نویسنده: راضیه کوه پیمانی

معایب و مزیت های دستگاه تصفیه آب خانگی

معایب و مزیت های دستگاه تصفیه آب خانگی

امروزه آلودگی بالای آب آشامیدنی سبب شده است که استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی به یک ضرورت تبدیل گردد. این دستگاه های خانگی علی رغم مزیت های بالای خود در تامین آب آشامیدنی سالم، دارای معایب و مشکلاتی هستند که ضروری است به آنها توجه ویژه ای معطوف شود. در این مقاله قصد داریم با مهمترین مزیت ها و معایب دستگاه های تصفیه آب خانگی آشنا شویم.


فواید تصفیه آب خانگی

امروزه دستگاه های تصفیه آب خانگی یکی از بهترین روش هایی است که می توان از آن به منظور تولید آب آشامیدنی سالم استفاده نمود. برخی از مزیت های مهم استفاده از تصفیه آب خانگی شامل موارد زیر است:


•    تولید آب آشامیدنی با سختی پایین: آب شرب شهری معمولاً سختی نسبتا بالایی دارد و حاوی مقادیر زیادی از املاح و ناخالصی ها می باشد. دستگاه تصفیه آب قادر است که این ناخالصی ها را به میزان بالایی از آب حذف کرده و سختی آب را با حد استاندارد برساند.
•    هزینه پایین تر نسبت به خرید آب معدنی: جهت تامین آب تصفیه شده موردنیاز خود در منزل، تهیه دستگاه تصفیه آب خانگی مقرون به صرفه تر است. در حالی که خریداری آب تصفیه شده یا آب معدنی هزینه بسیار بیشتری خواهد داشت.
•    حذف بو و مزه نامطبوع آب: آب شرب شهری غالبا دارای بو و مزه  نامطبوعی و حاوی مقادیر بالای گاز کلر می باشد. دستگاه تصفیه آب خانگی می تواند طعم و مزه ناخوشایند آب را حذف کرده و آبی کاملاً سالم و گوارا در اختیار مصرف کننده قرار دهد.
•    افزودن مواد معدنی مورد نیاز بدن: اکثر دستگاه های تصفیه آب خانگی مجهز به فیلتر مینرال هستند. این فیلتر می تواند بسیاری از املاح مورد نیاز بدن نظیر کلسیم و منیزیم را به آب اضافه کرده و از بروز بسیاری از بیماری های مهم مانند پوکی استخوان جلوگیری کند.
•    حذف عوامل میکروبی: دستگاه تصفیه آب خانگی با بهره گیری از فیلتر UV می تواند کلیه میکروب ها، باکتری ها و ویروس های موجود در آب را حذف کرده و آبی ضدعفونی شده تولید کند.
•    تولید آب قلیایی: دستگاه تصفیه آب قلیایی می تواند میزان اسیدی بودن آب را کاهش داده و به هر میزانی آب قلیایی تولید کند. مصرف آب تصفیه شده قلیایی موجب درمان بیماری های گوارشی، پاکسازی کبد و کلیه  و ... شده و از بروز بسیاری از بیماری ها در انسان جلوگیری می کند.
•    تولید آب اکسیژن دار: دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس می تواند با بهره گیری از فیلتر اکسیژن ساز، سطح اکسیژن موجود در آب را افزایش دهد. امروزه فواید استفاده از آب اکسیژن دار از نظر پزشکی به اثبات رسیده است.
•    حذف فلزات سنگین از آب: آب شهری معمولاً حاوی مقادیر زیادی از املاح و فلزات سنگین است. برخی از این املاح برای سلامتی انسان خطری ندارند، اما برخی دیگر می توانند سبب تشکیل رسوبات و بروز خطرات جدی برای انسان شوند. بهترین روش برای حذف این ناخالصی ها از آب استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی است.


معایب دستگاه تصفیه آب خانگی

استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی با وجود مزیت های فراوانی که در تولید آب تصفیه شده دارد، دارای معایب زیر است:


•    نیاز به تعویض زود هنگام فیلترها: ناخالصی های موجود در آب ورودی به دستگاه تصفیه آب در فیلترها به جای مانده و لازم است که پس از مدتی استفاده از دستگاه فیلترهای تصفیه آب تعویض گردند.
•    نیاز به سرویس و نگهداری از دستگاه: به منظور بهبود عملکرد دستگاه تصفیه آب خانگی لازم است که در هنگام استفاده از آن به نکات مهمی توجه شده و دستگاه به صورت منظم سرویس گردد.
•    تشخیص محصول اصل از تقلبی: دستگاه های تصفیه آب خانگی در انواع و کیفیت های مختلفی در بازار وجود دارند و انتخاب محصول اصل و اورجینال را بسیار دشوار نموده است. برای رفع این مشکل پیشنهاد می کنیم که محصول خود را از مراکز و فروشگاه های معتبر خریداری کنید.

اگر در انتخاب یک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی متناسب با نیاز خود به مشاوره احتیاج دارید، می توانید از کارشناسان فنی آبین کمک بگیرید. فروشگاه تصفیه آب آبین برای رفاه بیشتر مشتریان خود امکان استفاده از مشاوره رایگان را مهیا نموده است.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید