نویسنده: راضیه کوه پیمانی

علت صدای غیر معمول دستگاه تصفیه آب خانگی

علت صدای غیر معمول دستگاه تصفیه آب خانگی

اگر از دستگاه تصفیه آب خانگی برای تولید آب آشامیدنی مورد نیاز خود استفاده می کنید، شاید تاکنون با این مشکل مواجه شده اید، که دستگاه تصفیه آب شما صدای زیادی تولید می کند. این امر یکی از مسائل مهم در دستگاه های تصفیه آب خانگی است و باید به منظور رفع ایرادات احتمالی ناشی از آن، به عملکرد دستگاه توجه بیشتری داشته باشیم. در این مقاله قصد داریم به علت های ایجاد صدای غیر معمول دستگاه تصفیه آب خانگی بپردازیم.

ایجاد صدای زیاد توسط تصفیه آب خانگی

به منظور بررسی دلایل مهمی که در ایجاد صدای زیاد در دستگاه تصفیه آب خانگی موثر هستند، به نکات زیر توجه کنید:


•    کارکرد نامناسب پمپ تصفیه آب: دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس مجهز به پمپ تصفیه آب هستند و این وسیله با وجود اندازه کوچک خود دارای صدای نسبتاً زیادی می باشد. اگر تصفیه آب توسط دستگاه با صدای زیاد یا غیر معمولی همراه است، بایستی ابتدا از کارکرد مناسب پمپ در دستگاه تصفیه آب خانگی اطمینان حاصل کنیم. اگر پمپ تصفیه آب خرابی شده یا نیازمند تعمیر می باشد، ممکن است که با روشن شدن خود صدای زیادی را ایجاد کند. در برخی مواقع با تعویض کلگی پمپ تصفیه آب این مساله برطرف می شود.


•    کیفیت پایین پمپ دستگاه تصفیه آب: اگر پمپ تصفیه آبی که در دستگاه استفاده شده، کیفیت ساخت بالای نداشته باشد، عمدتاً صدای بیشتری را تولید می کند.


•    وجود هوای در مسیر عبور آب: در سیستم پمپاژ آب شهری معمولاً به آب لوله کشی مقداری هوا تزریق می شود. این هوا می تواند در هنگام عبور آب از فیلترها و به ویژه در فیلترهای انتهایی دستگاه تصفیه آب (معمولاً به صورت افقی در دستگاه نصب می گردند)، جمع شده و آب با ایجاد صدای مانند سوت زدن از دستگاه خارج گردد. در این حالت لازم است که دستگاه تصفیه آب هوا گیری شود.

مطلب پیشنهادی: راهنما خرید آنتی اسکالانت


•    لرزش دستگاه تصفیه آب: کارکرد پمپ در دستگاه می تواند سبب لرزش دستگاه تصفیه آب شود. این لرزش عمدتاً توسط پایه های دستگاه تصفیه آب گرفته شده و تا حدی کاهش می یابد، اما گاهی این لرزش می تواند به کابینت زیر سینک منتقل شده و موجب لرزش آن و ایجاد صدای نامتعارف گردد. به منظور جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است که زیر دستگاه تصفیه آب با مقداری یونولیت، موکت یا هر پوشش لرزه گیر دیگر عایق بندی شود.


•    لرزش شیلنگ ها و قطعات دیگر دستگاه: برخی مواقع با کارکرد پمپ تصفیه آب، شیلنگ ها و برخی قطعات دیگر دستگاه مانند سوییچ ها دچار لرزش شده و با برخورد خود به بدنه دستگاه صدای غیر معمولی ایجاد می گردد. بهتر است که این اجزا توسط سیم بسته شده و از بدنه دستگاه فاصله یابند.


•    خروج پساب همراه با صدا: بست خروجی فاضلاب در دستگاه تصفیه آب خانگی باید در پایین محل در لوله عمودی فاضلاب نصب شود تا خروج فاضلاب از دستگاه صدای ایجاد نکند. اگر این نکته در هنگام نصب دستگاه تصفیه آب رعایت نشود، خروجی فاضلاب می تواند با ایجاد صدا همراه باشد. به منظور رفع این مشکل می توان محل نصب بست فاضلاب را در دستگاه جا به جا نمود.


•    صدای شیر برقی و سویچ های فشار بالا و پایین: تغییر فشار آب ورودی و فشار داخلی دستگاه می تواند موجب روشن و خاموش شدن سوییچ فشار پایین و تولید صدا در دستگاه تصفیه آب شود.

اگر روشن شدن دستگاه تصفیه آب خانگی شما با صدای زیادی همراه است که غیر معمول به نظر می رسد، لازم است که پیش از خرابی دستگاه و تحمیل هزینه اضافه نسبت به رفع مشکلات احتمالی در دستگاه تصفیه آب اقدام کنید. تعمیر و نگهداری از دستگاه تصفیه آب خانگی نیازمند مهارت فنی و دانش کافی در مورد کارکرد دستگاه است، به این منظور توصیه می کنیم که از تکنسین مجرب تصفیه آب کمک بگیرید.

شرکت تصفیه آب آبین عرضه کننده دستگاه های تصفیه آب خانگی اورجینال و مرغوب از برندهای معتبر است که همراه با خدمات پس از فروش ویژه ای به مشتریان ارائه می گردد. اگر قصد خرید یا تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی را دارید، با متخصصان تصفیه آب آبین تماس برقرار کنید. کارشناسان مجرب آبین همواره آماده پاسخگویی به نیازها و مشکلات شما هستند.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید