نویسنده: راضیه کوه پیمانی

مهم ترین موارد در تعویض شیر برقی در تصفیه آب خانگی

مهم ترین موارد در تعویض شیر برقی در تصفیه آب خانگی

یکی از قطعات مهم در دستگاه تصفیه آب خانگی که از هدر رفت آب در دستگاه جلوگیری می کند، شیر برقی می باشد. وجود این قطعه در دستگاه تصفیه آب خانگی بسیار مهم است، زیرا اگر شیر برقی در دستگاه نباشد، حتی در حالت خاموش بودن دستگاه نیز، آب ورودی به دستگاه تصفیه آب قطع نمی شود. استفاده از شیر برقی در دستگاه های تصفیه آب تکنولوژی جدیدی است، در حالی که در نمونه های قدیمی تر دستگاه تصفیه آب این قابلیت وجود ندارد. در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه تعویض شیر برقی در دستگاه تصفیه آب خانگی اطلاعات بیشتری کسب نماییم.

آموزش نصب و عیب یابی شیر برقی تصفیه آب خانگی

اگر دستگاه تصفیه آب خانگی شما به جای شیر برقی داری چهار راهی است و قصد دارید که شیر برقی را به دستگاه تصفیه آب خانگی خود اضافه کنید، می توانید به روش زیر عمل کنید:


•    شیر آب ورودی به دستگاه تصفیه آب را قطع کنید.
•    برق دستگاه تصفیه آب را قطع نموده و دو شاخه آن را از برق خارج کنید.
•    بهتر است که اگر فضای کافی در اطراف دستگاه وجود ندارد، برای تسلط بیشتر به دستگاه، آن را به مکان دیگری منتقل کنید.
•    شیر مخزن تصفیه آب را ببندید. این شیر معمولاً شیر آبی رنگی در بالای مخزن می باشد.
•    پیش از نصب شیر برقی در دستگاه، اگر دستگاه تصفیه آب شما دارای چهار راهی است، باید آن را از حذف کرده و سیم های که از چهار راهی می گذرند را یکسره کنید. چهار راهی یک قطعه سفید رنگ کوچک است که از طریق شلینگ به هوزینگ ممبران متصل می شود. با دنبال کردن این شیلنگ می توانید چهار راهی را در دستگاه بیابید.
•    در قسمت پایین چهار راهی دو علامت IN و OUT وجود دارد، برای حذف چهار راهی باید شیلنگ های متصل به این قسمت به یکدیگر متصل شوند. برای اتصال این شلینگ می توانید از یک قطعه رابط شیلنگ بهره ببرید، اما جهت جلوگیری از بروز نشتی بهتر است که آن را با شلینگ جدیدی جایگزین کنید.
•    به منظور نصب شیر برقی در دستگاه، ابتدا پمپ تصفیه آب را پیدا کرده و شیلنگ متصل به ورودی پمپ را یافته و توسط کارتر آن را قطع کنید.
•    شیر برقی را آماده کرده و آن را در محل بریده شده، پیش از پمپ تصفیه آب نصب کنید. مسیر ورودی و خروجی آب در شیر برقی توسط فلش های مشخص شده است.
•    سیم های برق در شیر برقی باید به صورت موازی با پمپ تصفیه آب در دستگاه باشد. سیم های برق پمپ را پیدا کنید. اگر شیر برقی به جای سوکت دارای سیم برق سر خود می باشد، می توانید آن را به سیم پمپ متصل کرده و با چسب عایق آن را پوشش دهید.
•     آب و برق ورودی به دستگاه را برقرار کرده و عملکرد شیر برقی را مورد بررسی قرار دهید. به این منظور شیلنگ خروجی از پمپ تصفیه آب را خارج کرده و در زیر دستگاه ظرفی قرار دهید تا از ریزش آب به بیرون جلوگیری شود.
•     با باز کردن شیر برداشت دستگاه تصفیه آب باید روشن شود و آب از شیر برداشت بیرون بریزد. این مساله نشان دهنده باز بودن شیر برقی در دستگاه است.
•    اگر شیر برقی عملکرد مناسبی داشت. شیلنگ خروجی پمپ تصفیه آب را به صورت قبل متصل کنید.
•    شیر مخزن تصفیه آب را باز کنید. دستگاه آماده استفاده می باشد.

مطلب پیشنهادی: معایب استفاده از آنتی اسکالانت ها

به منظور تعویض یا نصب شیر برقی در دستگاه تصفیه آب خانگی لازم است که دانش و مهارت کافی برای انجام این کار داشته باشید. اگر در انجام درست کار به تنهایی تردید دارید، بهتر است که از نیروی مجرب تصفیه آب به این منظور کمک بگیرید و خودتان نظاره گر انجام آن باشید.

فروشگاه تصفیه آب آبین بزرگترین عرضه کننده دستگاه های تصفیه آب خانگی تایوانی و قطعات مرتبط به سراسر ایران می باشد. اگر قصد اضافه کردن شیر برقی به دستگاه خود را دارید یا دستگاه تصفیه آب شما به درستی کار نمی کند، به این منظور توسط راه های ارتباطی وب سایت ما با کارشناسان فنی آبین تماس بگیرید. 

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید