نویسنده: راضیه کوه پیمانی

فیلتر محافظ ممبران و طریقه نصب آن در دستگاه تصفیه آب خانگی

فیلتر محافظ ممبران و طریقه نصب آن در دستگاه تصفیه آب خانگی


فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی مهم ترین فیلتر تصفیه آب در دستگاه محسوب می شود و قیمت بالایی دارد. به منظور افزایش طول عمر این فیلتر در برخی از دستگاه های تصفیه آب خانگی از فیلتر محافظ ممبران استفاده می گردد. این فیلتر یکی از انواع فیلترهای تصفیه خانگی می باشد و همان طور که از نام آن مشخص است وظیفه آن محافظت از فیلتر ممبران می باشد. اهمیت این مسئله به این دلیل است که گاهی به دلیل عملکرد نامناسب فیلترهای پیش تصفیه، برخی از املاح و آلاینده های موجود در آب، به فیلتر ممبران رسیده و موجب خرابی آن خواهند شد. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نصب فیلتر محافظ ممبران در دستگاه تصفیه آب خانگی بپردازیم.

آموزش نصب فیلتر محافظ ممبران تصفیه آب خانگی


فیلترهای محافظ ممبران در دقت های 1 و 5 میکرون در بازار به فروش می رسند، اما توصیه می شود که از فیلتر محافظ ممبرانی با دقت 1 میکرون در دستگاه استفاده نمایید. جهت نصب یا تعویض فیلتر محافظ ممبران در دستگاه، علاوه بر فیلتر به لوازمی نظیر 2 عدد بست نگهدارنده فیلتر (پایه نگهدارنده فیلتر کوچک)، 2 عدد اتصال رزوه به فیتینگی، حدود 30 سانتی متر شیلنگ تصفیه آب، کارتر یا ابزار برنده ای جهت قطع شیلنگ و دستکش بهداشتی احتیاج می باشد. پس از مهیا کردن لوازم فوق می توانید فیلتر محافظ ممبران در دستگاه تصفیه آب خود نصب نمایید:


•    آب و برق ورودی به دستگاه تصفیه آب را قطع نمایید. با چرخش 90 درجه شیر ورودی، به حالت بسته در می آید.
•    شیر آبی رنگ تعبیه شده در بالای مخزن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. با انجام این کار، از ورود آب تصفیه شده به مخزن جلوگیری خواهد شد.
•    شیر برداشت دستگاه تصفیه آب که بر روی سینک قرار دارد ، را مدتی باز نگهدارید تا فشار درون دستگاه تصفیه آب خانگی کاهش یابد.
•    فیلتر محافظ ممبران را از پوشش خود بیرون آورده و آن را آماده کنید.
•    اتصالات قرار گرفته در دو سر محافظ ممبران را با پیچاندن چند لایه نوار تفلون کاملاً عایق بندی کنید. به جای نوار تفلون می توانید از اورینگ جهت آب بندی فیلتر استفاده نمایید.
•    فیلتر ممبران را در دستگاه تصفیه آب پیدا کرده و شیلنگ قرار گرفته بر روی هد هوزینگ ممبران را خارج نمایید. فیلتر ممبران دارای یک ورودی و دو خروجی است و شیلنگ ورودی به هوزینگ ممبران در قسمت بالای آن قرار دارد.
•    اگر فیلتر محافظ ممبران و ممبران دارای اتصال فیتینگی می باشند، نیازی به اتصالات دیگری ندارد. در این صورت جهت خارج کردن شیلنگ ممبران، ضامن را نگه داشته و شیلنگ را بیرون بکشید.
•    دو عدد بست های نگهدارنده فیلتر را بر روی فیلتر مینرال یا پست کربن قرار داده و در فاصله مناسب از یکدیگر نصب نمایید.
•     فیلتر محافظ ممبران را بر روی بست نگهدارنده قرار داده و شیلنگ ورودی به فیلتر ممبران را که قبلا خارج نموده اید، به ورودی فیلتر محافظ ممبران متصل کنید. فلش نمایش داده شده در کنار کلمه Flow بر روی فیلتر محافظ ممبران جهت خروجی آن را نشان می دهد.
•    شیلنگ  را در مورد وجود ایراد و زدگی بررسی کنید. حدود 1 سانتی متر از ابتدای شیلنگ مورد نظر را توسط کاتر قطع نمایید.
•    یک سر این شیلنگ را به خروجی فیلتر محافظ ممبران و سر دیگر آن را به ورودی فیلتر ممبران متصل کنید. توسط خار فیتینگی، اتصال فیلتر محافظ ممبران را محکم نمایید. اتصالات را از نظر آب بندی و عدم ایجاد نشت بررسی کنید.
•    برق و آب ورودی به دستگاه تصفیه آب را برقرار کرده و شیر مخزن تصفیه آب را باز کنید.

در برخی دستگاه های تصفیه آب خانگی با کیفیت و مرغوب از فیلتر محافظ ممبران جهت افزایش طول عمر ممبران استفاده می شود و وجود این فیلتر نوعی مزیت برای این دستگاه محسوب می گردد. فیلتر محافظ ممبران معمولاً پس از فیلترهای پیش تصفیه و پیش از فیلتر ممبران در دستگاه تصفیه آب خانگی نصب می شود.

مطلب پیشنهادی: راهنما خرید آنتی اسکالانت

فروشگاه تصفیه آب آبین عرضه کننده انواع فیلترهای تصفیه آب خانگی تایوانی و مرغوب به سراسر ایران می باشد که از مرغوب ترین محصولات موجود در بازار برگزیده شده اند. اگر قصد خرید فیلتر تصفیه آبی متناسب با نیاز خود را دارید، جهت انتخاب خرید محصول مناسب و دریافت مشاوره کارشناسان فروش تصفیه آب آبین تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید