نویسنده: راضیه کوه پیمانی

تعویض فیلترهای تصفیه آب

تعویض فیلترهای تصفیه آب


دستگاه های تصفیه آب خانگی جهت حذف آلاینده های آب از فیلترهای متنوعی استفاده می کنند. عمل اصلی تصفیه آب در دستگاه توسط این فیلترها انجام می شود، اما باید دقت داشت که اگر فیلترهای تصفیه آب در زمان مناسب و به موقع با فیلترهای جدید تعویض نشوند، دستگاه تصفیه آب بازده خود را از دست داده و دیگر عملیات تصفیه آب را به درستی انجام نمی دهد. در این مقاله قصد داریم به بررسی نکات مهمی در تعویض فیلترهای تصفیه آب خانگی بپردازیم.

تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی

در بسیاری از دستگاه های تصفیه آب خانگی فیلترهای مراحل یک تا شش به ترتیب شامل فیلترهای الیافی، کربن گرانول، کربن بلاک، ممبران، فیلتر پست کربن و فیلتر مینرال هستند. با این وجود دستگاه های تصفیه خانگی از فیلترهای بیشتری به منظور تصفیه آب استفاده می کنند که کیفیت آب خروجی از دستگاه را افزایش می دهند. به سه فیلتر اول تصفیه آب (فیلتر الیافی، کربن گرانول، کربن بلاک) فیلترهای پیش تصفیه گفته می شود که وظیفه اصلی حذف ذرات بزرگتر در آب ورودی را بر عهده دارند.

عملکرد فیلترهای پیش تصفیه در دستگاه تصفیه آب خانگی دارای اهمیت بالایی است، زیرا کارکرد مناسب این فیلترها علاوه بر افزایش کیفیت آب تصفیه شده، موجب طول عمر بیشتر دستگاه تصفیه آب خواهد شد. زمان مناسب برای تعویض فیلترهای تصفیه آب به کیفیت آب ورودی به دستگاه بستگی دارد، اما معمولاً توصیه می شود که فیلترهای پیش تصفیه هر 3 تا 6 ماه یک بار تعویض شود. با این وجود باید دقت داشته باشید که اگر آب شهر منطقه شما دارای گل و لای فراوان و آلودگی زیادی می باشد، باید فیلترهای دستگاه تصفیه آب، به ویژه فیلترهای پیش تصفیه  در زمان کوتاه تری جایگزین شود. در برخی شرایط که میزان آلودگی در آب به حد بالایی می رسد، این زمان تا 2 هفته نیز کاهش خواهد یافت. بنابراین توصیه می کنیم که به کیفیت آب تصفیه شده و تعویض به موقع فیلترهای دستگاه تصفیه آب توجه کافی داشته باشید.

محفظه فیلترهای تصفیه آب به ویژه فیلتر الیافی عمدتاً، به صورت شفاف ساخته می شود. هنگامی که فیلتر الیافی میزان ذرات و آلودگی های بالایی را جذب کند، معمولاً به رنگ سیاه یا قهوه ای تغییر رنگ می دهد و این مساله نشان دهنده فرا رسیدن زمان تعویض فیلتر الیافی است.

اگر قصد تعویض فیلترهای تصفیه آب را دارید، بهتر است که از فیلترهای برند دستگاه خود استفاده کنید، زیرا قطعا این مساله بر کارکرد دستگاه تصفیه آب شما و سازگاری بیشتر آن با دستگاه بسیار موثر خواهد بود. فیلترهای دستگاه تصفیه آب در کیفیت ها و برندهای مختلفی در بازار به فروش می رسند، اما بسیاری از این محصولات از مواد اولیه غیر بهداشتی و نامرغوب تهیه شده اند. تهیه فیلتر تصفیه آب مرغوب اهمیت بسیار بالایی دارد، زیرا استفاده از فیلترهای غیر اصلی و تقلبی نه تنها آلاینده های آب را از بین نمی برد، بلکه سبب ورود مواد سمی به آب خروجی خواهد شد.


آموزش نحوه تعویض فیلترهای تصفیه آب

تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی نیازمند توجه به نکات مهمی است که باید به خوبی رعایت شوند، زیرا اگر این اصول مورد توجه قرار نگیرند، ممکن است که به فیلتر تصفیه آب خسارت وارد شده و عملکرد دستگاه تصفیه آب نیز با اختلال مواجه شود. هر فیلتر تصفیه آب دارای محفظه ای به نام هوزینگ می باشد و به منظور تعویض آن، ابتدا باید توسط آچار مخصوصی محفظه آن را باز کرده و  فیلتر را از آن خارج کنید. سطح داخلی هوزینگ را به خوبی با آب و صابون مورد شستشو قرار دهید. سپس اجازه دهید درون محفظه به خوبی خشک شود یا به روشی درون آن را خشک کنید. سپس فیلتر جدید را درون هوزینگ قرار داده و درب آن را با آچار محکم ببندید.

فروشگاه آبین عرضه کننده انواع فیلترهای دستگاه تصفیه آب  از برندهای معتبر می باشد که از بهترین محصولات موجود در بازار هستند. اگر قصد خرید یا تعویض فیلتر تصفیه آب دستگاه خود را دارید برای دریافت مشاوره رایگان متخصصان ما با خطوط ارتباطی سایت تصفیه آب آبین تماس برقرار کنید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید