نویسنده: راضیه کوه پیمانی

نکات مهم در نصب مخزن دستگاه آبسردکن

نکات مهم در نصب مخزن دستگاه آبسردکن


پیشرفت تکنولوژی در دستگاه های آبسردکن سبب شده است که دیگر استفاده از دستگاه آبسردکن به روزهای گرم سال ختم نشود و امروزه از این دستگاه به منظور تهیه آب گرم و نیز تصفیه آب آشامیدنی استفاده می گردد. این دستگاه های آبسردکن معمولاً حاوی مخزن هستند و لازم است که پس از تخلیه آب درون آن، مخزن را از آبسردکن جدا کرده و پس از پر نمودن آن را مجدداً در دستگاه نصب نمود. در این مقاله قصد داریم که روش نصب مخزن دستگاه آبسردکن را به شما آموزش دهیم.

آموزش نحوه اتصال مخزن به دستگاه آبسردکن


جهت اتصال مخزن شناوردار به آبسردکن لازم است که تغییر کوچکی در دستگاه ایجاد گردد. جهت نصب مخزن دستگاه آبسردکن به صورت زیر عمل کنید:


•    دو پیچ بلند که در پشت دستگاه آبسردکن قرار دارد را باز نمایید. این دو پیچ در قسمت بالایی دستگاه آبسردکن وجود دارند.
•    پس از باز کردن این دو پیچ، قسمت فوقانی دستگاه را با کمی فشار به سمت بالا حرکت دهید، به این ترتیب قطعه بالایی آبسردکن جدا می شود.
•    تمامی بخش هایی که در وسط این قطعه وجود دارند را با کمی فشار از یکدیگر باز نمایید. این قطعه شامل تعدادی اجزای کوچک و بزرگ می باشد.
•    با باز کردن بخش بالایی آبسردکن، مخزن دستگاه دیده خواهد شد، سپس درب بالایی قطعه پیشین را بر روی دستگاه آبسردکن قرار دهید.
•    پیچ های پشت دستگاه آبسردکن را مجدداً بسته و مخزن آبسردکن را بر روی آن قرار دهید.
•    شناور را در محل مناسب در مخزن تنظیم نموده و مخزن را بر روی آبسردکن نصب کنید.
•    پس از اجرای مراحل فوق برای آماده شدن آبسردکن جهت استفاده، چند دقیقه صبر کنید.

 

در ادامه به برخی از نکاتی که ممکن است جهت نصب مخزن آبسردکن به آنها احتیاج داشته باشید، می پردازیم.

پر کردن و نصب مجدد مخزن آبسردکن و پر کردن آن

در هنگام نصب و پر کردن مخزن آبسردکن، توجه داشته باشید که یک مخزن 10 لیتری استاندارد پس از کاملاً پر شدن، باید 10 کیلوگرم وزن داشته باشد و برای مخزن 20 لیتری نیز، وزن 20 کیلوگرم صادق است. در نتیجه اگر فکر می کنید که پس از پر کردن مخزن، قادر به جا به جایی آن نیستید، حتما به این منظور از کسی کمک بخواهید. اگر مخزن دستگاه آبسردکن از نوع دسته دار باشد، پس از پر شدن جا به جایی آن آسان تر صورت می گیرد. پس از آماده شدن مخزن، آن را با احتیاط بر روی دستگاه قرار دهید. پس از قرار گیری بخش انتهای مخزن درون حفره بالای دستگاه آبسردکن، با اعمال کمی فشار و جابجایی آن، تلاش کنید که سوراخ درپوش مخزن بر روی زائده حفره آبسردکن قرار بگیرد. جهت اطمینان بیشتر از قرار گیری صحیح مخزن، آن را کمی به دو سمت حرکت دهید، اگر مخزن در جای خود محکم بود، به درستی بر روی آبسردکن قرار گرفته است.

جای گذاری درپوش مخزن دستگاه آبسردکن

پس از پر نمودن مخزن آبسردکن، درپوش مخصوصی که در انتهای مخزن وجود دارد و معمولاً به صورت سفید رنگ است، بر انتهای مخزن قرار دهید. جهت محکم شدن این درپوش به آن کمی فشار وارد کنید. پس از آماده شدن مخزن، می توانید آن را بر روی آبسردکن قرار دهید. در قسمت بالای دستگاه آبسردکن حفره بزرگی وجود دارد که مخزن بر روی آن قرار می گیرد. درون این حفره زایده کوچکی وجود دارد که سر آن دارای سوراخ می باشد. این زایده وظیفه هدایت آب از مخزن به درون دستگاه آبسردکن را بر عهده دارد. در هنگام نصب مخزن آبسردکن حتماً بررسی کنید که این زایده گرفتگی نداشته باشد و در محل مناسب قرار گرفته است.

بازار تصفیه آب آبین عرضه کننده انواع دستگاه آبسردکن تصفیه دار از برندهای معتبر است که توسط بهترین قطعات داخلی و تکنولوژی روز دنیا تولید شده اند. اگر قصد خرید دستگاه آبسردکن را دارید، جهت سهولت در انتخاب خود و بهره مندی از مشاوره رایگان کارشناسان آبین با راه های ارتباطی مجموعه تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید