نویسنده: راضیه کوه پیمانی

قیمت مخزن تصفیه آب خانگی

قیمت مخزن تصفیه آب خانگی

در تمامی دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس به دلیل سرعت پایین فیلتراسیون آب از مخزن ذخیره آب استفاده می شود. مخزن تصفیه آب یکی از اجزای مهم و ضروری در دستگاه تصفیه آب RO می باشد که با وجود اثر بسیار بالا بر کیفیت آب خروجی چندان به آن توجه نمی شود. در این مقاله تصمیم داریم با عملکرد مخزن دستگاه تصفیه آب و بهترین نمونه این محصول بیشتر آشنا شویم.


قیمت مخزن دستگاه تصفیه آب

مخازن تصفیه آب موجود در بازار دارای برندها و ظرفیت های مختلفی هستند. باید دقت داشت که استفاده از مخزن تصفیه آب بزرگ تر در دستگاه خانگی چندان مناسب نمی باشد، زیرا آب تصفیه شده مدت بیشتری در مخزن باقی مانده و بو و مزه آب تغییر می کند، بنابراین پیشنهاد می شود که برای دستگاه تصفیه آب خود از مخزن کوچک تری استفاده کنید. قیمت مخزن تصفیه آب به ظرفیت و برند سازنده آن بستگی دارد. مخازن تصفیه آب به شدت مستعد رشد عوامل میکروبی هستند و می توانند به سرعت دچار آلودگی شوند. متاسفانه مخزن های تصفیه آب ایرانی و چینی نسبت به رشد باکتری ها و عوامل آلودگی در مخزن بسیار ضعیف عمل می کنند. در حالی که مرغوب ترین مخزن تصفیه آب موجود در بازار یعنی مخزن تصفیه آب تانک پاک (Tank Pac)، کاملاً آنتی باکتریال بوده و از رشد میکروب ها در سطح داخلی منبع کاملاً جلوگیری می شود.


عملکرد مخزن تصفیه آب

آب ورودی به دستگاه تصفیه آب خانگی، پس از فرایند فیلتراسیون در فیلتر ممبران کلیه آلودگی و ناخالصی های خود را از دست می دهد. از آنجایی که این آب تصفیه شده حاوی هیچ گونه ماده نگهدارنده ای نظیر کلر نمی باشد، بسیار مستعد بروز آلودگی در آب است و در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی می تواند محیط مناسبی برای رشد میکروب ها باشد. در بسیاری از مواقع ممکن است که مصرف کننده آب تصفیه شده متوجه وجود آلودگی در آب نشود، اما در صورت رشد بیشتر عوامل میکروبی در آب، به تدریج طعم و مزه آب نیز دچار تغییر خواهد شد که این نشانه بسیار خطرناکی است. رشد جلبک و میکروب ها در مخزن از مسایل رایج در دستگاه های تصفیه آب خانگی است. به این منظور معمولاً توسط سازندگان مخزن تصفیه آب پیشنهاد می شود که مخزن را سالانه یک مرتبه شستشو داده و محیط داخلی آن کاملاً تمیز شود. مخزن تصفیه آب باید از مواد اولیه کاملاً بهداشتی تولید شود و اگر لایه داخلی مخزن فلزی باشد، از استحکام و مقاومت بیشتری برخوردار خواهد بود. مخازن تصفیه آب به صورت تحت فشار ساخته می شوند و درون مخزن یک کیسه هوا وجود دارد. وجود هوا در مخازن تصفیه آب کمک می کند که تخلیه آب از مخزن به طور کامل و بدون مصرف برق نیز انجام شود. اگر فشار باد درون مخزن به هر دلیلی کاهش یابد، با افت فشار آب خروجی در دستگاه تصفیه آب مواجه خواهیم شد.


انواع مخزن تصفیه آب

مخزن تصفیه آب از نظر ساختار و مواد اولیه استفاده شده در ساخت منبع به سه دسته زیر طبقه بندی می شوند:

•    مخزن های فلزی
•    مخزن های ترکیب استیل و پلاستیک
•    مخزن های تماماً پلاستیک


عملکرد تمامی مخازن تصفیه آب مشابه یکدیگر هستند و همه آنها توسط یک دیافراگم به دو بخش ذخیره آب و هوای فشرده تقسیم می شوند. مخازن تحت فشار ساختار ساده ای دارند و طراحی آنها به گونه ای است که حتی بدون استفاده از برق نیز می توان آب ذخیره شده در مخزن را با فشاری مناسب و به طور کاملاً تخلیه نمود. مخازن دستگاه تصفیه آب در ابعاد و ظرفیت های متنوعی تولید می شوند و در شرایط بهینه تقریبا حدود 40 دقیقه زمان لازم است که مخزن به طور کامل پر شود. اگر فرایند ذخیره سازی آب در مخزن تصفیه آب در زمان طولانی تری صورت گیرد، احتمال می رود که مشکلی در عملکرد مخزن تصفیه آب رخ داده است.

فروشگاه تصفیه آب آبین بزرگترین عرضه کننده مخازن تصفیه آب تانک به سراسر ایران است و یک دهه سابقه درخشان مجموعه آبین در صنعت تصفیه آب خیال مصرف کننده را از کیفیت محصولات کاملاً راحت نموده است. اگر قصد خرید مخزن تصفیه آب تانک پک را دارید، برای انتخاب آسان تر محصول مناسب، با کارشناسان فروش سایت آبین تماس گرفته و از مشاوره آنها به صورت رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید