نویسنده: راضیه کوه پیمانی

مهم ترین نکات در نصب تصفیه آب سرشیری

مهم ترین نکات در نصب تصفیه آب سرشیری


اگر با انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی آشنایی داشته باشید، شاید تاکنون نام تصفیه آب سرشیری را شنیده اید. این دستگاه تصفیه آب ابعاد بسیار کوچکی دارد و معمولاً به گونه ای طراحی می گردد که قابلیت نصب بر روی انواع شیرآلات خانگی را داشته باشد. استفاده از این روش یکی از مقرون به صرفه ترین روش های تصفیه آب محسوب می شود. در این مقاله قصد داریم با روش نصب دستگاه تصفیه آب سرشیری آشنا شویم.

آموزش نحوه نصب دستگاه تصفیه آب سرشیری

در دستگاه های تصفیه آب سرشیری معمولا از ترکیب فیلترهای الیافی و کربن اکتیو استفاده می گردد. این فیلتر ها می توانند 90 درصد از ناخالصی ها و آلاینده های درشت نظیر کلر، گل و لای، شن و ماسه را از آب حذف کنند. فیلتر کربنی موجود در این دستگاه نیز قادر به حذف بو، رنگ و طعم نامطبوع از آب می باشد. در این دستگاه تصفیه آب کوچک، محلی برای ذخیره آب وجود ندارد و آب پس از تصفیه شدن به طور مستقیم از طریق شیر آب خارج می گردد. دستگاه تصفیه آب سرشیری به جای سرشیر بر روی شیر آب نصب می شود. به منظور نصب این دستگاه تصفیه آب می توانید به روش زیر عمل کنید:


•    بسته بندی دستگاه تصفیه آب سرشیری را بررسی کنید: بسته بندی محصول را در مورد محتویات موجود در کیت، بررسی کنید که آیا تمام لوازم مورد نیاز جهت نصب دستگاه سرشیری در بسته بندی آن وجود دارد؟ در این بسته بندی باید کارتریج قابل تعویض، واشر و سرشیر آب وجود داشته باشد. البته ممکن است که در نصب این محصول به سرشیر و واشر احتیاجی نباشد.  برخی عملک ها دارای رزوه نوع داخلی و برخی دیگر دارای رزوه بیرونی هستند. در علمک هایی که رزوه بیرونی دارند، برای نصب دستگاه تصفیه آب سرشیری به واشر احتیاج می باشد و در عملک های که رزوه ی داخلی دارند، به واشر نیاز نمی باشد.
•    سرشیر را باز نمایید: اگر شیر سینک شما دارای رزوه بیرونی می باشد، مهره ای روی آن وجود دارد، این مهره را باز کنید. در اینجا به آموزش نصب دستگاه تصفیه آب سرشیری، بر شیر آبی که رزوه داخلی دارد، می پردازیم. سرشیر را توسط آچار فرانسه از عملک باز نمایید.
•  دستگاه های  تصفیه آب سرشیری دارای ابعاد بسیار کوچکی هستند و می توان آنها را بر هر نوع شیر آلات حتی شیر آلات کم ارتفاع سرویس بهداشتی نیز نصب نمود.
•    محکم بستن بیش از حد این دستگاه تصفیه آب می تواند سبب هرز شدن رزوه آن و بروز نشتی در این دستگاه شود. بنابراین دستگاه تصفیه آب سرشیری را در حدی محکم کنید که آب از کناره های آن به بیرون نشت نکند.
•    پس از نصب دستگاه سرشیری، دستگاه با فشرده کردن یک دکمه آب را از خود عبور می دهد و یا با فشردن مجدد آن، تصفیه آب سرشیری از مدار خارج می گردد.
•    جهت افزایش طول عمر فیلتر موجود در دستگاه تصفیه آب سرشیری، بهتر است که هنگامی که قصد استفاده از آب معمولی را دارید، دستگاه تصفیه  را از مدار خارج کنید.

مطلب پیشنهادی: راهنما خرید آنتی اسکالانت

دستگاه های تصفیه آب سرشیری، دارای فیلتر الیافی و کربنی می باشند و عمر مفید این دو فیلتر تصفیه آب، به میزان مصرف آب و کیفیت آب ورودی به دستگاه بستگی دارد، اما به طور معمول باید هر 4 تا 6 ماه یک بار، فیلتر الیافی و کربنی دستگاه تصفیه آب سرشیری تعویض شوند.

فروشگاه تجهیزات تصفیه آب آبین عرضه کننده دستگاه های تصفیه آب در انواع و مدل های مختلف است که از بهترین محصولات موجود در بازار می باشند. اگر قصد تهیه دستگاه تصفیه آب سرشیری  را دارید، با کارشناسان فروش آبین تماس برقرار نمایید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید