نویسنده: راضیه کوه پیمانی

آموزش روش تعویض فیلتر بیرونی یخچال ساید بای ساید

آموزش روش تعویض فیلتر بیرونی یخچال ساید بای ساید

در بسیاری از یخچال های ساید بای ساید و یخچال های دیگری که به آب شهری متصل می شوند، سیستم داخلی یخچال توسط املاح و آلاینده های فروان موجود در آب شهری می تواند با آسیب مواجه گردد ، به این منظور از فیلتر یخچال استفاده می شود. اکثر این یخچال ها دارای محفظه ای برای قرار گیری فیلتر یخچال نمی باشند و لازم است که فیلتر مورد نظر در مسیر آب ورودی شهری و پیش از یخچال نصب گردد. این فیلتر یخچال پس از مدتی استفاده و جذب آلاینده های موجود در آب، کارایی خود را از دست داده و باید جهت بهبود عملکرد آن، تعویض شود. در این مقاله قصد داریم که روش تعویض فیلتر بیرونی یخچال ساید بای ساید را آموزش دهیم.

روش تعویض فیلتر خارجی یخچال ساید بای ساید

به فیلتر بیرونی یخچال ساید، اصطلاحا فیلتر پست ساید نیز گفته می شود. عمر مفید فیلترهای یخچال به میزان استفاده و کیفیت آب ورودی به یخچال بستگی دارد، اما معمولاً پس از 6 ماه استفاده از این فیلتر باید آن را تعویض نمود. جهت تعویض نمودن فیلتر بیرونی یخچال ساید به روش زیر عمل نمایید:


•    ابتدا شیر آب ورودی به یخچال ساید بای ساید را ببندید. جهت یافتن این شیر می توانید شیلنگ ورود آب به یخچال را دنبال نمایید. این شیر ورودی، بر روی سیستم لوله کشی شهری نصب می شود و از نظر ظاهری شبیه شیر کولر آبی می باشد. در برخی مواقع در این مسیر یک شیر قطع کن نصب می گردد ، در این حالت لازم است که تنها این شیر را مسدود کنید.
•    فیلتر بیرونی یخچال را از محل خود خارج کنید. به این منظور لازم است که به نوع اتصالات قرار گرفته بر این فیلتر تصفیه آب  توجه گردد.
•    اگر این اتصالات از نوع فیتینگی می باشد، در محل ورود شیلنگ به فیلتر، ضامنی قرار دارد. ضامن بیضی شکل که اطراف شیلنگ را احاطه نموده است، را به سمت فیلتر یخچال فشرده و شیلنگ آن را خارج کنید.
•     اگر اتصال فیلتر یخچال از نوع مهره ای می باشد، ابتدا مهره را باز کنید. اگر قادر به باز کردن مهره آن نبودین، توسط کاتر شیلنگ آن را به حالت عمودی ببرید. کوتاه کردن شیلنگ باید  تا حداقل میزان ممکن انجام شود.
•    اگر فیلتر بیرونی یخچال دارای اتصال تصفیه آب میله ای بوده و توسط رابط شیلنگ متصل گردیده است. توسط شی باریکی نظیر یک پیچ گوشتی کوچک و تخت، رابط آن را بیرون کشیده و با فشردن ضامن، شیلنگ را از اتصال جدا کنید.
•    اگر فیلتر بیرونی یخچال شما دارای اتصالات مجزایی می باشد، در صورت سالم بودن، درهنگام تعویض آن می توانید این اتصالات را باز نموده و در مواقع لزوم مورد استفاده قرار دهید.
•    شیلنگ را از نظر سالم بودن و عدم وجود زدگی در آن بررسی کنید. حدود نیم سانتی متر از آن را به صورت عمودی بریده و با توجه به نوع اتصال فیلتر یخچال، شیلنگ آن را متصل کنید. دقت کنید که این شیلنگ باید به قسمت ورودی فیلتر یخچال متصل گردد. معمولا مسیر عبور آب در فیلتر یخچال توسط فلشی که بر روی آن قرار دارد، مشخص می شود.
•    اگر فیلتر بیرونی یخچال دارای اتصال فیتینگی می باشد، شیلنگ را به اتصال وارد نموده و سپس با اعمال فشار بیشتر آن را در محل خود محکم نمایید. خار فیتینگی را در پشت ضامن این اتصال قرار دهید.
•    یک عدد نگهدارنده فیلتر را در محل نصب کرده و فیلتر بیرونی یخچال را درون آن قرار دهید.
•    ظرف مناسبی را در مسیر ورودی آب به یخچال قرار داده و شیر آب ورودی به یخچال را باز کنید.
•    اجازه دهید که مقداری آب از فیلتر عبور کند، اگر فیلتر شما، فیلتر بیرونی یخچال سامسونگ است، عبور 5 لیتر آب از درون فیلتر لازم می باشد. برای فیلتر کربنی بیرونی سامسونگ بهتر است که اجازه دهید حدود 10 لیتر آب از فیلتر یخچال عبور کند.
•    شیر آب شهری را بسته و شیلنگ را به انتهای دیگر فیلتر خارجی یخچال متصل کنید.
•    شیر ورودی آب را باز نموده و کلید برداشت آب از یخچال را حدوده 30 ثانیه بفشارید. پس از گذشت یک دقیقه، این کار را مجددا تکرار کنید. با 2 یا 3 مرتبه انجام این کار، فیلتر یخچال کاملاً هوا گیری خواهد شد.


فیلتر خارجی یخچال در برندها و انواع مختلف در بازار به فروش می رسد. برخلاف فیلترهای داخلی که باید با برند یخچال ساید بای ساید مطابق باشد، نیازی به مطابقت فیلتر خارجی یخچال با برند سازنده یخچال وجود ندارد.

فروشگاه تجهیزات تصفیه آب آبین عرضه کننده بهترین فیلترهای یخچال با برندهای معتبر و قیمت رقابتی به سراسر ایران است که با مواد اولیه درجه یک و کاملا اورجینال تهیه شده اند. اگر قصد تعویض یا خرید فیلتر یخچال ساید بای ساید را دارید، جهت انتخاب و خرید آسان تر با کارشناسان مجرب تصفیه آب آبین تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید