نویسنده: راضیه کوه پیمانی

مرغوب ترین فیلترهای الیافی خانگی موجود در بازار

مرغوب ترین فیلترهای الیافی خانگی موجود در بازار


آب آشامیدنی ما عمدتاً حاوی مقدار زیادی مواد معلق و کلوئیدی، گل و لای، شن و ماسه و ... است که طعم و مزه آب را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار می دهند. در دستگاه تصفیه آب خانگی به منظور حذف این ذرات از آب از فیلتر الیافی یا رسوب گیر استفاده می گردد. برندهای مختلفی اقدام به تولید فیلترهای تصفیه آب خانگی کرده اند که در این میان می توان به برندهای سی سی کا، سافت واتر و آناهیت اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم که با بهترین برندهای فیلترهای الیافی (PP) تصفیه آب خانگی و ویژگی های آنها آشنا شویم.

بهترین برندهای فیلتر الیافی (PP)
 

در مرحله اول فرایند فیلتراسیون آب در دستگاه تصفیه آب خانگی از فیلتر الیافی جهت حذف مواد درشت و معلق در آب استفاده می شود. عمر متوسط این فیلتر در دستگاه تصفیه آب به میزان مصرف و کیفیت آب ورودی به دستگاه بستگی دارد، اما این مدت زمان به طور متوسط 3 تا 6 ماه برآورد می شود. البته باید توجه داشته باشیم که در صورتی که آب شرب شهری شما کیفیت بسیار پایینی دارد، لازم است که فیلتر تصفیه آب الیافی در زمان کوتاه تری تعویض شود.

جهت تصفیه آب آشامیدنی سالم توسط دستگاه، باید از فیلترهای تصفیه آب مرغوب و بهداشتی استفاده شود. فیلتر الیافی با برندها و کیفیت های مختلفی در بازار وجود دارد. نوع مرغوب این فیلتر دارای الیاف مرغوب پلی پروپیلن است و با مواد اولیه ای  با  درجه خوراکی تهیه می شد. این فیلتر در مرحله اول در بخش پیش تصفیه در دستگاه تصفیه آب قرار می گیرد و از ورود گل و لای، شن و ماسه و بسیاری از مواد درشت و کلوئیدی به فیلتر ممبران جلوگیری می کند. بدیهی است که هر چه از فیلتر الیافی مرغوب تری در دستگاه تصفیه آب استفاده شود، کیفیت آب تصفیه شده و طول عمر فیلتر ممبران در دستگاه افزایش خواهد یافت. در ادامه به بررسی چند مدل از با کیفیت ترین فیلترهای الیافی موجود در بازار می پردازیم.


 
فیلتر الیافی اس اس وی مدل Inline

فیلتر الیافی اس اس وی مدل Inline محصول مرغوبی از کمپانی معروف اس اس وی می باشد و با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی ها و از بهترین مواد اولیه درجه یک و بهداشتی ساخته شده است. این فیلتر رسوب گیر به صورت خطی یا Inline می باشد و بدون نیاز به هوزینگ در مرحله اول در دستگاه تصفیه آب خانگی قرار می گیرد. عمر متوسط فیلترهای الیافی خانگی حدود 3 تا 6 ماه می باشد، اما از فیلتر با کیفیت الیافی اس اس وی مدل Inline می توان در مقایسه با فیلترهای رسوب گیر دیگر به مدت بیشتری در دستگاه تصفیه آب استفاده نمود.


فیلتر الیافی سافت واتر

این فیلتر الیافی یا رسوب گیر یکی از مرغوب ترین محصولات کمپانی مشهور سافت واتر می باشد و با استاندارد گرید خوراکی و از مواد کاملاً بهداشتی تولید شده است. از جمله این استانداردها می توان به استاندارد بین المللی FDA اشاره کرد که بیانگر تایید کیفیت فیلتر الیافی سافت واتر می باشد. این فیلتر الیافی از نوع کارتریجی بوده و از غشایی از جنس الیاف پلی پروپیلن با منافذی به قطر 5 میکرون تشکیل شده است، در نتیجه این فیلتر اجازه عبور ذراتی با قطر بزرگ تر از 5 میکرون نظیر گل و لای، شن و ماسه، تخم حشرات و مواد معلق موجود در آب را نمی دهد. این فیلتر رسوب گیر سافت واتر کیفیت ساخت بسیار بالایی دارد و از الیافی بسیار مرغوب و متراکم تشکیل شده است.

فیلتر الیافی خطی 5 میکرون آناهیت (Inline)

این فیلتر الیافی آناهیت دارای منافذی به قطر 5 میکرون می باشد و از نوع فیلترهای خطی یا Inline است. استفاده از فیلتر الیافی خطی در مقایسه با فیلترهای الیافی کارتریجی در دستگاه تصفیه آب خانگی بهداشتی تر است، بنابراین به کار گیری این فیلتر رسوب گیر در دستگاه سبب افزایش کیفیت آب تصفیه شده خواهد شد. فیلتر الیافی خطی 5 میکرون آناهیت طول عمر بالایی دارد و از پلاستیک گرید خوراکی در ساخت بدنه ان استفاده شده است. این فیلتر رسوب گیر مرغوب می تواند کلیه آلاینده هایی مانند شن و ماسه، گل و لای و مواد حاصل از زنگ زدگی لوله ها را از آب حذف کند. مزیت مهم این فیلتر الیافی، این لاین بودن آن است، بنابراین در هنگام استفاده از این فیلتر در دستگاه نیازی به محفظه یا هوزینگ نخواهد بود.

فروشگاه تصفیه آب آبین عرضه کننده بهترین فیلترهای تصفیه آب خانگی با برندهای معتبر است. اگر قصد خرید فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی خود را دارید، جهت انتخاب آسان تر با مشاوران تصفیه آب آبین تماس بگیرید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید