نویسنده: راضیه کوه پیمانی

بهترین فیلترهای تصفیه آب پست کربن

بهترین فیلترهای تصفیه آب پست کربن


دستگاه های تصفیه آب خانگی سرعت فیلتراسیون پایینی دارد و به این خاطر این دستگاه ها به گونه ای طراحی می شوند که آب تصفیه شده در مخزن ذخیره شود و تا پر شدن مخزن، دستگاه به فرایند فیلتراسیون آب ادامه دهد. آب تصفیه شده در دستگاه عمدتاً زمان طولانی در مخزن باقی می ماند و طعم و مزه آن تا حدی دچار تغییر خواهد شد. طعم و بوی پلاستیکی که در آب ایجاد می شود، برای بسیاری از مصرف کنندگان ناخوشایند است و جهت رفع این مشکل معمولاً از فیلتر پست کربن استفاده می گردد. در این مقاله قصد داریم که با چند مدل از بهترین فیلترهای پست کربن تصفیه آب خانگی و ویژگی های آنها آشنا شویم.

با کیفیت ترین فیلتر پست کربن در بازار

فرایند فیلتراسیون اسمز معکوس در دستگاه های تصفیه آب به کندی صورت می گیرد، بنابراین جهت استفاده آسان تر از آب تصفیه شده در دستگاه از مخزن ذخیره آب استفاده می گردد. اگر چه وجود مخزن در دستگاه تصفیه آب خانگی بسیار مفید و کارآمد می باشد، اما این مساله می تواند سبب ایجاد طعم و بوی نامطبوع در آب شود. در دستگاه های تصفیه آبی که به مخزن ذخیره آب مجهز هستند، معمولا از نوعی فیلتر کربنی با نام فیلتر پست کربن یا کربن نهایی استفاده می گردد. این فیلتر تصفیه آب حاوی ذرات کربن اکتیو می باشد و می تواند طعم و بوی ناخوشایندی که در اثر ماندن آب در مخزن ایجاد شده را برطرف کند. عمر مفید فیلتر پست کربن حدود 1 سال است و پس از این مدت باید آن را تعویض نمود. بدیهی است که هرچه کیفیت مواد اولیه در ساخت این فیلتر بیشتر باشید و از مواد بهداشتی و پایه گیاهی تولید شده باشد، کیفیت آب خروجی از دستگاه تصفیه آب نیز بیشتر خواهد بود. در ادامه به بررسی چند فیلتر پست کربن مرغوب و اورجینال که توسط مجموعه آبین عرضه می گردد، می پردازیم.

فیلتر پست کربن هیوندای (HYUNDAI) واکورتک مدل TCR

این فیلتر پست کربن محصولی مرغوب از شرکت معتبر هیوندای واکورتک است که با پیشرفته ترین تجهیزات صنعتی و مواد اولیه مرغوب تولید شده است. فیلتر پست کربن هیوندای واکورتک مدل TCR دارای پایه کاملاً گیاهی است و از زغال پوست نارگیل تهیه شده است. بهره گیری از مواد کاملاً اورگانیک و بهداشتی در ساخت این فیلتر پست کربن، سبب شده است که استفاده از این فیلتر جهت تولید آب تصفیه شده، هیچ گونه ضرری برای سلامتی انسان نداشته باشد. فیلتر پست کربن هیوندای کیفیت ساخت بسیار بالایی دارد و بر اساس استانداردهای معتبر بین المللی نظیر NSF ،FDA و WQA تولید شده است. فیلتر پست کربن هیوندای واکورتک مدل TCR محصولی کاملاً وارداتی از کشور کره جنوبی است و سطحی کیفی بالای آن، این فیلتر پست کربن را از محصولات مشابه خود در بازار متمایز نموده است. این فیلتر پست کربن مرغوب می تواند بو و طعم نامطبوع آب که در اثر ماندن در مخزن تصفیه آب ایجاد شده است، را حذف کند.

فیلتر پست کربن آکواپیور (Aqua pure)

این فیلتر تصفیه آب سطح کیفی بالایی دارد و با مواد اولیه بهداشتی و مرغوب توسط کمپانی معتبر آکواپیور (Aqua pure) تولید شده است. کربن مورد استفاده در ساخت فیلتر پست کربن آکواپیور دارای پایه گیاهی (زغال پوست نارگیل) است و می تواند طعم و بوی نامطبوع را از آب حذف کند. عمر متوسط این فیلتر پست کربن در دستگاه تصفیه آب خانگی حدود 1 سال است و جهت افزایش کیفیت و کارایی این فیلتر، پس از این زمان باید تعویض گردد. فیلتر پست کربن آکواپیور (Aqua pure) به صورت خطی یا Inline است و به دلیل بهداشتی بودن آن و عدم تماس دست در هنگام نصب آن در دستگاه، نسبت به انواع کارتریجی مزیت دارد. این فیلتر پست کربن علاوه بر بهبود طعم آب، می تواند ترکیبات کلر دار، برخی فلزات سنگین و مواد شیمیایی را از آب حذف و جداسازی کند.

فروشگاه تصفیه آب آبین بزرگ ترین عرضه کننده فیلترهای تصفیه آب اصل و اورجینال به سراسر کشور است که از مواد اولیه کاملاً بهداشتی و مرغوب تولید شده اند. اگر در انتخاب فیلتری متناسب با نوع دستگاه تصفیه آب خانگی خود دچار تردید شده اید، جهت سهولت در خرید و انتخاب خود با کارشناسان مجرب آبین تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید