نویسنده: زهرا منتظری

چگونه ممبران تصفیه آب اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

چگونه ممبران تصفیه آب اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟


ممبران های تصفیه آب یکی از عناصر اصلی فیلتراسیون در سیستم های تصفیه آب محسوب می شوند، زیرا با دقت بسیار بالایی که دارند، تقریبا همه آلاینده های موجود در آب را حذف می کنند. اما موضوع این است، که در سال های اخیر به دلیل وارد شدن ممبران های تقلبی با ظاهری شبیه ممبران های معروف و شناخته شده ای مانند فیلمتک باعث شده است خریداران زیادی متحمل هزینه های گزاف برای نگهداری از سیستم تصفیه آب خود شوند.

بنابر این لازم است در مورد نحوه تشخیص ممبران های تصفیه آب اصل از تقلبی مواردی را با هم بررسی کنیم. البته که تشخیص فیلتر ممبران اصل از تقلبی کار بسیار دشواری است، که حتی در برخی موارد برای افراد کارشناس در این زمینه نیز مشکل به نظر می رسد؛ اما شاید با دانستن یک سری اطلاعات در رابطه با تفاوت ممبران های اصل و تقلبی به ما کمک کند خرید مطمئن تری داشته باشیم.


قبل از هر چیز باید گفت تنها راه اطمینان از خرید فیلتر ممبران اصل مراجعه به فروشگاه ها یا وب سایت هایی است، که تضمین کننده کیفیت و اورجینال بودن محصول خود باشند. در غیر این صورت تشخیص فیلتر ممبران اصل از تقلبی برای افراد عادی تقریبا غیر ممکن است. 


پارامترهای مهم در تشخیص ممبران های اصل از تقلبی


یک سری از پارامترها وجود دارند، که جهت تشخیص ممبران های اصل از تقلبی می توانند موثر باشند. برخی از مهم ترین این پارامترها شامل موارد زیر می باشند:


1- تعداد لایه های فیلتر ممبران: تعداد لایه های فیلتر ممبران ملاک تعیین کننده برای کیفیت آن نیست، مخصوصا زمانی که قرار است برندهای مختلف ممبران با یک دیگر مقایسه شوند. اما بعضا برخی از افراد سودجو در تولید ممبران برای کم شدن هزینه های تولید تعداد لایه کمتری را نسبت به فیلتر ممبران اورجینال برای فیلتر قرار می دهند. 


2- نوع بسته بندی: تولید کنندگان ممبران برای بسته بندی محصول خود از طراحی ویژه ای استفاده می کنند. هم چنین مهم است که مشخصات روی بسته بندی فیلتر ممبران با اطلاعات محصول داخل آن همخوانی داشته باشد. علاوه بر این کیفیت بسته بندی محصولات اورجینال بسیار بالاتر از محصولات تقلبی می باشد. 


3- برند فیلتر ممبران: به غیر از برندهای شناخته شده فیلتر ممبران مانند فیلمتک، CSM، ممبرانیوم و هایدروناتیک اگر ممبرانی با برند دیگر به شما معرفی شد بهتر است ابتدا نام آن را سرچ کرده و مطمئن شوید که آیا این نام سازنده فیلترهای ممبران می باشد یا خیر. 


4- حجم آبدهی فیلتر ممبران: بر روی همه فیلترهای ممبران حجم آبدهی آن ها ذکر شده است، دقت کنید این مقدار با مقدار روی جعبه و لیبل محصول یکسان باشد. 


5- لیبل روی فیلتر ممبران: لیبل روی فیلتر مبمران را با ناخن باز کنید، متوجه علائمی در زیر آن می شوید. وجود این علائم زیر لیبل دلیل بر اصل بودن فیلتر ممبران نیست، اما نبود آن قطعا نشان دهنده تقلبی بودن محصول می باشد. 


6- بوی مواد نگهدارنده: به دلیل حساسیت بالایی که فیلترهای ممبران دارند، بلافاصله بعد از تولید در کارخانه بسته بندی می شوند. داخل بسته بندی آنها از مواد نگهدارنده برای جلوگیری از خراب شدن فیلتر ممبران استفاده می شود.

بعد از تولید به این دلیل که ممبران در تماس با هوای آزاد دچار کاهش کیفیت و طول عمر نشود، به محض تولید آن را بسته بندی می کنند. بنابر این با باز کردن بسته بندی فیلتر ممبران باید بوی مواد نگهدارنده را استشمام کنید.


7- وزن فیلتر ممبران: وزن نیز معیار تعیین کننده ای برای تشخیص ممبران اصل از تقلبی می باشد، زیرا معمولا ممبران های تقلبی وزن کمتری نسبت به فیلترهای ممبران اصل دارند. 


فیلتر ممبران چه برندی را بخرم؟


حال که برخی از پارامترهای تشخیص ممبران های اصل از تقلبی را بررسی کردیم، می توان به سختی این فرایند پی برد. بنابر این این که ممبران چه برندی را بخرید؟ مهم است اما نه به اندازه خرید از فروشگاه یا وب سایت معتبری که تضمین کننده محصول خریداری شده توسط شما باشد,

در انتخاب برند فیلتر ممبران تصفیه آب بهتر است با مشورت یک فرد کارشناس با توجه به نوع آب ورودی و هدف از تصفیه آب، محصول مناسب برای کاربرد مورد نظرتان را انتخاب کنید.


این نکته را در نظر داشته باشید، که با توجه به زیاد شدن فیلترهای ممبران تقلبی در بازار ایران، تنها راه اطمینان از خرید محصول اصل مراجعه به فروشگاه ها یا وب سایت های معتبر می باشد. 


فیلتر ممبران تصفیه آب اصل را از کجا بخرم؟


برای خرید فیلترهای ممبران تصفیه آب اصل بهترین راه مراجعه به فروشگاه ها یا وب سایت های معتبر می باشد، که یا خود وارد کننده فیلترهای ممبران می باشند و یا با معتبرترین فروشندگان و تامین کنندگان در ایران همکاری دارند. بازار آنلاین تصفیه آب آبین به عنوان یکی از تامین کنندگان اصلی فیلترهای ممبران در ایران در سال گذشته سهم زیادی از فروش محصولات تصفیه آب صنعتی را در فروش فیلترهای ممبران از برندهای مختلف داشته است.


برای اطمینان خاطر مشتریان عزیز، کلیه فیلترهای ممبران وب سایت تصفیه آب abin.ir با ضمانت اصل بودن و کیفیت بالای محصول به فروش می رسند. علاوه بر این، شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب و خرید فیلترهای ممبران اصل و اطلاع از قیمت به روز این محصولات از طریق تماس تلفنی با کارشناسان آبین در ارتباط باشید و با اطمینان خاطر محصول مناسب را انتخاب و خرید کنید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید