مجله الکترونیکی آبین

قیمت و خرید دستگاه تصفیه آب خانگی در مشهد 

قیمت و خرید دستگاه تصفیه آب خانگی در مشهد 

آشامیدن آب کافی و سالم برای حفظ سلامتی افراد بسیار مهم است. متاسفانه در بسیاری از استان های کشور مردم با مشکل کم آبی یا آلوده بودن آب روبرو هستند. یکی از این استان ها خراسان رضوی و مرکز این استان مشهد می باشد. آب در بسیاری از مناطق این استان کدر رنگ و نامطبوع است و در برخی موارد شباهتی به آب آشامیدنی ندارد. به همین دلیل آشامیدن آن بسیار ناخوشایند می باشد. با وجود اعتراضات زیاد مناطق مختلف این استان کیفیت آب تغییری پیدا نکرد. دلایل پایین بودن کیفیت آب آشامیدنی کاهش بارندگی ها و منابع آبی سالم می باشد. همچنین در تصفیه آب شهری به دلیل هزینه های بالا از بهترین روش های تصفیه استفاده نمی شود، به این صورت آب کیفیت لازم را برای آشامیدن ندارد. 


در حال حاضر 50 درصد آب شهری مشهد از چهار سد طرق، ارداک، دوستی و کارده تامین می شود. با توجه به کاهش 65 درصد بارندگی، این استان با کمبود آب روبرو می باشد. به صورتی که به بسیاری از روستاهای اطراف این شهر باید با تانک آبرسانی شود. به همین دلیل برای دسترسی به آب مجبور به حفر چاه های عمیق هستند. هر چه عمق چاه بیشتر باشد، آلاینده ها و املاح موجود در آب افزایش می یابند. یکی از دلایل آلودگی آب ورود فاظلاب های صنعتی، خانگی و کودهای شیمیایی به آب می باشد. بر اساس بررسی های انجام شده میزان کلرید در بیشتر چاه ها از حد مجاز بالاتر بوده است. بهترین راه برای حل این بحران خرید دستگاه های تصفیه آب خانگی می باشد. این دستگاه ها از بهترین روش های تصفیه استفاده می کنند.


عوامل موثر بر قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی در مشهد


دستگاه تصفیه آب خانگی در مدل های مختلفی تولید می شوند و قیمت متفاوتی دارند. در ادامه به عوامل موثر بر قیمت دستگاه تصفیه آب می پردازیم: 


•    نوع دستگاه تصفیه آب: دستگاه های تصفیه آب خانگی در دو مدل زیر سینکی و رومیزی تولید می شوند. در مدل زیرسینکی تمامی اجزای دستگاه و فیلترها پیدا می باشند و به نسبت مدل رومیزی ظاهر زیبایی ندارد. یکی از مزایای دستگاه های زیر سینکی قابل ارتقا بودن آن ها است. همچنین این دستگاه ها قیمت مناسب تری دارند. 
•    روش تصفیه آب: دستگاه های تصفیه آب خانگی با استفاده از روش های اسمز معکوس (RO) و اولترافیلتراسیون آب را تصفیه می کنند. روش اسمز معکوس دقت بالاتری دارد و امروزه بیشتر استفاده می شود. فیلتر مورد استفاده در این روش فیلتر ممبران RO می باشد. فیلتر ممبران گران تر از فیلتر اولترافیلتراسیون است. 
•    تعداد فیلتر: تعداد فیلترهای نصب شده بر روی دستگاه های تصفیه آب خانگی از 5 تا 10 عدد فیلتر متغیر است و بستگی به نیاز و درخواست مصرف کننده دارد. واضح است که هر چه تعداد فیلترها بیشتر باشد، قیمت دستگاه افزایش می یابد. 
•    برند دستگاه: همانطور که می دانید دستگاه های تولید شده توسط شرکت های معتبر و معروف، قیمت بالاتری دارند. توجه کنید که کیفیت مهم ترین پارامتر برای خرید فیلتر و دستگاه می باشد.
•    برند فیلترها: فیلترهای نصب شده بر روی دستگاه می توانند از برندهای متفاوتی باشند و بر همین اساس قیمت دستگاه نیز افزایش یا کاهش می یابد. برای مثال فیلتر ممبران فیلمتک بهترین فیلتر موجود در بازار است و به همین دلیل بر روی بسیاری از دستگاه های تصفیه آب استفاده می شود. 
•    نوع فیلترها: دستگاه های تصفیه آب خانگی دارای چند مدل مختلف فیلتر تصفیه می باشند. قیمت فیلترها نیز با هم متفاوت است. به عنوان مثال فیلترهای ممبران و یووی از گران ترین فیلترها می باشند. 
•    جنس بدنه: جنس بدنه و شاسی دستگاه های تصفیه آب خانگی با یکدیگر متفاوت هستند و از مواد مختلفی مثل پلاستیک، فلز و پلی اتیلن درست می شوند.  


شرایط خرید دستگاه تصفیه آب خانگی در مشهد 


در تصفیه آب شهری به آب مقادیر زیادی کلر اضافه می شود. کلر میکروب ها و باکتری های موجود در آب را می کشد، ولی مقدار زیاد آن برای انسان بسیار مضر است. امروزه روش های بهتری برای حذف میکروارگانیسم های بیماری زا وجود دارد، که در بسیاری از دستگاه های تصفیه آب از آن ها استفاده می شود. یکی از بهترین روش ها برای تصفیه آب اسمز معکوس است. در این روش آب با دقت بالایی تصفیه می شود. به این صورت TDS آب به میزان زیادی کاهش می یابد. در بیشتر دستگاه ها برای افزایش TDS آب مواد معدنی مورد نیاز بدن به آن اضافه می شود. بنابراین دستگاه های تصفیه آب خانگی می توانند مناسب ترین آب را برای مصرف افراد تهیه کنند. 
خرید دستگاه از مراکز معتبر بسیار مهم می باشد. وبسایت abin.ir در زمینه فروش دستگاه های تصفیه آب خانگی فعالیت می کند. شما می توانید برای دریافت مشاوره و دریافت راهنمایی با مشاوران و متخصصان تیم ما به صورت رایگان در ارتباط باشید. 

منبع: abin.ir
تعداد بازدید: 44
تعداد نظرات: 0
پریناز تیموری
نویسنده یا مترجم: پریناز تیموری

اولین نظر را شما ثبت کنید

ارسال نظر