نویسنده: راضیه کوه پیمانی

انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی

انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی


امروزه به دلیل شیوع بیماری های ناشی از آب و غذایی ناسالم در میان مردم، استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی توجه بیشتری را به خود معطوف کرده است. این دستگاه های خانگی در انواع و مدل های مختلفی تولید شده و در بازار به فروش می رسند. تنوع بالای این محصولات انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب را توسط مصرف کننده بسیار دشوار نموده است. پیش از خرید دستگاه تصفیه آب خانگی لازم است نسبت به انواع آن اطلاعات کافی داشته باشیم و دستگاه مورد نظر را بر اساس نوع استفاده و کاربرد خود انتخاب کنیم. در این مقاله قصد داریم با انواع دستگاه تصفیه آب خانگی بیشتر آشنا شویم.


دستگاه تصفیه آب زیرسینکی

دستگاه تصفیه آب زیر سینکی، پرفروش ترین دستگاه تصفیه آب خانگی است که معمولاً از آن در زیر سینک در آشپزخانه استفاده می گردد. این دستگاه معمولاً از 6 تا 10 مرحله فیلتراسیون اسمز معکوس برای تصفیه آب ورودی بهره می برد. عملکرد این دستگاه تصفیه آب خانگی در حد مطلوب است و می تواند بسیاری از ناخالصی های آب شرب را فیلتر کند. دستگاه های تصفیه آب زیر سینکی در دو نوع پایه دار و بدون پایه تولید می شوند که نوع پایه دار آن به دلیل نصب ساده تر مزیت دارد. دستگاه های زیر سینکی برای ذخیره سازی آب تصفیه شده از مخزن استفاده می کنند و از مخزن دستگاه می توان در مواقعی که برق یا آب ورودی به دستگاه قطع شده است، بهره می برد. برخلاف انواع دیگر دستگاه های تصفیه آب که اندازه کوچکتری دارند، این دستگاه به دلیل استفاده از مخزن، فضای بزرگتری را اشغال می کنند. با این وجود استفاده از مخزن تصفیه آب در این دستگاه یکی از مزیت های مهم آن نسبت به دستگاه های تصفیه آب دیگر است. ویژگی منحصر به فرد دیگر این دستگاه خانگی، امکان ارتقا و افزودن فیلتر تصفیه آب به دستگاه است، در حالی که این امکان در دستگاه های رومیزی و دیواری وجود ندارد.

در دستگاه تصفیه آب زیر سینکی مقدار فشار در دستگاه توسط گیج فشار نمایش داده می شود. دستگاه تصفیه آب زیر سینکی خانگی نسبت به دستگاه های دیگر دوام و طول عمر بالاتری دارد و در این دستگاه فرایند نگهداری و تعویض فیلترهای تصفیه آب بسیار آسان تر صورت می گیرد. خروجی آب تصفیه شده در دستگاه تصفیه آب زیر سینکی از طریق شیر برداشتی است که بر روی سینک قرار می گیرد. به منظور نصب این دستگاه تصفیه آب خانگی و  قرار دادن شیر برداشت آن بر روی سینک باید توسط مجرب تصفیه آب صورت بگیرد.


دستگاه تصفیه آب رومیزی

دستگاه تصفیه آب رومیزی نوعی تصفیه آب قابل حمل است که می توان از آن بر روی میز نیز استفاده نمود. این دستگاه دارای بدنه ویژه ای است که تمامی فیلترهای تصفیه آب را در خود جای می می دهد. عملکرد دستگاه تصفیه آب رومیزی تقریبا، مشابه دستگاه های زیر سینکی است و از آن می توان برای تولید آب آشامیدنی سالم و گوارا استفاده نمود. دستگاه تصفیه آب رومیزی برای استفاده در معرض دید در خانه و طراحی و تولید شده است و ظاهری شکیل و زیبایی دارد. این دستگاه خانگی فاقد مخزن ذخیره آب است و در مقایسه با دستگاه تصفیه آب زیر سینکی اندازه کوچکتری دارد. در دستگاه خانگی رومیزی اطلاعات مربوط به فشار و کیفیت آب به صورت دیجیتال بر روی مانیتور دستگاه نمایش داده می شود. قیمت دستگاه تصفیه آب رومیزی خانگی به دلیل طراحی زیبا و دیجیتالی بودن نسبت به دستگاه های خانگی دیگر بالاتر است.

دستگاه تصفیه آب دیواری

دستگاه های تصفیه آب دیواری خانگی مشابه دستگاه رومیزی طراحی و تولید می شوند و بسیاری از دستگاه های رومیزی قابلیت نصب بر روی دیوار را نیز دارند. طراحی دستگاه تصفیه آب دیواری (و رومیزی) به صورت کوچکتری سبب شده است که این دستگاه های خانگی از تعداد فیلترهای کمتری برای فیلتراسیون آب استفاده کنند. یکی از بهترین دستگاه های تصفیه آب دیواری با کیفیت بسیار بالایی ساخته شده و به بازار عرضه شده است، دستگاه تصفیه آب دیواری کنت مدل Grand plus است. این دستگاه تصفیه آب دیواری توسط مجموعه معتبر آبین به صورت محصولی کاملاً اورجینال و مستقیم از تامین کننده عرضه می شود.


خرید دستگاه تصفیه آب

در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب خانگی لازم است که به میزان فضا و مکان در دسترس جهت نصب دستگاه توجه شود. اگر بر روی کابینت ها در منزل یا مکان در نظر گرفته شده، فضای کافی ندارید می توانید از دستگاه تصفیه آب زیر سینکی یا دیواری برای نصب بر روی دیوار استفاده کنید. البته لازم است که برای نصب دستگاه تصفیه آب زیر سینکی از فضای کافی برای قرار گیری منبع نیز مطمئن شوید. اگر طول عمر و دوام دستگاه تصفیه آب خانگی برای شما اهمیت بیشتری دارد، دستگاه زیر سینکی انتخاب مناسب تری محسوب می شود. دستگاه های تصفیه آب خانگی موجود در بازار دارای انواع و کیفیت های مختلفی هستند و انتخاب دستگاه تصفیه آب اصلی و اورجینال در میان این محصولات امری بسیار مشکل است.

مجموعه تصفیه آب آبین بزرگترین وارد کننده دستگاه تصفیه آب اصل تایوان در ایران است و مشتریان خود را از گارانتی طولانی مدت محصولات خود برخوردار می سازد. چنانچه قصد خرید یک دستگاه تصفیه آب خانگی با کیفیت را دارید، اما در انتخاب نوع دستگاه دچار تردید شده اید، می توانید برای استفاده از مشاوره رایگان با کارشناسان فنی آبین با خطوط ارتباطی وب سایت www.abin.ir تماس بگیرید. کارشناسان مجرب آبین همه روزه آماده خدمت رسانی به مشتریان آبین هستند.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید