نویسنده: راضیه کوه پیمانی

دستگاه تصفیه آب قلیایی و مزیت های آن

دستگاه تصفیه آب قلیایی و مزیت های آن


دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس دارای فیلترها و مراحل فیلتراسیون متعددی است که هر یک وظیفه خاص خود را در فرایند تصفیه آب انجام می دهند. تعداد مراحل تصفیه آب در این دستگاه معمولاً بین 3 تا 6 مرحله می باشد، اما گاهی جهت افزایش کیفیت آب تصفیه شده، فیلترهای دیگری نیز به دستگاه تصفیه آب افزوده می شود. برخی از دستگاه های تصفیه آب خانگی، آب قلیایی یا یونیزه شده تولید می کنند که مزیت های استفاده از این آب برای سلامتی انسان به اثبات رسیده است. به این خاطر، این مقاله به بررسی ویژگی ها و عملکرد دستگاه تصفیه آب قلیایی اختصاص داده شده است.

دستگاه تصفیه آب قلیایی

اغلب دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس از 6 مرحله تصفیه آب برای تولید آب آشامیدنی سالم استفاده می کنند و فیلترهای به کار رفته در این دستگاه شامل فیلتر الیافی، کربن گرانول، کربن بلاک، فیلتر ممبران، پست کربن و فیلتر مینرال می باشند. اگر چه فرایند فیلتراسیون در دستگاه تصفیه آب به صورت کامل انجام می شود، با این وجود گاهی به منظور افزایش کیفیت آب خروجی از فیلترهای تصفیه آب بیشتری استفاده می گردد. از جمله این فیلترها، فیلتر قلیایی کننده آب می باشد و دستگاه تصفیه آب قلیایی در واقع به دستگاهی اطلاق می شود که از 7 مرحله فیلتراسیون آب بهره می برد. آب قلیایی (آلکالاین) که به این روش تولید می شود، برای سلامتی انسان بسیار مفید است و از نظر پزشکی فواید زیادی دارد.

فواید و مضرات استفاده از آب قلیایی

آب قلیایی حاوی مقادیر بالایی از املاح مورد نیاز بدن مانند کلسیم، منیزیم، روی، پتاسیم، آهن، نیکل و ... است که بر اساس تحقیقات انجام شده مصرف این نوع آب تصفیه شده سبب کاهش ابتلا به بسیاری بیماری ها نظیر انواع سرطان ها و در نتیجه افزایش طول عمر انسان می گردد. این مساله به این علت است که آب قلیایی خاصیت آنتی اکسیدانی بالایی دارد و با خنثی نمودن رادیکال های آزاد در بدن از بروز بسیاری از بیماری ها در انسان جلوگیری می کند. علاوه بر این، استفاده از آب یونیزه شده برای بیماران دیابتی می تواند بسیار مفید باشد.

مصرف آب قلیایی، در صورتی که استفاده از آن به صورت کنترل شده و در زمان مناسب صورت بگیرد، برای انسان ضرر خاصی ندارد. به بیانی دیگر، اگر آب قلیایی میان وعده های غذایی مصرف شود، موجب تضعیف معده و در طولانی مدت سبب رفلاکس معده و دیگر مشکلات گوارشی می گردد. بدین منظور ضروری است که از مصرف آب یونیزه، 1 ساعت پیش از غذا و نیز تا 2 ساعت پس از آن پرهیز شود. باید دقت داشت که برای نگهداری از آب قلیایی از ظروف شیشه ای استفاده شود، زیرا این آب می تواند با مواد موجود در بطری پلاستیک واکنش دهد. علاوه بر این، قرار گرفتن طولانی مدت آب قلیایی در معرض هوای آزاد نیز می تواند سبب واکنش آن با هوا شود، که بهتر است از این مساله پرهیز گردد. در نتیجه واضح است که استفاده از آب قلیایی برای مصرف در آکواریوم مناسب نمی باشد.

بهترین آب آشامیدنی

اگر آبی که برای نوشیدن استفاده می گردد، دارای ویژگی های زیر باشد، برای سلامتی انسان فواید بیشتری دارد:


•    خاصیت قلیایی: آب یونیزه شده یا قلیایی با کاهش خاصیت اسیدی در بدن نقش مهمی را در سلامتی انسان ایفا می کند.
•    خاصیت آنتی اکسیدانی: رادیکال های آزاد موجود در بدن در واقع نوعی عامل بیماری زا محسوب می شوند که در صورت خنثی نشدن در بدن می توانند موجب بروز بیماری های جدی در انسان گردند. تنها روش برای از بین بردن این عوامل، مصرف موادی با خاصیت آنتی اکسیدانی نظیر آب یونیزه شده می باشد.
•    سطح اکسیژن بالا: افزایش میزان اکسیژن موجود در آب در ایجاد شادابی بیشتر در بدن تاثیر زیادی دارد. تولید آب اکسیژن دار توسط فیلتر اکسیژن ساز (اینفرارد) در دستگاه تصفیه آب خانگی صورت می گیرد.
•    آب با ساختار مولکولی 6 وجهی: مولکول های آبی که ساختار 6 وجهی دارند، می توانند بهتر در بافت ها و سلول های بدن نفوذ کرده و جذب شوند.


برخی از دستگاه های تصفیه آب قلیایی توسط فروشندگان سودجو با فیلترهای غیر استاندارد و تقلبی مونتاژ می شوند که این مساله به آسانی قابل تشخیص نمی باشد. برای جلوگیری از این مطلب برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی اورجینال به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید.

فروشگاه تصفیه آب آبین بزرگترین عرضه کننده دستگاه های تصفیه آب قلیایی اصل تایوان به سراسر ایران است و با بیش از یک دهه سابقه درخشان در تصفیه آب به مصرف کننده خود از بابت مرغوبیت محصولات اطمینان می دهد. اگر قصد خرید دستگاه تصفیه آب قلیایی متناسب با نیاز خود را دارید، با کارشناسان فروش وبسایت آبین تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید