نویسنده: راضیه کوه پیمانی

نقش فیلتر نانو آنتی باکتریال در کیفیت آب تصفیه شده

نقش فیلتر نانو آنتی باکتریال در کیفیت آب تصفیه شده


در دستگاه تصفیه آب خانگی جهت بهبود کیفیت آب و حذف مواد آلاینده از آب، از فیلترهای متنوعی استفاده می شود که هر یک دارای مکانیزم و عملکرد خاص خود هستند. یکی از فیلترهای تصفیه آب، فیلتر نانو آنتی باکتریال یا فیلتر نانو سیلور می باشد که خاصیت میکروب کشی و ضدعفونی کنندگی بالایی دارد. در این مقاله قصد داریم که با عملکرد فیلتر نانو آنتی باکتریال یا نانو سیلور تصفیه آب و ویژگی های آن آشنا شویم.

عمکرد فیلتر نانو باکتریال در دستگاه تصفیه آب خانگی

فیلتر نانو آنتی باکتریال می تواند انواع میکروب ها، ویروس ها و دیگر میکروارگانیسم های موجود در آب را از بین ببرد. در ساختار این فیلتر تصفیه آب از ذرات آنتی باکتریال نقره استفاده شده است.  این ذرات در ابعاد نانومتر هستند و به صورت پوششی در سطح فیلتر قرار گرفته اند و اصطلاحاً گفته می شود که سطح فیلتر نانو باکتریال توسط این نانوذرات نقره اندود شده است. ذرات نقره در این فیلتر می تواند 99.9% از میکروارگانیسم های موجود در آب را حذف کرده و به این ترتیب آبی کاملا ضد عفونی شده و استریل تولید می کند.

در برخی دستگاه های تصفیه آب از فیلتر UV (فرابنفش) جهت حذف عوامل میکروبی از آب استفاده می گردد، اما همان طور که می دانید فیلتر UV قیمت بالایی دارد و سبب افزایش قیمت تمام شده دستگاه تصفیه آب خواهد شد. اگر حدود 3 تا 4 سال از کارکرد دستگاه تصفیه خانگی شما می گذرد، به دلیل رشد احتمالی عوامل میکروبی در فیلترهای دستگاه استفاده از فیلترهای آنتی باکتریال می تواند بسیار مفید باشد و در این صورت می توانید مطمئن باشید که آب خروجی از دستگاه کاملاً سالم و عاری از هر گونه میکروب است.

محل نصب این فیلتر در دستگاه تصفیه آب خانگی اهمیت زیادی دارد، زیرا این مساله می تواند در کیفیت آب تصفیه شده و عملکرد مناسب فیلتر نانو آنتی باکتریال بسیار موثر باشد. البته باید دقت داشت که این فیلترها دارای انواع دیگری نیز هستند و سایر فیلترهای تصفیه آب نیز می توانند به صورت آنتی باکتریال ساخته شوند. فیلتر نانو آنتی باکتریال را می توان در مرحله نهایی تصفیه آب و یا  پس از فیلترهای پیش تصفیه و ممبران در دستگاه قرار داد تا پس از تولید آب تصفیه شده، کاملا ضدعفونی شود. اکثر کارشناسان تصفیه آب توصیه می کنند که این فیلتر را به جای فیلتر پست کربن در دستگاه تصفیه آب نصب شود. فیلتر آنتی باکتریال علاوه بر  ضدعفونی کردن آب تصفیه شده، می تواند نقش فیلتر پست کربن در دستگاه تصفیه آب را نیز ایفا کند.

قیمت این فیلتر تصفیه آب در مقایسه با سایر فیلترهای تصفیه آب به مراتب بالاتر می باشد، اما پرداخت این هزینه و بهره مندی از مزیت های آب ضدعفونی شده، ارزش بالاتری خواهد داشت. در هنگام خرید فیلتر نانو آنتی باکتریال بهتر است که به تاییدیه ها و استانداردهای ارائه شده برای این محصول و کیفیت مواد استفاده شده در ساخت بدنه آن توجه گردد، زیرا این مسئله به مصرف کننده اطمینان می دهد که مواد اولیه ی این فیلتر کاملاً گیاهی و بهداشتی است و نقره استفاده شده در این فیلتر می تواند آب را کاملا استریل کند.

اگر چه این فیلتر می تواند آب خروجی از دستگاه تصفیه آب را کاملا ضدعفونی کند، اما در مناطقی که آب شهری دارای آلودگی میکروبی بالایی می باشد، می تواند بسیار سودمند واقع شود. عمر مفید فیلتر نانو آنتی باکتریال در دستگاه تصفیه آب خانگی حدود 1 سال می باشد و پس از آن جهت بهبود عمکرد فیلتر نانو آنتی باکتریال در دستگاه  باید تعویض گردد.

فروشگاه تصفیه آب آبین عرضه کننده انواع فیلترهای تصفیه آب خانگی از برندهای معتبر و شناخته شده می باشد و از مواد اولیه مرغوب و کاملاً بهداشتی تهیه شده اند. اگر قصد تعویض یا خرید فیلترهای تصفیه آب در دستگاه خود را دارید، جهت انتخاب آسان تر محصول مناسب با کارشناسان تصفیه آب آبین تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید