نویسنده: راضیه کوه پیمانی

مهم ترین موارد در نصب و تعویض منبع تصفیه آب

مهم ترین موارد در نصب و تعویض منبع تصفیه آب


دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس سرعت پایینی در تولید آب تصفیه شده دارند و به این دلیل در این دستگاه از مخزنی جهت ذخیره آب تصفیه شده در دستگاه، استفاده می شود. استفاده طولانی مدت از این مخزن می تواند موجب تجمع میکروب ها در سطح داخلی مخزن و تغییر بو و طعم آب تصفیه شده گردد. در برخی مواقع نیز به دلایلی نظیر فشار بالای آب ورودی به دستگاه، بدنه مخزن دچار شکستگی یا ترکیدگی می شود. در این مقاله قصد داریم با روش تعویض مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی و مهم ترین نکاتی که در این رابطه باید مورد توجه قرار گیرند، آشنا شویم.

آموزش نحوه عوض کردن منبع تصفیه آب خانگی


تمام قطعات دستگاه های تصفیه آب خانگی دارای طول عمر مشخصی هستند و پس از آن معمولاً کارایی خود را در دستگاه، از دست داده و باید مورد تعویض قرار گیرند. مخزن ذخیره آب در دستگاه تصفیه آب خانگی در مقایسه با سایر قطعات دستگاه دارای طول عمر بالاتری است و اگر کیفیت مناسبی داشته باشد و به درستی کار کند، می تواند حدود 5 تا 10 سال نیز از آن در دستگاه تصفیه آب استفاده نمود. بدنه دستگاه تصفیه آب معمولاً به صورت دو تکه می باشد و ممکن است به دلیل فشار بالای آب در دستگاه، بدنه مخزن دچار شکاف یا شکستگی گردد. جهت تعویض مخزن تصفیه آب خانگی می توانید به روش زیر عمل نمایید:


•    آب ورودی به دستگاه تصفیه آب را بسته و اگر دستگاه تصفیه آب شما از نوع برقی می باشد، آن را از برق بیرون بکشید.
•    شیر آب خروجی از دستگاه تصفیه آب را تا تخلیه کامل مخزن باز نگه دارید.
•    شیلنگ ورودی به مخزن تصفیه آب را با باز نمودن اتصالات آن  خارج نمایید.  
•    اتصالات در مخزن تصفیه آب می توانند از نوع فیتینگی یا مهره ای باشند.  
•    جهت باز نمودن اتصال فیتینگی، ضامن آن را اندکی به داخل فشار داده و شیلنگ را از آن بیرون بکشید.
•    جهت باز نمودن اتصال مهره ای، با پیچاندن مهره، شیلنگ متصل به آن آزاد می شود.
•    شیرهای مخزن تصفیه آب در انواع مختلفی در دسترس هستند. در صورتی که شیر مخزن قبلی بر روی مخزن جدید، قابل نصب نمی باشد، به این منظور شیر مناسبی تهیه نمایید.
•    مخزن تصفیه آب را از دستگاه جدا کرده و آن را با مخزن جدید تعویض نمایید.
•    جهت عایق بندی اتصالات مخزن، شیر مخزن را با مقدار کافی نوار تفلن پیچانده و با فشار مناسبی آن را برروی مخزن تصفیه آب نصب نمایید. جهت آب بندی شیر مخزن می توانید از اورینگ مناسب نیز استفاده کنید.
•    شیلنگ مخزن تصفیه آب را از نظر عدم وجود خش و زدگی بررسی نموده و در صورت لزوم حدود 1 سانتی متر از ابتدای آن را توسط کاتر به صورت عمودی قطع نمایید. اگر شیلنگ تصفیه آب کهنه شده، آن را با شیلنگ جدید تعویض کنید. مطابق روش قبل، شیلنگ را به مخزن تصفیه آب جدید متصل نمایید.
•    آب و برق ورودی به دستگاه تصفیه آب را برقرار کنید.
•    شیر مخزن تصفیه آب را باز کرده و دستگاه تصفیه آب و اتصالات آن را از نظر نشتی، بررسی کنید.

کیفیت ساخت بالای این مخزن تصفیه آب در عملکرد دستگاه تصفیه آب خانگی و کیفیت آب خروجی از دستگاه، اهمیت بالایی دارد و بهتر است که در هنگام خرید این محصول به معتبر بودن برند سازنده آن توجه کافی گردد.

فروشگاه تجهیزات  تصفیه آب آبین ارائه دهنده انواع محصولات تصفیه آب اصلی و اورجینال با قیمت رقابتی به سراسر ایران می باشد که با استفاده از بهترین تجهیزات صنعتی و تکنولوژی روز دنیا تهیه شده اند. اگر قصد خرید محصولات تصفیه آب را دارید، جهت سهولت در انتخاب محصولی متناسب با نیاز خود و مشورت با کارشناسان مجرب آبین با راه های ارتباطی ما تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید