نویسنده: راضیه کوه پیمانی

دلیل قرمز شدن فیلتر یخچال سامسونگ

دلیل قرمز شدن فیلتر یخچال سامسونگ


تمامی یخچال های آب سرد کن دار که به آب شهری متصل می شوند، برای عملکرد بهتر و افزایش کیفیت آب و یخ مصرفی خود نیازمند فیلتر یخچال هستند. اگر این فیلتر در زمان مناسب تعویض نشود، آبی که از فیلتر خارج می گردد، کیفیت اولیه خود را از دست داده و در برخی مواقع طعم و بوی ناخوشایندی پیدا خواهد کرد. اگر از یخچال ساید بای ساید استفاده می کنید، ممکن است برایتان پیش آمده باشد که چراغ قرمز رنگ فیلتر یخچال روشن شود. به دلیل اهمیت این مساله در این مقاله می خواهیم به علت این مساله و انواع فیلترهای یخچال ساید بای ساید بپردازیم.

علت چراغ قرمز فیلتر یخچال ساید

در یخچال ساید بای ساید فیلتر یخچال معمولاً چراغی نمایش داده می شود که رنگ این چراغ بیانگر وضعیت فیلتر یخچال است. در حالت عادی این چراغ به رنگ آبی است، اما پس از حدود 5 ماه استفاده (مصرف 1000 لیتر آب) چراغ یخچال به رنگ بنفش در می آید و پس از 6 ماه استفاده نیز چراغ فیلتر، قرمز رنگ خواهد شد. در این حالت لازم است که به منظور محافظت از سیستم یخچال و افزایش کیفیت آب، فیلتر یخچال تعویض گردد. پس از تعویض فیلتر یخچال احتمالا می بینید که چراغ فیلتر یخچال همچنان قرمز باقی می ماند، زیرا زمان تعویض فیلتر یخچال باید با دکمه مورد نظر ریست شده و تنظیم گردد.

به طور معمول باید هر 6 ماه یک بار فیلتر یخچال را تعویض نمود، اما این زمان بسته به میزان مصرف آب و کیفیت آب شهری می تواند مدتی بیشتر یا کمتر باشد. در صورتی که مشاهده کردید که فشار آب خروجی از یخچال کاهش یافته یا کاملاً قطع شود، لازم است که فیلتر یخچال هر چه سریع تر تعویض گردد. پیشنهاد می شود که جهت تعویض فیلتر یخچال از تکنسین حرفه ای کمک بگیرید.


انواع فیلتر یخچال

فیلترهای یخچال ساید بای ساید از نظر کاربرد و جنس مواد تشکیل دهنده دارای انواع زیر هستند:


•    فیلتر بیرونی یخچال: برخی از یخچال های ساید بای ساید مجهز به آبسرد کن و یخ ساز، دارای محفظه ای برای قرارگیری فیلتر یخچال نمی باشند و لازم است که این فیلتر در خارج از محیط یخچال نصب شود. به این منظور معمولاً از یک یا دو فیلتر یخچال استفاده می شود. از آنجایی که این فیلتر در بیرون از یخچال قرار می گیرد، به آن اصطلاحاً فیلتر پشت ساید یا فیلتر بیرونی ساید نیز می گویند. این فیلتر را باید در مسیر آب ورودی یخچال نصب نمود تا از ورود رسوبات و ناخالصی های موجود در آب به یخچال جلوگیری شود. این مساله علاوه بر محافظت از سیستم داخلی یخچال ساید سبب افزایش کیفیت آب و یخ در یخچال می شود.

باید توجه داشت که نوع و برند فیلتر بیرونی هیچ ارتباطی به برند یخچال ساید ندارد و از انواع فیلتر بیرونی می توان بدین منظور استفاده نمود. اگر فیلتر بیرونی یخچال به موقع تعویض نشود، فضای فیلتر محیط مناسبی برای رشد باکتری ها و میکروب ها خواهد شد و این مساله می تواند به سیستم داخلی یخچال نیز آسیب برساند. برای یخچال های ساید به طور کلی دو نوع فیلتر بیرونی استفاده می شود: فیلتر اول، فیلتر الیافی و از جنس پلی پروپیلن می باشد که می تواند سبب حذف گل و لای، رسوبات، آهک، جلبک ها و ذرات درشت شود و شفافیت آب را افزایش دهد. فیلتر دوم از جنس کربن اکتیو می باشد که توانایی حذف ترکیبات کلر، آلاینده های شیمیایی، بو و طعم آب را دارد.

•    فیلتر درونی یخچال: یخچال های ساید بای سایدی که به صورت مستقیم به آب شهری متصل می شوند، از فیلتر داخلی یخچال استفاده می کنند. این فیلتر سبب حذف رسوبات و املاح آب و جلوگیری از آسیب به سیستم یخچال می شود. علاوه بر این، آب و یخ مصرفی در یخچال نیز از کیفیت بالاتری بهره مند می گردد. برای انتخاب و خرید فیلتر درونی یخچال باید به برند و مدل یخچال توجه شود. فیلتر درونی یخچال معمولاً از جنس کربن فعال است و می تواند ترکیبات کلر، بو و طعم و سایر املاح و رسوبات را از آب حذف کند. فیلتر داخلی یخچال پس از اشباع شدن و از دست دادن کارایی خود باید با فیلتر جدید تعویض شود.

به منظور بهبود عملکرد یخچال ساید پیشنهاد می کنید که حتی اگر یخچال خود دارای فیلتر داخلی نیز می باشد، از یک یا دو فیلتر بیرونی الیافی و کربنی در مسیر آب ورودی به یخچال استفاده شود. این امر سبب افزایش کیفیت یخ و آب در یخچال و عمر بیشتر فیلتر داخلی آن خواهد شد.

فروشگاه آبین عرضه کننده بهترین فیلترهای یخچال ساید بای ساید سامسونگ و ال و جی و دیگر برندهای معتبر است. اگر قصد تعویض فیلتر یخچال خود را دارید، برای خرید بهترین فیلتر یخچال با کارشناسان فنی مجموعه تصفیه آب آبین تماس بگیرید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید