نویسنده: راضیه کوه پیمانی

بهترین فیلتر ممبران خانگی

بهترین فیلتر ممبران خانگی


تمامی دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس از فیلتر ممبران جهت فیلتراسیون و خالص سازی آب استفاده می کنند. فیلتر ممبران خانگی اصلی ترین بخش این دستگاه های تصفیه آب است و کیفیت آن به میزان بالایی در عملکرد این دستگاه ها موثر می باشد. فیلتر ممبران خانگی در انواع و برندهای مختلفی در بازار به فروش می رسند که بسیاری از آنها محصولات تقلبی و غیر مرغوب هستند. در این مقاله قصد داریم به بهترین برند فیلتر ممبران خانگی و روش تشخیص اصل بودن آن و نکاتی در این باره بپردازیم.

بهترین فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی

فیلتر ممبران خانگی در واقع غشای نیمه تراوایی به صورت لایه لایه با روزنه های 0.0001 میکرون است که به دور لوله ای پیچیده شده است. عملکرد این فیلتر براساس روش اسمز معکوس است و قادر به حذف 99.9% از آلاینده های شیمیایی و املاح موجود در آب می باشد. در فیلتراسیون به این روش ذراتی که اندازه بزرگتر از 0.0001 میکرون دارند، پشت غشای فیلتر باقی می ماند و تنها آب خالص می تواند از آن عبور کرده و به سمت خروجی دستگاه هدایت شود. در میان روش های مختلف خالص سازی آب، روش اسمز معکوس بهترین و قوی ترین روش برای تصفیه آب محسوب می شود، زیرا این روش می تواند بسیاری از املاح، ناخالصی ها و شوری آب را از بین برده و آب را شیرین کند.

فیلتر ممبران خانگی می تواند آلاینده هایی مهم آب مانند نیترات، نیتریت، کادمیوم، سرب، جیوه، مس، آرسنیک و نیز املاح ایجاد کننده سختی آب را حذف کرده و آبی با سختی پایین و TDS  کمتر از 100PPM تولید کند. دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس می توانند از آب شرب شهری که عمدتاً موجب ایجاد رسوب در وسایلی مانند کتری، سماور و ... می شوند، آبی سبک و کاملاً گوارا تولید کنند. فیلتر ممبران خانگی علاوه بر این ناخالصی ها، قادر به حذف برخی عوامل میکروبی مانند ویروس ها، باکتری ها و انگل ها تا میزان بالایی می باشند.

فیلتر ممبران خانگی اسمز معکوس موجود در بازار دارای برندها و ظرفیت های مختلفی هستند. در میان این برندها، برند آمریکایی فیلمتک (Filmtec) بهترین کمپانی تولید کننده بهترین فیلترهای ممبران خانگی است که انواع و در ظرفیت های مختلفی تولید شده و به سراسر دنیا عرضه می گردد. قیمت فیلتر ممبران فیلمتک نسبت به کیفیت بالایی آن و در مقایسه با محصولات مشابه آن مناسب است. اگر قصد خرید این محصول را دارید لازم است بدانید که این فیلتر ممبران خانگی در قیمت های متنوع در بازار به فروش می رسند که بسیاری از نمونه های آن محصولاتی غیر اصل و تقلبی هستند. توصیه می کنیم که این فیلتر ممبران را از فروشگاه ها و مراکز معتبر خریداری کنید تا خیالتان از کیفیت بالایی آن مطمئن باشد.  

تشخیص فیلتر ممبران اصلی


متاسفانه امروزه تعداد سازندگان فیلتر ممبران تقلبی فیلمتک روز به روز رو به افزایش است. نمونه های نامرغوب ایرانی و چینی این محصول کیفیت و عمر  بسیار پایینی دارد و استفاده از آن در تولید آب آشامیدنی می تواند بسیار مضر باشد. فیلتر ممبران اصلی فیلمتک تحت شرایطی خاصی تولید می شود و پس از تولید بلافاصله در بسته بندی مخصوصی قرار می گیرد تا در معرض هوا آزاد نباشد. زیرا قرار گرفتن در مجاورت هوا می تواند عمر فیلتر ممبران را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. در بسته بندی فیلتر ممبران اصل فیلمتک از دو نوع ماده نگهدارنده استفاده می شود تا از فساد فیلتر ممبران و رشد میکروب ها بر سطح فیلتر جلوگیری گردد. در حالی که فیلترهای ممبران تقلبی گاهی بدون بسته بندی در کارتن مورد نظر قرار می گیرند. هنگامی که فیلتر ممبران فیلمتک اصلی را باز می می کند، بوی ماده نگهدارنده آن به خوبی حس می گردد و به این روش می توان از اصل بودن محصول اطمینان حاصل کرد. تعویض فیلتر ممبران خانگی امری بسیار حساس است و  باید طبق اصول سازنده آن صورت بگیرد. به منظور انجام این فرایند لازم است که همه چیز ضدعفونی شود و از تماس دست با فیلتر ممبران و هوزینگ آن خودداری گردد.

بازار آنلاین تصفیه آب آبین بزرگترین وارد کننده ممبران های فیلمتک اصل در بازار ایران است که به دلیل کیفیت بالای محصولات خود، مشتریان خود را از گارانتی طولانی مدت محصول خریداری شده برخوردار می سازد. اگر قصد تهیه ممبران خانگی اصل فیلمتک را دارید می تواند با مراجعه به سایت www.abin.ir و فشردن چند کلیک ممبران فیلمتک را خریداری کرده و آن را درب منزل خود تحویل بگیرد.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید