نویسنده: راضیه کوه پیمانی

ارزان ترین دستگاه تصفیه آب خانگی

ارزان ترین دستگاه تصفیه آب خانگی

آلودگی بالای آب آشامیدنی شهری موجب افزایش روز افزون مصرف کنندگان دستگاه های تصفیه آب خانگی شده است. بسیاری از این افراد در صدد تهیه یک دستگاه تصفیه آب ارزان قیمت هستند تا علاوه بر تامین آب آشامیدنی مورد نیاز خود هزینه کمتری را متقبل شوند. اما باید بدانید قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی تا حد بالایی تابع کیفیت ساخت فیلترها و قطعات آن است، بنابراین هزینه کمتر در خرید دستگاه تصفیه آب خانگی قطعا موجب خرابی بیشتر و طول عمر پایین تر دستگاه خواهد شد. توصیه می شود که در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب خانگی از خرید برندهای نامعتبر و محصولات بی کیفیت خودداری کنید، زیرا همانطور که می دانید کیفیت بالای آب آشامیدنی در سلامتی شما تاثیر بالایی خواهد داشت. اغلب دستگاه های تصفیه آب خانگی جهت تصفیه آب آشامیدنی از روش اسمز معکوس استفاده می کنند، اما برخی دستگاه های دیگر براساس روش اولترافیلتراسیون عمل می کنند. اگر چه ساختار این دو نوع دستگاه تصفیه آب خانگی تا حد زیادی مشابه یکدیگر می باشد، اما روش تصفیه آب در آنها متفاوت است. در این مقاله به بررسی ارزان ترین دستگاه های تصفیه آب خانگی و عملکرد آنها می پردازیم.

دستگاه تصفیه آب خانگی UF

دستگاه های تصفیه آب خانگی UF از نظر ساختار مشابه دستگاه های اسمز معکوس هستند، اما از نظر کارایی و عملکرد تفاوت زیادی دارند. اختلاف روش UF و اسمز معکوس در تصفیه آب در بهره گیری از فیلتر ممبران UF است. مکانیزم تصفیه آب در این فیلتر مشابه فیلتر ممبران اسمز معکوس بوده، اما از عملکرد و کارایی کمتری در فرایند فیلتراسیون آب برخوردار می باشد. قطر روزنه ها در فیلتر اولترافیلتراسیون 0.02 میکرون است که نسبت به فیلتر ممبران با روزنه های 0.0001 میکرون دقت پایین تری دارد. دستگاه تصفیه آب UF توانایی حذف آلاینده های آلی، پروتئین ها، ذرات معلق و درشت از آب را دارد، اما بر املاح و یون های آلاینده موجود در آب اثر چندانی ندارد. جنس الیاف غشای فیلتر اولترافیلتراسیون (UF) معمولا از پلی پروپیلن است و بر اساس استانداردهای معتبر آب آشامیدنی ساخته می شود.

خوب است بدانید که در روش تصفیه آب اولترافیلتراسیون (UF) نیازی به استفاده از پمپ و مخزن در دستگاه تصفیه آب خانگی وجود ندارد. قیمت دستگاه های تصفیه آب خانگی UF به دلیل استفاده از ممبران ارزان تر، عدم استفاده از منبع و پمپ در مقایسه با دستگاه های اسمز معکوس پایین تر است. ویژگی مهم دیگر دستگاه تصفیه آب UF عدم تولید پساب و نیاز به خروجی فاضلاب است و به معنی که تمام آب ورودی به دستگاه تصفیه می شود.

دستگاه های تصفیه آب یک یا چند مرحله ای

این دستگاه های تصفیه آب دارای فیلترهای تصفیه آب کمتری نسبت به دستگاه های اسمز معکوس مرسوم می باشند. آب خروجی از این دستگاه ها در مقایسه با آب ورودی کیفیت بالاتری داشته و تا حدی خالص تر است. به ترتیب بسته به عملکرد این دستگاه های تصفیه آب بخشی از آلاینده های آب مانند گل و لای، شن، ماسه، رسوبات، کلر و طعم و بوی نامطبوع از آب حذف می گردد. البته باید توجه داشت که این دستگاه های تصفیه آب به دلیل استفاده از تعداد مراحل فیلتراسیون کمتر، در مقایسه با دستگاه های اسمز معکوس دقت کمتری داشته و از قیمت پایین تری برخوردار می باشند. در این دستگاه ها آب پس از فیلتر شدن به طور مستقیم در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد و نیازی به منبع ذخیره آب وجود ندارند. از جمله مهمترین مدل های این دستگاه می توان به دستگاه های تصفیه آب تک مرحله ای الیافی یا سرامیکی، دستگاه دو یا سه مرحله ای و نیز کلمن تصفیه آب اشاره کرد که معمولاً در انواع و مدل های مختلفی تولید می شوند.

البته باید توجه داشته باشید که قطعا کیفیت آب خروجی از این دستگاه های تصفیه آب در مقایسه با دستگاه های اسمز معکوس مرسوم (6 مرحله به بالا) بسیار پایین تر می باشد، اما ممکن است که در مناطقی که کیفیت آب ورودی مناسب است و نیاز مصرف کننده را تا حدی برآورده سازد.

مجموعه تصفیه آب آبین عرضه کننده انواع دستگاه های تصفیه آب چند مرحله ای و دستگاه های UF با بهترین کیفیت و برندهای معتبر است که با ارائه خدمات پس از فروش منحصر به فرد، برای همیشه خیال مشتریان خود را از خرید محصولی با کیفیت راحت می کند. اگر قصد خرید دستگاه تصفیه آب خانگی را دارید با کارشناسان فروش آبین تماس بگیرید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید