بهترین برندهای فیلتر ممبران خانگی 

بهترین برندهای فیلتر ممبران خانگی 

فیلتر ممبران مهم ترین فیلتر در روش اسمز معکوس می باشد. روش اسمز معکوس یکی از بهترین و دقیق ترین روش ها برای تصفیه آب است. به همین علت بیشتر دستگاه های تصفیه آب خانگی از این روش برای تصفیه آب استفاده می کنند. در این روش آب برای تصفیه با فشار از فیلتر ممبران عبور می کند. فشار آب شهری برای عبور از این فیلتر کافی نمی باشد، به همین دلیل دستگاه های تصفیه آبی که از روش اسمز معکوس استفاده می کنند، نیاز به برق دارند. فیلتر ممبران از چند لایه غشا نیمه تراوا درست شده است و می تواند آلاینده ها و فلزات سنگین نظیر کادمیوم، جیوه، سرب و آرسنیک را حذف می کند. فیلتر ممبران بهتر از فیلترهای دیگر قادر به کاهش سختی آب می باشد. نوشیدن آب با سختی بالا (TDS) برای انسان مضرات بسیار زیادی برای انسان دارد. مضرات نوشیدن آب با سختی بالا شامل موارد زیر می باشد: 


•    ایجاد بیماری کلیوی و کبد
•    گرفتگی عروق و ایجاد بیماری های قلبی 
•    ایجاد بیماری های پوستی مثل خارش و سوزش پوست 
•    کدر شدن رنگ مو 
•    تغییر طعم آب و چای 


فیلتر ممبران از جمله فیلترهای کارتریجی می باشد و در هوزینگ قرار می گیرد. برای صرفه جویی در مصرف آب هوزینگ این فیلتر دو خروجی مختلف برای آب و پساب دارد. کیفیت فیلتر ممبران به دلیل اهمیت آن در تصفیه آب اهمیت زیادی دارد. این فیلتر قیمت بالاتری نسبت به فیلترهای دستگاه تصفیه آب دارد، به همین دلیل خرید و انتخاب فیلتر خوب بسیار به صرفه می باشد. برای محافظت از فیلترهای ممبران، فیلترهای پیش تصفیه باید کیفیت لازم را داشته باشند و به موقع تعویض شوند. در این مقاله به بررسی بهترین برندهای فیلتر ممبران می پردازیم: 


فیلمتک 


فیلتر ممبران فیلمتک ساخت شرکت DOW آمریکا می باشد. این فیلتر از 13 لایه الیاف پلی آمید درست شده است و کیفیت بسیار بالایی دارد. فیلتر ممبران فیلمتک دارای ظرفیت 50 گالن می باشد و می تواند 220 لیتر آب را در شبانه روز تصفیه کند. این میزان برای مصرف خانواده مناسب می باشد. در برخی از دستگاه های تصفیه آب خانگی از فیلتر 75 گالن فیلمتک استفاده می شود. برخی از فیلتر فیلتر ممبران دارای روزنه های ریز می باشد و ساخت آن اهمیت زیادی دارد. فیلتر ممبران فیملتک با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی ها ساخته شده است. دقت فیلتراسیون این فیلتر 0.0001 میکرون است و می تواند 99 درصد آلاینده ها و ذرات معلق موجود در آب را حذف کند. فیلتر ممبران فیلمتک طراحی مناسبی دارد و هنگام قرارگیری درون هوزینگ مشکلاتی نظیر نشتی آب و سر و صدا ایجاد نمی کند. این فیلتر غشاهای بسیار ریزی دارد بنابراین در صورتی که غشاهای فیلتر درشت بودند می توان فهمید که فیلتر اصل نمی باشد و وقتی از کنار به فیلتر نگاه می کنید، فاصله زیادی بین آن ها نباشد. فیلتر ممبران فیلمتک دارای استانداردهای بین المللی می باشد. 


فیلتر ممبران سئولاین 


فیلتر ممبران سئولاین ساخت کشور چین می باشد، اما مواد اولیه و ورق های آن ساخت شرکت toray film ژاپن است و به همین دلیل کیفیت بسیار بالایی دارد. فیلتر ممبران سئولاین از 13 لایه الیاف پلی آمید درست شده است. این فیلتر دقت بسیار بالایی دارد و tds آب را تا میزان قابل توجهی کاهش می دهد. سختی آب خروجی از فیلتر 15 ppm می باشد. در حالی که سختی آب شهری حدود بین 300 تا 700 ppm است. فیلتر ممبران سئولاین مطابق گفته های شرکت می تواند آلاینده ها و فلزات سنگین موجود در آب را تا 99.3 درصد حذف کند. فیلتر ممبران سئولاین مدت زیادی نیست که در بازار ایران می باشد و در همین مدت عملکرد بسیار خوبی داشته است. ظرفیت و طول عمر بالای این فیلتر از ویژگی های متمایز کننده آن نسبت به ممبران های دیگر می باشد. 


سی سی کا 


فیلتر ممبران سی سی کا یکی از فیلترهای خوب موجود در بازار می باشد. سی سی کا برندی تایوانی می باشد و در زمینه تولید دستگاه های تصفیه آب فعالیت می کند. دستگاه های تصفیه آب این شرکت محبوبیت و کیفیت بالایی دارند. فیلتر ممبران سی سی کا نیز کیفیت بالایی دارد. انواع مختلفی از فیلتر ممبران توسط این شرکت تولید شده است. این فیلترها از نظر ظرفیت و تعداد لایه با یکدیگر متفاوت هستند. شرکت سی سی کا از سال 1992 شروع به تولید فیلترها و دستگاه های تصفیه آب خانگی کرده است و سابقه زیادی در این زمینه دارد. 


ونترون 


فیلتر ممبران ونترون از جمله فیلترهای با کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشد. این فیلتر در کشورهای مختلف به فروش می رسد و از نظر بین المللی تایید شده است. فیلتر ممبران دارای واشر مشکی می باشد که بر روی این واشر برند ونترون درج شده است. در صورتی که فیلتر این نماد را نداشته باشد، اصل نیست. کیفیت بالا و قیمت مناسب این فیلتر به نسبت فیلترهای موجود در بازار ایران، آن را به یکی از فیلترهای پر فروش در بازار تبدیل کرده است.

 
هیوندای


فیلتر ممبران هیوندای ساخت کره جنوبی می باشد. محصولات شرکت هیوندای از جمله دستگاه های تصفیه آب خانگی و فیلترهای آن همگی کیفیت بسیار بالایی دارند. فیلترهای شرکت هیوندای تنها برای دستگاه های تصفیه آب خانگی تولیدی این شرکت مناسب هستند. ظرفیت فیلتر ممبران هیوندای بسته به مدل آن تغییر می کند. دقت این فیلتر 0.0001 میکرون می باشد و به طور متوسط تا 2 سال قابل استفاده است. فیلتر ممبران هیوندای می تواند تا 99 درصد آلاینده ها و فلزات سنگین موجود در آب را حذف کند. 


برندهای ایرانی فیلتر ممبران فیلمتک 


در کشور خودمان ایران نیز چندین شرکت به تولید فیلتر ممبران مشغول هستند. برخی از آن ها کیفیت خوبی دارند و می توان آن ها را در رده فیلترهای خارجی قرار دارد. در این قسمت به بررسی آن ها می پردازیم: 


توس 


شرکت توس یکی از بهترین شرکت های ایرانی در زمینه تولید و عرضه فیلترهای تصفیه آب می باشد. این شرکت بیشتر از 16 سال سابقه دارد. غشا نیمه تراوای فیلتر ممبران این شرکت ساخت کشور ژاپن می باشد و کیفیت بسیار بالایی دارد. قیمت مناسب در کنار کارایی و طول عمر بالا باعث محبوبیت این فیلتر شده است. شرکت توس با پالایشگاه ها و نیروگاه های مختلفی همکاری کرده است. 


محور پاسارگاد ماشین 


شرکت محور پاسارگاد ماشین از جمله شرکت های با سابقه در زمینه تولید دستگاه ها و فیلترهای تصفیه آب می باشد. این شرکت فیلترهای ممبران با کیفیتی تولید می کند. همانند فیلترهای شرکت توس، غشا فیلتر ممبران این شرکت نیز از کشور های دیگر از جمله کره جنوبی تامین می شود. فیلترهای این شرکت استاندارد بوده و کیفیت بالایی دارند. همچنین فیلتر ممبران محور پاسارگاد ماشین در کنار کیفیت بالا، قیمت مناسبی نیز دارد. 


کدام برند فیلتر ممبران برای من مناسب تر است؟ 


برای خرید فیلتر ممبران کیفیت فیلتر اهمیت زیادی دارد. در این مقاله بهترین برندهای فیلتر ممبران را معرفی کردیم. شما می توانید بر اساس بودجه خود و نیازمندی های دستگاه یکی از این برندهای نام برده شده را انتخاب کنید. در برخی از موارد همانند دستگاه های تصفیه آب هیوندای انتخاب شما محدود به خود فیلترهای دستگاه می باشد، ولی در بیشتر دستگاه ها از تمامی برندهای فیلتر ممبران می توانید استفاده کنید. در هنگام خرید به ظرفیت فیلتر مورد نیاز توجه کنید. 
برای خرید بهترین فیلترهای ممبران موجود در بازار و مشاوره در مورد آن ها با مشاوران و متخصصان وبسایت تصفیه آب در ارتباط باشید. 

منبع: abin.ir
تعداد بازدید: 0
تعداد نظرات: 0
پریناز تیموری
نویسنده یا مترجم: پریناز تیموری
اولین نظر را شما ثبت کنید
ارسال نظر