نویسنده: راضیه کوه پیمانی

بهترین ست فیلترهای تصفیه آب خانگی

بهترین ست فیلترهای تصفیه آب خانگی

در دستگاه تصفیه آب خانگی، عملیات فیلتراسیون توسط فیلترهای تصفیه آب صورت می گیرد و کیفیت و مرغوبیت آنها اثر فوق العاده ای بر کیفیت آب تولید شده توسط دستگاه خواهد داشت. این فیلترها پس از مدتی استفاده در دستگاه تصفیه آب کارایی خود را از دست داده و باید با فیلتر جدید تعویض شوند. بسیاری از افراد در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب توجه کافی به خرج می دهند، اما در هنگام تعویض و خرید فیلترهای تصفیه آب، توجه و دقت کافی صرف نمی کنند. در این مقاله قصد داریم با بهترین ست های فیلترهای پیش تصفیه در ایران و ویژگی های آنها آشنا شویم.

بهترین ست فیلترهای پیش تصفیه

در تولید دستگاه تصفیه آب خانگی مرغوب و تهیه فیلترهای آن معمولاً از مواد اولیه گیاهی و کاملاً بهداشتی استفاده می شود، زیرا کیفیت پایین اجزای دستگاه تصفیه آب می تواند سبب ورود مواد آلاینده به آب گردند. فیلترهای پیش تصفیه الیافی، کربن گرانول، کربن بلاک در دستگاه عمدتاً پس از 3 تا 6 ماه استفاده توسط املاح و آلودگی های موجود در آب مسدود می شوند و ناچار به تعویض آنها هستیم. سطح کیفی این فیلترها در دستگاه تصفیه آب خانگی و تولید آب آشامیدنی سالم بسیار مهم است، بنابراین هر چه از کیفیت فیلترهای پیش تصفیه بالاتر باشد، آبی خروجی از دستگاه سالم تر بوده و خلوص بیشتری خواهد داشت. علاوه بر این از فیلترهای پیش تصفیه مرغوب تر می توان به مدت بیشتری در دستگاه استفاده نمود.  

ست فیلترهای تصفیه آب سافت واتر

سافت واتر یکی از برندهای شناخته شده در ساخت محصولات تصفیه آب است که از بهترین مواد اولیه درجه یک و کاملاً بهداشتی برای تولید محصولات خود استفاده می کند. ست فیلتر پیش تصفیه سافت واتر بهترین سطح کیفی را دارند و بر اساس استاندادهای آب آشامیدنی و از مواد اولیه گیاهی تولید شده اند. این محصول یک ست سه تایی شامل فیلتر الیافی، کربن گرانول و کربن بلاک می باشد. این فیلتر الیافی حاوی الیاف پلی پروپیلن است و مواد کاملاً بی ضرر برای برای انسان تهیه شده است. این فیلتر پیش تصفیه قادر بالایی در حذف گل و لای، ذرات معلق و کلیه رسوبات از آب را دارد.

فیلتر کربن گرانول (GAC یا UDF) در این محصول پایه گیاهی دارد و دارای دانه های کربن اکتیو است. کربن فعال در این فیلتر به دلیل جذب سطحی فوق العاده خود توانایی بالایی در حذف مواد آلی، کلر و دیگر گازهای شیمیایی دارد. به منظور ضدعفونی کردن آب شرب شهری به آن مقادیر زیادی کلر اضافه می شود که امروزه اثر سرطان زا بودن آن به اثبات رسیده است. فیلتر کربن بلاک در این محصول از زغال پوست نارگیل و مواد کاملاً بهداشتی تهیه شده است و در تولید آب تصفیه شده بهترین کیفیت را از خواهد داشت.  


ست فیلترهای آکوا اسپرینگ مدل Extra PP-2

آکوا اسپرینگ یکی از مشهورترین برندهای تولید کننده فیلترهای تصفیه آب هستند. این ست فیلتر از 5 فیلتر تصفیه آب شامل 3 فیلتر الیافی، یک فیلتر کربن گرانول و کربن بلاک تشکیل شده است. فیلتر الیافی در این محصول دارای منافذی به قطر 5 میکرون می باشد و می تواند آلاینده های درشت آب مانند گل و لای و ذرات شن  و ماسه، ذرات کلوئیدی و ... را از آب حذف کند. فیلتر کربن گرانول در ست فیلترهای آکوا اسپرینگ مدل Extra PP-2 دارای پایه گیاهی است و از مواد اولیه استاندارد و بهداشتی ساخته شده است. ذرات کربن فعال در این فیلتر قادر به حذف کلیه آلاینده های آب مانند ترکیبات کلر دار و مواد آلی می باشند و از رسیدن مواد اکسنده به فیلتر ممبران که سبب نابودی غشای آن می شود، به خوبی جلوگیری می کند. فیلتر بلاک در ست فیلترهای آکوا اسپرینگ مدل Extra PP-2 سطح کیفی بالای دارد و می تواند کلیه مواد آلی و اکسنده که از فیلتر کربن گرانول عبور کرده اند را از آب حذف و جداسازی کند.


ست فیلترهای سی سی کا (CCK)

برند سی سی کا (CCK) یکی از مطرح ترین برندهای سازنده محصولات تصفیه آب است که با پیشرفته ترین تجهیزات و بر اساس استانداردهای معتبر بین المللی تولید می گردند. ست فیلترهای سی سی کا (CCK) سطح کیفی فوق العاده ای دارد و با بهره گیری از مواد درجه یک و کاملاً بهداشتی تهیه شده است. این سه ست فیلتر شامل سه فیلتر پیش تصفیه الیافی، کربن گرانول، کربن بلاک مرغوب می باشد. فیلتر الیافی در این محصول قادر به حذف گل و لای، ذرات درشت و کلوئیدی از آب می باشد. فیلتر کربن بلاک و کربن گرانول در ست فیلترهای سی سی کا (CCK) دارای پایه گیاهی است و قدرت بالایی در حذف کلر و مواد آلی از خود نشان می دهند.

استفاده از فیلترهای پیش تصفیه مرغوب در دستگاه تصفیه آب علاوه بر افزایش کیفیت آب، سبب طول عمر بیشتر فیلتر ممبران خواهد شد.  بنابراین با خرید فیلترهای تصفیه آب با کیفیت علاوه بر بهره مندی از بالاترین کیفیت آب آشامیدنی، در هزینه تعمیر و نگهداری از دستگاه نیز صرفه جویی خواهد شد. توجه به این نکته اهمیت بالایی دارد که اگرچه اکثر دستگاه های تصفیه آب کارکرد یکسانی دارند، اما توصیه می شود که هنگام تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی از فیلترهای برند دستگاه خود استفاده کنید.

فروشگاه آنلاین آبین عرضه کننده بهترین فیلترهای پیش تصفیه از برندهای معتبر است که از بهترین محصولات تصفیه آب در بازار ایران می باشند. اگر قصد انتخاب و خرید فیلترهای پیش تصفیه را دارید، جهت سهولت در انتخاب خود از طریق تماس تلفنی از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب آب بهره مند شوید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید