نویسنده: راضیه کوه پیمانی

آب تصفیه شده سالم تر است یا آب جوشیده؟

آب تصفیه شده سالم تر است یا آب جوشیده؟


اگر تاکنون در هنگام سفر یا طبیعت گردی با کمبود آب آشامیدنی سالم مواجه شده باشید، احتمالاً اولین روشی که به ذهنتان رسیده است، روش جوشاندن آب می باشد. امروزه به دلیل آلودگی بالای آب شرب شهری، استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی بسیار گسترش یافته است. شاید تاکنون این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که آب جوشیده بهتر است یا آب تصفیه شده؟ در این مقاله قصد داریم با تفاوت های مهم آب جوشیده و آب تصفیه شده، آشنا شویم.

مصرف آب جوشیده یا آب تصفیه شده، کدام بهتر است؟

جوشاندن آب، قدیمی ترین روشی است که جهت از بین بردن آلاینده ها و عوامل میکروبی از آب استفاده می شود. بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که مواد شیمیایی و املاح مضر آب توسط جوشاندن آن از بین می روند. البته بهتر است بدانیم که اثر این روش بیشتر جهت حذف باکتری ها، ویروس ها و آلاینده هایی نظیر سرب و سولفات می باشد و بر روی بسیاری از آلاینده های موجود در آب اثر چندانی ندارد. اگر چه جوشاندن آب آشامیدن روزانه، امروزه دیگر امر مرسومی نمی باشد، اما هنوز هم بسیاری از افراد نوشیدن آب جوشیده شده را ترجیح می دهند.

استفاده از این روش جهت تصفیه آب هنگامی می تواند سودمند باشد که قصد داریم که به ساده ترین روش عوامل میکروبی موجود در آب نظیر باکتری ها، انگل ها و دیگر میکروارگانیسم های موجود در آب را از بین ببریم، زیرا هیچ ارگانیسم زنده ای وجود ندارد که بتواند در دمای جوش آب زنده بماند. به این دلیل پس از جوشاندن آب می توانید مطمئن باشید که میکروب های موجود در آب کاملاً از بین رفته و از بابت وجود این موجودات در آب، خطری بدن شما را تهدید نخواهد کرد.

دستگاه های تصفیه آب خانگی می توانند توسط فیلتر ممبران کلیه املاح، ناخالصی ها و مواد شیمیایی مضر موجود در آب را از بین ببرند و پس از فرایند فیلتراسیون آب، بسیاری از املاح مفید برای بدن را به آب تصفیه شده افزوده می گردد، در نتیجه این روش مطمئن ترین روش برای تولید آب آشامیدنی سالم محسوب می شود. برخلاف روش جوشاندن که کلیه املاح مفید در آب نیز حذف می گردند، دستگاه تصفیه آب خانگی می تواند آبی کاملاً بهداشتی و مفید برای بدن را تولید کند.

مصرف آب جوشیده شده چه زمانی توصیه می شود؟

جوشاندن آب معمولاً می تواند آلاینده هایی نظیر سموم آفت کش و میکروب ها را از آب حذف کند و نوشیدن آن برای افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، می تواند سودمند باشد. برای مثال افرادی مبتلا به HIV و انواع سرطان که با خطر ابتلا به بیماری های ناشی از ناخالصی های موجود در آب مواجه هستند، ممکن است که با مصرف آب جوشیده کمتر در معرض این بیمارها قرار بگیرند.

هنگامی که در خارج از منزل هستیم و به آب آشامیدنی سالم، دسترسی نداریم یا امکان استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی برای ما مقدور نیست، می توانیم توسط روش جوشاندن، آب آشامیدنی مورد نیاز خود را تامین کنیم. مزیت اصلی روش جوشاندن حذف میکروارگانیسم ها و موجودات زنده موجود در آب و تولید آبی عاری از میکروب می باشد.

 ضررهای نوشیدن آب جوشیده

اگر چه با جوشاندن آب، برخی از عوامل آلاینده از آب جوشیده حذف می شوند، اما به دلیل حذف الکترولیت ها و مواد معدنی مفید از آب در این روش، نوشیدن طولانی مدت این آب می تواند آثار نامطلوبی بر سلامتی بدن انسان داشته باشد. با وجود اینکه معمولاً آب به عنوان منبعی برای مواد معدنی مفید برای بدن محسوب نمی گردد، اما اگر هر عاملی نظیر نوشیدن آب جوشیده که سبب کاهش این املاح در بدن شود، می تواند سلامتی انسان را با خطر جدی رو به رو سازد. با جوشاندن آب معمولاً املاحی مانند کلسیم و منیزیم از آب حذف می شوند و کمبود این املاح در بدن می تواند سبب پوکی استخوان و افزایش احتمال شکستگی استخوان ها، بیماری های قلبی - عروقی و ... در انسان گردد. همان طور که گفته شد، بهترین روش برای تولید آب آشامیدنی سالم و تامین املاح مورد نیاز بدن، استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی است و مصرف آب تصفیه شده دیگر معایب استفاده از آب جوشیده را نخواهد داشت.

فروشگاه تجهیزات تصفیه آب آبین عرضه کننده انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی با قیمت رقابتی به سراسر ایران است. اگر قصد خرید دستگاه تصفیه آبی متناسب با نیاز خود را دارید، جهت سهولت در خرید خود با کارشناسان فروش آبین تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید