نویسنده: راضیه کوه پیمانی

مهم ترین موارد در خرید دستگاه آبسردکن

مهم ترین موارد در خرید دستگاه آبسردکن


امروزه از دستگاه های آبسردکن در اکثر امکان عمومی نظیر ادارات، بانک ها، شرکت ها و ... استفاده می گردد. این دستگاه ها با انواع و مدل های مختلفی در بازار وجود دارند و این مساله انتخاب یک دستگاه آبسردکن که متناسب با نیاز شما باشد را دشوار نموده است. اگر چه شاید تصور شود که از این دستگاه تنها می توان برای خنک سازی آب استفاده کرد، اما برخلاف نام آن امروزه دستگاه های آبسردکن موجود در بازار قابلیت تولید آب گرم و حتی تا حدی تصفیه کردن آب را نیز دارند. در این مقاله قصد داریم، انواع دستگاه های آبسردکن و با نکات مهمی که در هنگام خرید دستگاه آبسردکن باید مورد توجه قرار بگیرند، آشنا شویم.


مشخصات مهم در خرید دستگاه آبسردکن

اکثر دستگاه های آبسردکن علاوه بر تولید آب خنک، می توانند آبی نزدیک به دمای جوش نیز تولید کنند، در نتیجه با خرید یک دستگاه آبسردکن می توان از آب سرد دستگاه و انواع نوشیدنی های گرم نظیر چای، قهوه و ... نیز بهره مند شد. برخی مدل ها و انواع با کیفیت آبسردکن، به گونه ای تولید می شوند که پایه دستگاه سنگین تر باشد و به این روش از واژگون شدن آبسردکن  در اثر حرکت ها و ضربات احتمالی جلوگیری شود. 

برخی از مدل های دستگاه آبسردکن که قابلیت تولید آب جوش دارند، دارای دکمه ایمنی می باشند تا از فشردن اشتباهی دکمه آب گرم و خطر احتمالی توسط کودکان ممانعت شود. در اغلب دستگاه های آبسردکن (مجهز به آب گرم) معمولا در محل قرار گیری لیوان در دستگاه، لبه ای وجود دارد. بعضی دستگاه های آبسردکن به صورت کابین دار هستند و اگر این کابین امکان سرد کردن نیز داشته باشد، می توان از آن به عنوان یخچال کوچک نیز استفاده نمود. استفاده از این آبسردکن های یخچال دار در مکان هایی مانند ادارات کوچک، مغازه ها که شاید در آنها امکان استفاده از یخچال های بزرگ وجود نداشته باشد، می تواند بسیار مناسب باشد.

دستگاه های آبسردکن معمولاً فاقد جا لیوانی می باشند و این قطعه در دستگاه به عنوان وسیله ای جانبی محسوب می شود و در هنگام خرید آبسردکن می توانید این وسیله را به صورت جداگانه خریداری کنید. وجود جا لیوانی در دستگاه آبسردکن ضروری محسوب نمی شود و از این وسیله تنها می توان جهت مرتب و تمیز قرار گرفتن لیوان های کاغذی در کنار آبسردکن استفاده نمود. در دستگاه های آبسردکن های منبع دار می توان از منبع فیلتر دار نیز استفاده کرد و در آبسردکن هایی که به آب شهری متصل می گردند، نیز می توان در مسیر آب ورودی به دستگاه فیلترهایی نصب نمود. این مساله می تواند موجب افزایش کیفیت آب آشامیدنی در دستگاه آبسردکن شود.


انواع دستگاه آبسردکن


دستگاه های آبسردکن از نظر ابعاد و شکل ظاهری به سه دسته آبسردکن های یخچال دار، آبسردکن های رومیزی و آبسردکن های ایستاده کابین دار تقسیم می شوند. از نظر نحوه تغذیه دستگاه آبسردکن نیز، می توان آن را به سه دسته زیر طبقه بندی نمود:


•    آبسردکن منبع بالا: در این دستگاه آبسردکن، منبع آب در قسمت بالای دستگاه نصب می شود. منبع در این نوع آبسردکن به صورت مختلفی بر روی دستگاه قرار می گیرد و دارای دو نوع منبع ساده و منبع فیلتردار می باشد. مصرف کننده می تواند بسته به سلیقه خود منبع آب در دستگاه آبسردکن منبع بالا را تهیه کرده و آن را بر دستگاه نصب کند. معمولاً همراه این دستگاه آبسردکن یک منبع ساده ارائه می شود، اما در برخی از برندهای تولید کننده آبسردکن، منبعی با شکل و طراحی ویژه ای نصب می گردد. آبسردکن های منبع بالا به طور کلی به دو نوع آبسردکن های ایستاده و رومیزی طبقه بندی می شوند. دستگاه های آبسردکن ایستاده نیز در سه نوع و مدل متنوع طراحی و تولید می گردند. در برخی از این آبسردکن های ایستاده در قسمت زیرین دستگاه، یخچال کوچکی وجود دارد که از آن می توان جهت خنک کردن نوشیدنی و مواد غذایی با حجم کوچک استفاده نمود.


•    آبسردکن منبع پایین: در این نوع دستگاه های آبسردکن، منبع آب در بخش زیرین دستگاه قرار گرفته و آب توسط پمپ داخلی در آبسردکن به بالا هدایت می گردد. آبسردکن های منبع پایین طراحی زیباتری دارند و مزیت مهم این دستگاه ها در معرض نور نبودن منبع آب و تعویض آسان تر مخزن آب است. به دلیل طراحی مناسب و عدم وجود تجهیزات جانبی در بیرون دستگاه می توان از این دستگاه های آبسردکن در دکور و کابینت نیز استفاده نمود، اما به علت قرار گیری مخزن در قسمت پایین آبسردکن، دیگر فضایی در زیر دستگاه وجود ندارد. دستگاه های آبسردکن منبع پایین تنها به صورت ایستاده تولید می شوند.


•    دستگاه آبسردکن متصل به آب شهری: در این قبیل دستگاه های آبسردکن هیچ منبع آبی وجود ندارد و بایستی دستگاه به طور مستقیم به آب شهری متصل شود. بدیهی است که در این حالت، نیازی به پر کردن منبع دستگاه آبسردکن وجود ندارد و این مساله یکی از مزیت های آبسردکن های متصل به آب شهری محسوب می شود. 

بازار آنلاین تصفیه آب آبین عرضه کننده بهترین دستگاه های آبسردکن از برندهای معتبر به سراسر کشور است. اگر در خرید دستگاه آبسردکنی متناسب با نیاز خود دچار تردید شده اید، جهت مشورت با کارشناسان مجرب آبین و مشورت با آنها با خطوط ارتباطی این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید