاعات ارائه شده به کاربر، برآورده کنند. توجه داشته باشید که NSF/ANSI 177 فقط به فیلترهای تصفیه آب سر دوش تعلق می گیرد.


•    NSF/ANSI 244


NSF/ANSI 244 یک استاندارد آب آشامیدنی مسکونی است که برای فیلترهای تصفیه آبی که برای محافظت در برابر آلودگی میکروبیولوژیکی تصادفی آب آشامیدنی خصوصی و عمومی استفاده می شوند، اعمال می گردد. تعدادی از انواع فیلترهای تصفیه آب وجود دارد که می توانند توسط این گواهینامه اعتبار پیدا کنند.

 

این فیلترهای تصفیه آب عبارتند از: میکروفیلتراسیون، نانوفیلتراسیون، اولترافیلتراسیون، فیلتراسیون سرامیکی و تصفیه آب اسمز معکوس. سیستم ها از نظر ایمنی مواد، یکپارچگی ساختاری و کاهش باکتری ها و ویروس ها به منظور دریافت گواهینامه NSF 244 آزمایش خواهند شد.


•    NSF/ANSI 401


استاندارد NSF/ANSI 401 یکی از استانداردهای اخیر NSF است و برای فیلترهای تصفیه آبی در نظر گرفته شده است که می توانند ترکیبات در حال شکل گیری یا آلاینده ها را حذف کند. این استاندارد زمانی معرفی شد که مصرف کنندگان آب عمومی در مورد وجود مواد دارویی در آب لوله کشی اظهار نگرانی کردند. فیلتری که دارای گواهینامه NSF 401 است ممکن است تا 15 نوع ناخالصی های نوظهور از جمله داروهای تجویزی، شوینده ها، علف کش ها و آفت کش ها را حذف کرده یا کاهش دهد.


فیلترهای کربنی معمولا دارای گواهینامه NSF 401 هستند. فیلترهای داخلی یخچال و فیلتر دستگاه تصفیه آب رومیزی نیز می توانند گواهی استاندارد NSF/ANSI 401 را دریافت کنند. اگر به دنبال فیلتر تصفیه آبی هستید که بالاترین خلوص را برای شما فراهم کند به گواهینامه NSF P231 توجه نمایید. این فیلترها توانایی کاهش یا حذف تعدادی از آلاینده های میکروبیولوژیکی را دارند.

 

هنگام درخواست گواهینامه NSF P231، شرکت ‌ها باید اجازه دهند محصولشان تحت آزمایشات دقیق NSF قرار گرفته تا ثابت کنند که قادر به حل مشکلات میکروبیولوژیکی منابع آب آلوده هستند. به طور معمول فیلترهای رومیزی و همچنین زیر سینکی می توانند برای کاهش آلاینده های میکروبیولوژیکی تأیید شوند.


•    NSF P477


NSF P477 بر کاهش میکروسیستین تمرکز دارد. میکروسیستین ها دسته ای از سیانوتوکسین ها (گروهی از آلاینده های باکتریایی) هستند که در منابع آب آشامیدنی ایالات متحده یافت شده اند. این آلاینده ها تحت عنوان "جلبک سبز آبی" نیز شناخته می شوند و می توانند بسیار سمی بوده و برای سلامت انسان مضر باشند. فیلتر تصفیه آبی که دارای گواهینامه NSF P477 باشد در کاهش سیانوتوکسین های آب آشامیدنی موثر عمل می کند.


آژانس حفاظت از محیط زیست در سال 2015 توصیه بهداشتی جدیدی را تنظیم کرد. طبق این توصیه نامه سیانوتوکسین موجود باید کمتر از 0.3 میکروگرم در لیتر در آب آشامیدنی برای کودکان زیر شش سال و کمتر از 1.6 میکروگرم در لیتر برای بزرگسالان و کودکان بزرگتر باشد.


•    NSF P473


PFOS (پرفلوروکتان سولفونیک اسید) PFOA (پرفلوروکتانوئیک اسید) موجود در آب آشامیدنی مخاطرات زیادی دارد و NSF P473 در پاسخ به این گروه خاص از آلاینده های آب آشامیدنی ساخته دست بشر توسعه یافته است. در حالی که PFOS و PFOA از تولید خارج شده اند اما به عنوان "مواد شیمیایی همیشگی" شناخته می شوند؛ به این معنی که به مدت طولانی در محیط باقی می مانند.

 

در حال حاضر تعدادی از سیستم‌های تصفیه آب نقطه استفاده قادر به کاهش آلودگی میکروسیستین در خانه هستند. توجه داشته باشید که صرفا سیستم‌ های POU می ‌توانند برای این منظور گواهینامه شخص ثالث NSF درخواست کنند. این مسئله به دلیل در دسترس بودن محدود ماده شیمیایی میکروسیستین است. معمولا فیلترهای تصفیه آب دارای گواهینامه NSF P477، گواهی استاندارد NSF 53 را نیز دارند.


فیلتر تصفیه آب برای دریافت گواهی استاندارد NSF P473 باید داده های عملکردی خود را ارائه کرده و ثابت کند که قادر به کاهش آلاینده PFOS/PFOA است. NSF همچنین آزمایشات گسترده خود را بر روی یک سیستم انجام خواهد داد تا مشخص کند که می تواند این مواد شیمیایی را به کمتر از حد توصیه ای سالم EPA (70 PPT یا قسمت در تریلیون) کاهش دهد. سیستم های تصفیه آب دارای گواهینامه NSF P473 این اطمینان را به شما خواهند داد که ادعاهای کاهش آلاینده PFOA/PFOS آن ها درست است. سیستم های رومیزی و زیر سینکی تصفیه آب به احتمال زیاد دارای گواهینامه NSF P473 هستند.


•    NSF/JWPA P72


استاندارد NSF/JWPA P72 در سیستم‌ های آب آشامیدنی که در آن ها نیاز به کاهش رادیوایزوتوپ ید است، کاربرد دارند. این گواهینامه در سال 2012 توسط NSF با همکاری انجمن تصفیه آب ژاپن (JWPA) پس از زلزله مهیب آن در سال 2011 ارائه شد. سیستم ‌های کربن بلاک/ کربن فعال، تبادل یونی و اسمز معکوس همگی می‌توانند مطابق با این استاندارد آزمایش شده و تایید شوند. آزمایش NSF نشان داده است که محیط کربن فعال جذبی از جمله غشاهای اسمز معکوس و فناوری های تبادل یونی نقطه استفاده قادر به کاهش موثر ید هستند.

 


چگونگی دریافت گواهینامه NSF توسط سازندگان


هر شرکت برای دریافت گواهینامه NSF باید مراحل درخواست زیر را تکمیل کند:


•    شرکت سازنده فیلتر تصفیه آب باید درخواست خود را ارسال کرده و اطلاعاتی در مورد محصول ارائه می دهد. لیست قطعات، اطلاعات کاربر و نقشه ها باید در این مرحله ارسال شود.
•    سپس این برنامه توسط تیم فنی NSF بررسی خواهد شد. نمونه های آزمایشی نیز در طول فرآیند بررسی، درخواست داده می شود.
•    نمایندگان NSF برای انجام ممیزی و تایید اطلاعات مربوط به محصول، از مرکز تولید شرکت بازدید خواهند کرد.
•    NSF به طور خصوصی محصول را در آزمایشگاه خود آزمایش می کند. این مورد مشخص می کند که آیا محصول مطابق با ادعاهای شرکت است یا خیر.
•    در نهایت NSF آخرین ارزیابی فنی را قبل از تعیین امکان صدور گواهینامه انجام خواهد داد.


دستیابی به گواهینامه NSF کار آسانی نیست. این فرآیند پرهزینه بوده و برخی از شرکت ‌ها به دلیل هزینه‌ های موجود، گواهینامه NSF دریافت نمی‌کنند. با این حال نمی توان انکار کرد که داشتن گواهینامه بر اساس استانداردهای NSF/ANSI باعث آرامش خاطر مشتریانی می شود که پیش از این هرگز از سازنده خاصی خرید نکرده اند. اخذ گواهینامه NSF تنها در مورد حذف آلاینده های خاص نیست. در اکثر گواهینامه های NSF این لیست، سازنده همچنین باید شواهدی از جمله موارد زیر ارائه دهد:


•    این سیستم هیچ ماده خطرناکی به آب اضافه نمی کند.
•    سیستم از نظر ساختاری سالم است.
•    هیچ برچسب محصول، تبلیغات یا ادبیات گمراه کننده ای در کار نیست.
•    فرآیندهای تولید و مواد از نظر طراحی و کیفیت ثابت هستند.
•    ادعاهای سازنده در مورد کاهش آلاینده به همان شکل که در برگه داده عملکرد محصول ارائه شده است، دقیق می باشد.


ارزیابی محصولات رقابتی با استفاده از استانداردهای NSF


استانداردهای NSF، مقایسه فیلترهای تصفیه آب آشامیدنی موجود را بسیار آسان تر می کنند. اما قبل از شروع بهتر است که اهداف فیلتراسیون خود را در نظر بگیرید. اگر نمی ‌دانید با چه آلاینده‌ هایی در منبع آب خود سروکار دارید، در پیدا کردن اینکه کدام فیلتر برای شما بهتر است دچار مشکل خواهید شد. همچنین بهتر است که از عوامل مهم فیلتر اضافی، از جمله سرعت جریان و ظرفیت فیلتر آگاه باشید.


اگر یک محصول دارای گواهینامه NSF باشد، به راحتی می توان فرض کرد که عملکردی استثنایی ارائه می دهد. با این وجود در حالی که گواهینامه NSF در مورد ادعاهای کاهش آلاینده ها ضمانت خاصی ارائه می دهد، سیستم ها همچنان می توانند از نظر دوام، طول عمر فیلتر و یکپارچگی ساختاری متفاوت باشند. بازاریابی محصولات گاهی اوقات کاربر را گمراه می کند. به عنوان مثال یک فیلتر تصفیه آب ممکن است فقط برای حذف کلر تایید شده باشد؛ اما اگر در اطلاعات آن نوشته شده بود که این فیلتر دارای گواهینامه NSF استاندارد 42 است و شما اطلاعات زیادی در مورد این گواهینامه نداشته باشید، ممکن است فکر کنید که برای حذف تمام آلاینده های ذکر شده مورد تایید قرار گرفته است.


سوالات پر تکرار در زمینه گواهینامه های فیلتر تصفیه آب


از جمله رایج ترین سوالاتی که در زمینه استاندارد فیلترهای تصفیه آب برای کاربران پیش می آید باید به نمونه های زیر اشاره کرد:


1.    اگر یک دستگاه فاقد گواهینامه NSF باشد همچنان خرید آن عاقلانه است؟


تعداد زیادی دستگاه های تصفیه آب هستند که گواهینامه NSF/ANSI ندارند. دلایل متعددی وجود دارد که چرا یک شرکت ممکن است تصمیم بگیرد محصولات خود را آزمایش و تأیید نکند. به طور کلی فقدان گواهینامه به این دلیل نیست که یک سیستم به ادعاهای خود عمل نمی کند. با این حال اگر تصمیم به خرید سیستمی دارید که گواهینامه ندارد، قمار می کنید. چرا که هیچ راهی برای اطمینان از اینکه آیا سیستم قادر به پاسخگویی به ادعاهای خود هست یا خیر ندارید.

 

توصیه ما به شما این است که به انتقادات و بررسی های محصول را نگاه کنید تا ببینید یک سیستم برای مشتریانی مانند شما چگونه عمل می کند. همچنین می‌توانید قبل و بعد از نصب فیلتر ها، آزمایشات آزمایشگاهی بر روی آب مصرفی خود ترتیب داده و بررسی کنید که آلاینده‌های مورد نظر را به میزان زیادی کاهش می ‌دهد یا خیر.


2.    چگونه مطمئن شویم که فیلتر تصفیه آب توسط NSF تایید شده است؟


اگر سازنده ای ادعا می کند که یک محصول توسط NSF تأیید شده است، باید اسناد رسمی از آزمایش NSF برای اثبات این موضوع داشته باشد. صرفا حرف سازنده را قبول نکنید. هر کس می تواند ادعا کند که محصول آن دارای گواهینامه NSF است، اما بدون ارائه مدرک نباید این ادعا را باور کرد.


اگر نمی توانید اطلاعات رسمی پیدا کنید، به کاتالوگ NSF مراجعه کرده و محصول را در آن جا جستجو کنید. NSF تمام محصولات تایید شده خود را به صورت آنلاین فهرست می کند. اگر یک فیلتر تصفیه آب به اصطلاح تایید شده در این لیست نباشد دارای تاییدیه نیست.


همانطور که در این راهنما ذکر شد، ساده ترین راه برای تعیین اینکه آیا یک محصول دارای گواهینامه NSF است، بازدید از کاتالوگ گواهینامه های آن می باشد. در وب سایت آبین می توانید تمام اطلاعات هر یک از دستگاه های تصفیه آب و گواهینامه های آن را مشاهده فرمایید.جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در زمینه تجهیزات آبی می توانید از طریق شماره تماس 02122228116 با کارشناسان آبین در ارتباط باشید.

منبع: abin.ir
تعداد بازدید: 49
تعداد نظرات: 0
نیلوفر شیرازی
نویسنده یا مترجم: نیلوفر شیرازی
اولین نظر را شما ثبت کنید
ارسال نظر