نویسنده: راضیه کوه پیمانی

دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی چیست؟

دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی چیست؟


دستگاه های تصفیه آب از نظر میزان تولید آب تصفیه شده و عملکرد خود دارای سه نوع دستگاه تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی و دستگاه تصفیه آب خانگی هستند. هر یک از این انواع ظرفیت خاص خود را دارند و در مصارف ویژه ای استفاده می شوند. حجم آب خروجی از دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی در مقایسه با دستگاه های تصفیه آب خانگی بسیار بیشتر است. در این مطلب تصمیم داریم به انواع دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی و کاربردهای آن بپردازیم.

دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

دستگاه های تصفیه آب خانگی قادر به تولید آب تصفیه شده در ظرفیت و حجم محدودی هستند، اما چنانچه به آب تصفیه شده با حجم بالاتر نیاز باشد، ناچار به استفاده از دستگاه نیمه صنعتی هستیم. در سیستم تصفیه آب نیمه صنعتی از تکنولوژی اسمز معکوس برای حذف ناخالصی ها و آلاینده های موجود در آب استفاده می شود. در این دستگاه تصفیه آب نیز وظیفه اصلی فیلتراسیون بر عهده فیلتر ممبران قرار دارد. مکانیزم تصفیه آب در دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی به این صورت است که آب توسط پمپ به سمت فیلتر ممبران اسمز معکوس پمپاژ شده و پس از عبور از روزنه های بسیار ریز ممبران اکثر آلاینده های موجود در آب فیلتر می گردند.

دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی در ظرفیت ها و برندهای متنوعی به بازار عرضه شده است. فیلتر ممبران مورد استفاده در این دستگاه تصفیه آب نسبت به دستگاه خانگی در تولید آب تصفیه شده قدرت بالاتری دارد. در دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی بسته به ظرفیت دستگاه از تعدادی ممبران 100 یا 400 گالن استفاده می شود. عمر مفید فیلترهای ممبران دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی به کیفیت آب ورودی و میزان مصرف بستگی دارد و عمدتاً پس از 2 سال لازم است که فیلترهای ممبران دستگاه تعویض شوند. از آنجایی که سرعت تصفیه آب در دستگاه های نیمه صنعتی در مقایسه با دستگاه خانگی بیشتر است، ضروری است که از پمپ تصفیه آب قوی تری استفاده گردد. مخزن ذخیره آب در دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی معمولاً به صورت آنتی باکتریال است و بر اساس استانداردهای معتبر بهداشتی تولید می شود. جداره مخزن دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی عمدتاً توسط تزریق پلاستیک عایق بندی می شود تا از تماس آب با دیواره مخزن و رشد میکروب ها و باکتری ها در مخزن جلوگیری گردد.

کاربردهای مهم دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

از دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی عمدتاً به منظور تصفیه آب در موارد زیر استفاده می شود:


•    ساختمان های اداری و تجاری
•    بیمارستان ها
•    ساختمان های مسکونی چند واحدی
•    کارخانه های صنعتی با مصرف نسبتاً پایین آب
•    آزمایشگاه و صنایع دارویی
•    کارواش ها

خرید دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی


دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی به طور کلی بر اساس تعداد فیلترهای ممبران و ظرفیت خود به سه دسته زیر طبقه بندی می شوند:


•    دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 200 گالن: این دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی قادر به تولید 800 لیتر آب در شبانه روز می باشد و دارای دو فیلتر ممبران 100 گالن اسمز معکوس است. دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 200 گالن سافت واتر یکی از بهترین انواع دستگاه های نیمه صنعتی مرغوب تایوانی است که توسط مجموعه تصفیه آب آبین عرضه می گردد.


•    دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 400 گالن: این دستگاه نیمه صنعتی دارای 4 فیلتر ممبران اسمز معکوس با ظرفیت 100 گالن می باشد و می تواند در هر شبانه روز 1600 لیتر آب تصفیه شده تولید کند. دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 400 گالن سافت واتر یکی از بهترین نمونه های این دستگاه است که از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار می باشد.


•    دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 800 گالن: واحد اسمز معکوس در این دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی دارای 2 فیلتر ممبران 400 گالن می باشد. میزان تولید این دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی تولید 3000 لیتر آب خالص در روز می باشد. دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی 800 تایوانی سافت واتر از قوی ترین سیستم های فیلتراسیون برای تولید آب 3000 لیتر تصفیه شده بهره برده است.


در هنگام انتخاب و خرید دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی باید به میزان آب مورد نیاز خود و نیز برند سازنده دستگاه توجه کافی شود. بهترین دستگاه های نیمه صنعتی در بازار توسط برندهای سافت واتر، سی سی کا، آرتک و آکوا پرو طراحی و تولید شده اند.

مجموعه صنعتی تصفیه آب آبین بزرگترین عرضه کننده دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی است که با یک دهه سابقه درخشان در صنعت تصفیه آب در ایران توجه بالایی را مبذول نموده است. اگر قصد تهیه یک دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی را دارید برای استفاده از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب تصفیه آب آبین تماس بگیرید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید