نویسنده: راضیه کوه پیمانی

مزیت های آب تصفیه شده برای سلامتی بدن

مزیت های آب تصفیه شده برای سلامتی بدن

آب بخش مهمی از بدن ما را تشکیل می دهد و استفاده از آب سالم در سلامتی بدن ما نقش مهمی را ایفا می کند. تجهیزات تصفیه آب شهری قادر به حذف بسیاری از آلودگی های موجود در آب نیستند و بهترین راه برای تهیه آب آشامیدنی سالم استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد. امروزه علت بروز بسیاری از سرطان ها در انسان، به مواد آلاینده و سمی موجود در آب و مواد غذایی نسبت داده شده است. در این مقاله تصمیم داریم با فواید مهم استفاده از آب تصفیه شده آشنا شویم.

فواید مصرف آب تصفیه شده

استفاده از آب تصفیه شده در مصارف مختلف آب خوراکی و غیر خوراکی در منزل دارای فواید زیر می باشد:

•    تولید آب آشامیدنی سالم: بدن انسان برای حفظ سلامتی خود روزانه به مقدار کافی آب احتیاج دارد، بنابراین کیفیت آب آشامیدنی مصرفی برای بدن اهمیت بسیار بالایی خواهد داشت. برخی بررسی های انجام شده در مورد اثر کلر بر سلامتی انسان نشان می دهد که وجود کلر در آب آشامیدنی احتمال ابتلای انسان به سرطان را افزایش خواهد داد.


•    سلامتی بدن و زیبایی پوست: استفاده از آب سالم علاوه بر کمک به سلامتی اعضای داخلی بدن، تاثیر بالایی بر سلامت و زیبایی پوست خواهد داشت، زیرا سلول های پوست انسان حاوی مقادیری آب هستند و برای جلوگیری از دهیدراته شدن و خشکی پوست لازم است که به طور منظم مقدار کافی آب بنوشیم. در نتیجه بدیهی است که استفاده از آبی با کیفیت بالا و عاری از هر گونه ناخالصی برای سلامتی بدن بسیار سودمند است. حذف کلر از آب آشامیدنی و مصرف آب تصفیه شده می تواند از ایجاد لک های پوستی در انسان جلوگیری کند. اگر این آب تصفیه شده به صورت یونیزه شده و با خاصیت قلیایی باشد، می تواند سبب شفافیت بیشتر پوست و از بین رفتن کک و مک و لک های پوستی گردد. در نتیجه بهترین روش برای هیدراته کردن و آبرسانی بیشتر به پوست مصرف آب سالم و تصفیه شده به مقدار کافی است و خشکی بالای پوست می تواند آن را برای بروز بیماری های پوستی و چین و چروک مستعدتر کند.


•    دفع سموم از بدن و بهبود عملکرد دستگاه گوارش: کاهش آب در بدن می تواند موجب مشکلات گوارشی نظیر یبوست و بروز معده اسیدی در انسان شود. به منظور رفع این عوارض در بدن، مصرف آب تصفیه شده بسیار مفید و کارآمد است، می تواند به فرایند تعریق و دفع سموم از طریق ادرار و مدفوع در بدن بسیار کمک کند.


•    جذب بیشتر مواد معدنی در بدن: آب تصفیه شده حاوی مقادیر استانداردی از مواد معدنی مورد نیاز برای بدن می باشد، بنابراین با مصرف آب تصفیه شده، مواد معدنی مفید به تمامی اجزا و ارگان های بدن خواهد رسید. 


•    جلوگیری از بیماری های کلیوی: آب تصفیه نشده دارای مقادیری املاح و رسوبات است که می تواند موجب تشکیل رسوب و سنگین کلیه در انسان شود.


•    افزایش عملکرد داروها: تحقیقات فراوانی نشان می دهد که وجود ناخالصی ها در آب آشامیدنی میزان تاثیر دارو بر بدن را کاهش می دهد، بنابراین اگر آب آشامیدنی تصفیه شده استفاده شود، میزان اثر بخشی داروها در بدن افزایش می یابد.


•    استفاده از آب تصفیه شده در تهیه غذا: استفاده از آب تصفیه نشده و حاوی مواد آلاینده در تهیه غذا، علاوه بر اثرات سوء بر سلامتی بدن، می تواند طعم آن را نیز دستخوش تغییر کند. آلاینده هایی مانند فلزات سنگین و مواد شیمیایی موجود در آب تصفیه نشده نیز می توانند به نوبه خود سبب کاهش هضم غذا در بدن گردند. استفاده از آب تصفیه شده در تهیه چای، قهوه و آبمیوه ها به آنها طعم مطبوع تری خواهد داد.


•    رشد و شادابی بیشتر گیاهان: گیاهان نیز مانند انسان برای رشد و نمو خود به آب احتیاج دارند. استفاده از آب شرب شهری و آب کلر دار برای آبیاری گیاهان می تواند سبب از بین رفتن مواد آلی موجود در خاک شود که وجود آنها برای رشد و نمو بهتر گیاه بسیار ضروری است. بررسی ها نشان می دهد که گیاهانی که از آب تصفیه شده تغذیه می کنند، در مقایسه با گیاهان آبیاری شده با آب شهری رشد بیشتری دارند.


•    تشکیل رسوب کمتر در وسایل برقی: دستگاه های الکتریکی خانگی مانند اتو در صورت استفاده از آب تصفیه شده، کمتر با رسوب مواجه خواهند شد و طول عمر طولانی تری خواهند داشت.

فروشگاه تصفیه آب آبین بزرگترین عرضه کننده دستگاه های تصفیه آب اصل تایوان در ایران است که با ارائه خدمات پس از فروش منحصر به فرد خود خیال مصرف کننده از کیفیت بالای محصول خریداری شده، راحت گردیده است. اگر قصد تهیه یک دستگاه تصفیه آب در منزل یا محل کار خود را دارید، از مشاوره رایگان کارشناسان تصفیه آب آبین استفاده کنید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید