نویسنده: راضیه کوه پیمانی

نکات مهمی در جلوگیری از نشتی دستگاه تصفیه آب خانگی

نکات مهمی در جلوگیری از نشتی دستگاه تصفیه آب خانگی

در تمام دستگاه هایی که با آب کار می کنند، یکی از مهم ترین مشکلات رایج ایجاد نشتی آب می باشد. دستگاه های تصفیه آب خانگی نیز از این قائده مستثنی نیستند و در بسیاری مواقع اجزای مختلف در دستگاه دچار نشتی خواهند شد. این مشکل می تواند هنگامی که فشار آب شهری بالاتر است، نظیر شب ها و یا هنگامی که کسی در منزل حضور ندارد، سبب آب گرفتگی و مشکلات جدی در دستگاه شود. نشتی آب در دستگاه تصفیه آب خانگی می تواند دلایل متنوعی داشته باشد و در این مقاله قصد داریم با مهم ترین راه ها جهت پیشگیری از ایجاد نشتی در دستگاه تصفیه آب خانگی آشنا شویم.


 
مهم ترین راه حل ها جهت پیشگیری از ایجاد نشتی در تصفیه آب خانگی


ایجاد نشتی یا چکه کردن دستگاه تصفیه آب خانگی، یکی از مشکلات متداول در این دستگاه محسوب می شود. به منظور جلوگیری از بروز این مشکل توصیه می شود که به نکات زیر توجه کنید:


•    جهت باز و بسته کردن اتصالات دستگاه احتیاط کافی داشته باشید و از ابزار مناسبی به این منظور استفاده کنید. بیش از حد سفت کردن اتصالات دستگاه تصفیه آب می تواند موجب بروز مشکلاتی نظیر نشتی آب در دستگاه شود.
•    از اتصالات با دوام و اورجینال در دستگاه تصفیه آب استفاده کنید.
•    هر 4 سال یک بار کلیه اتصالات دستگاه را تعویض کنید، زیرا پوسیدگی اتصالات دستگاه یکی از مهم ترین دلایل ایجاد نشتی در دستگاه تصفیه آب است. شیلنگ های استفاده شده در دستگاه باید هر شش ماه به طور کامل عوض شود.
•    اتصال نامناسب شیلنگ های رابط میان قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی می تواند سبب ایجاد نشتی در دستگاه شود. باز و بسته کردن مکرر این شیلنگ ها می تواند موجب خوردگی سر آنها و نشتی آب در مجاورت محل نصب شیلنگ گردد. در این حالت باید مقداری از ابتدای شیلنگ به صورت عمودی قطع گردد و این مساله سبب کوتاه تر شدن شیلنگ ها خواهد شد. توصیه می گرذذ که مقداری شیلنگ تصفیه آب تهیه نمایید تا در صورت لزوم مورد استفاده قرار بگیرد.
•     کوتاه بودن و محکم نبودن شیلنگ ها در دستگاه تصفیه آب می تواند باعث در رفتن آنها از جای خود شود. جهت جلوگیری از این مشکل شیلنگ را با فشار مناسبی اتصال دهید و از محکم بودن آن اطمینان حاصل کنید.
•    قطعاتی مانند شیر برداشت، شیر برقی، سوئیچ های فشار بالا و پایین، پمپ و ... در دستگاه معمولاً به مرور زمان فرسوده شده و می توانند سبب ایجاد نشتی در دستگاه تصفیه آب گردند. سرویس منظم دستگاه و تعویض قطعات فرسوده توسط تکنسین مجرب می تواند از بروز این مشکلات جلوگیری کند.
•    فیلترهای پیش تصفیه دستگاه در مقایسه با سایر فیلترها بیشتر در معرض فشار بالای آب ورودی قرار دارند. بهتر است که هوزینگ این فیلترها از نوع هوزینگ های نشکن و با دوام تهیه شود تا از شکستگی و ایجاد ترک در آنها جلوگیری گردد.
•    از بیش از حد سفت کردن هوزینگ فیلترهای تصفیه آب خودداری کرده و اورینگ فیلترها را هر چند سال یک بار عوض کنید.
•    اگر در هنگام باز و بسته کردن هوزینگ فیلترهای تصفیه آب مشاهده کردید که رزوه های آن دچار آسیب شده اند، در صورت نیاز بایستی هوزینگ به طور کامل تعویض گردد. لازم است که باز و بسته کردن هوزینگ ها با احتیاط کافی انجام شود.
•    جهت استقامت و دوام بیشتر دستگاه در فشارهای بالای آب ورودی، بهتر است که اگر دستگاه دارای پایه ایستاده نیست، برای دستگاه از براکت های کمکی استفاده کنید.
•    اگر آب شهری منطقه شما فشار بالایی دارد، جهت جلوگیری از ایجاد نشتی در دستگاه بهتر است از شیرهای فشار شکن استفاده کنید.
•    پس از تعویض فیلترهای تصفیه آب، به مدت 24 ساعت دستگاه را در مورد بروز نشتی مورد بررسی قرار دهید.
•    اگر از دستگاه تصفیه آب به مدت طولانی استفاده نمی شود، آب ورودی به دستگاه را ببندید.

مطلب پیشنهادی: انواع فیلتر ممبران تصفیه آب صنعتی

اگر جهت تعویض اتصالات دستگاه تصفیه آب خود، مهارت فنی کافی ندارید، از تکنسین مجرب تصفیه آب کمک بگیرید. دستگاه های تصفیه آب خانگی عمدتاً با مشکلاتی مواجه می شوند که می تواند عملکرد دستگاه را در تولید آب تصفیه شده با مشکل روبه رو کند.

فروشگاه تصفیه آب آبین عرضه کننده بهترین دستگاه ها و محصولات تصفیه آب است که با بهترین مواد اولیه و قطعات داخلی تولید شده اند. اگر قصد سرویس دستگاه تصفیه آب خود را دارید یا دستگاه شما دچار نشتی شده است، جهت رفع این مشکل با کارشناسان مجرب آبین تماس بگیرید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید