نویسنده: نرگس مومنی

طراحی و ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی خود را به چه شرکتی بسپارم؟

طراحی و ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی خود را به چه شرکتی بسپارم؟

دستگاه تصفیه آب صنعتی RO از کجا بخرم؟ معتبر ترین فروشگاه های آنلاین برای خرید آب شیرین کن های صنعتی کدام اند؟ مراحل طراحی و خرید دستگاه های تصفیه آب صنعتی به چه صورتی است؟ بعد از خرید توجه به چه نکاتی برای راه اندازی سیستم لازم است؟ 


مهم ترین نکته برای خرید دستگاه های تصفیه آب صنعتی RO در عبارت «طراحی اصولی و دقیق آب شیرین کن های صنعتی RO» خلاصه می شود.


 در واقع مهم ترین پارامتری که در عملکرد آب شیرین کن های صنعتی تاثیر گذار می باشد، طراحی دقیق آن و سپردن پروژه طراحی و ساخت دستگاه به افرادی است که با داشتن سال ها تجربه، دانش لازم را برای ساخت آب شیرین کن های صنعتی RO دارند. 
در این زمینه حتما برای شما جالب است که بدانید مهم ترین ویژگی هایی که یک فروشگاه معتبر برای طراحی و ساخت آب شیرین کن های صنعتی باید داشته باشد چیست؟ مهم ترین پارامترهایی که فروشگاه تصفیه آب معتبر برای طراحی دستگاه های تصفیه آب صنعتی باید داشته باشد، موارد زیر هستند.

نکات مهم برای طراحی و ساخت دستگاه های تصفیه آب صنعتی

ویژگی هایی که یک شرکت معتبر برای طراحی و ساخت دستگاه های تصفیه آب صنعتی باید داشته باشد، موارد زیر هستند:


1-    بررسی دقیق آنالیز آب ورودی

 
مهم ترین لازمه ای که برای طراحی سیستم های تصفیه آب صنعتی RO باید به صورت دقیق آن را بررسی کرد، آنالیز آب ورودی است. در واقع تمام مجموعه هایی که اعتبار و تجربه کافی را در طراحی آب شیرین کن های صنعتی داشته باشند، حتما در اولین قدم برای طراحی آب شیرین کن های صنعتی آنالیز آب خام و ورودی به دستگاه را بررسی می کنند. 


دستگاه های تصفیه آب صنعتی دست دوم نخرید!!!!!


اگر آنالیز آب ورودی برای طراحی هر نوع دستگاه تصفیه آب صنعتی لازم است، چطور برخی از افراد دستگاه های تصفیه آب صنعتی دست دوم خریداری می کنند؟ 


با توجه به اینکه گفته شد مهم ترین پارامتر برای طراحی دستگاه های تصفیه آب صنعتی، آنالیز آب ورودی می باشد و این موضوع تاثیر بسیار بالایی را در عملکرد آنها دارد، خرید دستگاه های تصفیه آب صنعتی دست دوم کاملا اشتباه است. در کنار این استفاده از دستگاه های تصفیه آب صنعتی دست دوم که توانایی اولیه را برای تصفیه آب ندارند، باعث گرفتگی فیلترهای ممبران، خرابی پمپ، بروز مشکل در سیستم پیش تصفیه و... می شود.


نوع آب ورودی به سیستم های تصفیه آب صنعتی RO می تواند شامل آب لب شور، سطحی یا آب دریا شود. طراحی سیستم های تصفیه آب صنعتی می تواند با توجه به نوع آب ورودی کاملا متفاوت باشد، به عنوان اولین نکته، به این موضوع توجه کنید که نوع ممبران های صنعتی برای تصفیه آب لب شور و دریا تفاوت دارد. در کنار ممبران ها، سطح کیفی آب خام و ورودی به دستگاه می تواند در تعیین نوع اتصالات، نوع پمپ و به صورت کلی طراحی سیستم تاثیر گذار باشد. 
با توجه به این می توان دریافت که اولین و مهم ترین مشخصه یک فروشگاه معتبر برای طراحی سیستم های تصفیه آب صنعتی RO بررسی آنالیز آب ورودی به دستگاه می باشد. 


2-    توجه به میزان مصرف آب و سطح کیفی ایده آل آب خروجی 


برخی از کاربردهای آب شیرین کن های صنعتی می تواند شامل مواردی مثل صنایع کشاورزی، غذایی، داروسازی و... شود. نوع سیستم تصفیه آب و سطح کیفی ایده آل آب خروجی دستگاه های تصفیه آب صنعتی با توجه به کاربرد آنها می تواند کاملا متفاوت باشد، همین موضوع باعث شده تا مجموعه های معتبر برای طراحی دستگاه های تصفیه آب صنعتی بعد از آنالیز آب ورودی، به بررسی کاربرد دستگاه توجه ویژه ای داشته باشند. 


به طور مثال برای طراحی دستگاه های تصفیه آب صنعتی در صنایع غذایی حتما باید به سطح کیفی آب و قابل شرب بودن آن در طی مراحل ساخت به صورت ویژه ای توجه کرد. 
در کنار سطح کیفی آب ورودی، باید به این موضوع هم توجه کنید که دستگاه های تصفیه آب صنعتی با ظرفیت مشخص می شوند و میزان آب مصرفی در سیستم باید به صورت دقیق تعیین شود. قیمت انواع دستگاه های تصفیه آب صنعتی با توجه به این موضوع کاملا متفاوت است و این نکته در طراحی سیستم هم تاثیر گذار می باشد.


3-    پیش بینی حدودی هزینه های راه اندازی آب شیرین کن صنعتی


اگر طراحی سیستم های تصفیه آب صنعتی را به افراد با تجربه ای سپرده باشید، با توجه به اطلاع کافی از هزینه قطعات دستگاه می توانند محدوده هزینه راه اندازی دستگاه را پیش بینی کنند. اطلاع از این موضوع می تواند به شما در مدیریت هزینه ها و برآورد حدودی هزینه های ناشی از خرید دستگاه کمک قابل توجهی داشته باشد. 


«در این مرحله برای طراحی دستگاه های تصفیه آب صنعتی می توانید برند قطعاتی را مثل پمپ و وسل به صورت دقیق مشخص کنید. در این راستا می توانید از فروشگاه مورد نظر لیست کامل قطعات و برندهای آن را دریافت کنید.»


هزینه هایی که تعیین کننده قیمت دستگاه های تصفیه آب صنعتی می باشد، شامل مواردی مثل ظرفیت دستگاه، برند قطعات، پیش تصفیه دستگاه و... می شود.


4-    انتخاب مناسب ترین سیستم پیش تصفیه 


یکی از مهم ترین بخش هایی که در ساختار آب شیرین کن های صنعتی، می تواند در عملکرد آن به میزان قابل توجهی تاثیر گذار باشد، نوع پیش تصفیه سیستم RO می باشد. در واقع تعیین نوع پیش تصفیه می تواند تا حد زیادی در عملکرد کلی و طول عمر قطعات دستگاه های تصفیه آب صنعتی موثر باشد. 
به همین دلیل طراحی دقیق نوع پیش تصفیه برای خرید دستگاه های تصفیه آب صنعتی یک از الزامات طراحی آب شیرین کن های صنعتی می باشد. سیستم های پیش تصفیه می توانند با تنوع بسیار بالایی در ساختار دستگاه های تصفیه آب صنعتی به کار بروند. در مقاله پیش تصفیه آب شیرین کن های صنعتی اسمز معکوس می تواند انواع پیش تصفیه را به صورت دقیق بررسی کنید. 


5-    شبیه سازی دقیق سیستم با نرم افزارهای مرتبط


برای طراحی اصولی دستگاه های تصفیه آب صنعتی، باید تمام استانداردهای لازم را بررسی کرده و مطابق با آنها عمل کنید. در واقع یکی از مهم ترین ویژگی های طراح حرفه ای دستگاه های تصفیه آب صنعتی این است که از تمام استانداردهای معتبر برای طراحی دستگاه اطلاع کافی دارد. 


از مهم ترین اقدامات لازم برای طراحی دستگاه های تصفیه آب صنعتی، شبیه سازی آن با استفاده از نرم افزارهایی مثل Wave و Rosa می باشد. استفاده از این نرم افزارها، از الزامات طراحی دستگاه نیست، اما با استفاده از آن می توان تمام مشکلات احتمالی را بررسی و برطرف کرد. در واقع طراحی و شبیه سازی دستگاه های تصفیه آب صنعتی با استفاده از نرم افزارها، توسط افراد حرفه ای در این راستا انجام می شود. 
بعد از تکمیل مراحل طراحی و در صورت لزوم شبیه سازی دستگاه های تصفیه آب صنعتی با استفاده از نرم افزار، برطرف کردن تمام مشکلاتی که می تواند در ساختار دستگاه بروز کند توصیه می شود.


6-    تعیین میزان دقیق هزینه های راه اندازه و نگهداری سیستم RO


بعد از تکمیل طراحی دستگاه های تصفیه آب صنعتی، تعیین میزان دقیق هزینه های راه اندازی و نگهداری سیستم های تصفیه آب صنعتی اهمیت زیادی دارد. افرادی که تجربه کافی را برای طراحی آب شیرین کن های صنعتی داشته باشند، حتما توانایی های لازم را هم برای طراحی و ساخت بهینه دستگاه را که قیمت تمام شده آن به صرفه باشد دارند. هزینه های ناشی از نگهداری دستگاه های تصفیه آب صنعتی RO معمولا شامل موارد زیر می شود:


•    هزینه برق مصرفی: بیشترین برق مصرفی در دستگاه های تصفیه آب صنعتی ناشی از پمپ RO می باشد، گرچه پمپ های طبقاتی معمولا مصرف برق بالایی ندارند اما میزان برق مصرفی در آن می تواند با توجه به میزان آلاینده های آب ورودی هم تغییر کند.
•    هزینه تعویض و سرویس دهی قطعات دستگاه های تصفیه آب صنعتی: طول عمر فیلترهای ممبران و سایر فلیترهایی که در ساختار آب شیرین کن های صنعتی استفاده می شود، مشخص شده و تعویض آنها یکی از مواردی است که در سرویس دهی دستگاه های تصفیه آب صنعتی انجام می شود. 
•    هزینه خرید آنتی اسکالانت و مواد شیمیایی: در پیش تصفیه سیستم های RO از مواد شیمیایی مختلف، استفاده می شود که تزریق آن در سیستم یکی از هزینه های ناشی از نگهداری دستگاه می باشد. معمولا میزان دوز مورد نیاز برای تزریق آنتی اسکالانت با توجه به طراحی آن متفاوت و با توجه به این موضوع هم هزینه آن متغیر است.


7-    خدمات بعد از فروش و سرویس دهی دستگاه تصفیه آب صنعتی 


یکی از مهم ترین نکاتی که بعد از خرید دستگاه های تصفیه آب صنعتی توجه به آن اهمیت زیادی دارد، نصب اصولی و سرویس دهی دوره ای آن می باشد. راه اندازی سیستم های تصفیه آب صنعتی باید توسط افراد متخصص و با دانش کافی انجام شود، تا در ادامه هیچ مشکلی در ساختار دستگاه تصفیه آب شما ایجاد نشود. بعد از نصب دستگاه های تصفیه آب صنعتی هم برای برطرف کردن مشکلات احتمالی در دستگاه و یا تعویض فیلترهای ممبران استفاده از کمک افراد متخصص اهمیت زیادی دارد. 


به همین دلیل است که توصیه می شود دستگاه تصفیه آب صنعتی را از فروشگاهی تهیه کنید، که ضمن طراحی اصولی و دقیق سیستم های تصفیه آب صنعتی، خدمات بعد از فروش دقیق و اصولی هم داشته باشند. این موضوع می تواند در طول عمر و راندمان کلی سیستم تصفیه آب هم به میزان قابل توجهی تاثیر گذار باشد. 


اهمیت دریافت مشاوره در زمینه خرید دستگاه های تصفیه آب صنعتی 


اگر قصد خرید دستگاه های تصفیه آب صنعتی را دارید، حتما به این موضوع برخورد کرده اید، که استفاده از مشاوره افراد متخصص در این زمینه اهمیت زیادی دارد و می تواند تا حد زیادی کمک کننده باشد. کارشناسان می توانند تمام اطلاعات لازم را برای خرید دستگاه های تصفیه آب صنعتی در اختیار شما بگذارند، با کمک گرفتن از افراد متخصص پروسه خرید دستگاه های تصفیه آب صنعتی هم کوتاه می شود. 
همین موضوع باعث شده تا ارائه مشاوره یکی از مهم ترین پارامترهای یک فروشگاه معتبر برای خرید دستگاه های تصفیه آب صنعتی RO محسوب شود. 


سایت تصفیه آب آبین با سال ها تجربه در زمینه فروش دستگاه های تصفیه آب صنعتی، امکان دریافت مشاوره رایگان را هم در اختیار شما قرار داده است. کارشناسان فنی مجموعه ما بعد از دریافت آنالیز آب ورودی و بررسی آن، تمام اطلاعات مورد نیاز را در زمینه مراحل ساخت و طراحی دستگاه های تصفیه آب صنعتی در اختیار شما قرار می دهند. قصد ما از ارائه مشاوره، تنها راهنمایی شما برای اطلاع از نحوه طراحی دستگاه می باشد، در صورت تمایل با مراجعه به www.abin.ir با ما در ارتباط باشید. 

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید