نویسنده: راضیه کوه پیمانی

نحوه تولید آب قلیایی یونیزه شده

نحوه تولید آب قلیایی یونیزه شده


سطح PH خون و بدن در سلامتی انسان بسیار موثر می باشد. در این راستا بررسی های فراوانی بر سطح PH بدن انجام شده که نشان می دهند، نوشیدن آب قلیایی می تواند به درمان بسیاری از بیماری ها مزمن و جدی در بدن کمک کند. فواید مهم و اثرات غیرقابل انکار استفاده از آب قلیایی موجب استفاده بالای مصرف کنندگان از دستگاه تصفیه آب قلیایی شده است. در این مقاله تصمیم داریم به روش های تولید آب قلیایی و اصول اندازه گیری PH آب بپردازیم.

 نکات مهم در تولید آب قلیایی

کیت اندازه گیری PH را از فروشگاه های تصفیه آب تهیه کرده و قبل و پس از تولید آب قلیایی PH آب را توسط کیت PH اندازه گیری کنید. هر کیت از تعدادی نوار اندازه گیری PH و یک نمودار رنگی برای تشخیص PH های مختلف تشکیل شده است. به این منظور ابتدا یک لیوان از نمونه آب تهیه کرده و نوار PH را در لیوان غوطه ور کنید. چند دقیقه اجازه دهید که رنگ نوار تغییر کند. رنگ ایجاد شده بر روی نوار را با رنگ نمودار کیت PH با دقت مقایسه کرده و PH نمونه را از روی طیف رنگ تشخیص دهید. مقدار PH آب را یادداشت کرده و آب را توسط یکی از روش هایی که ادامه توضیحات داده می شود، قلیایی کنید. پس از تولید آب قلیایی نیز میزان قلیاییت آب (PH) را اندازه گیری نمایید. PH آب به صورت معمول خنثی و در حدود 7 است، اما پس از استفاده از یکی از روش های قلیایی کننده آب، PH آن در محدوده 8 تا 9 قرار می گیرد.

روش های تولید آب قلیایی

برای تولید آب قلیایی و یونزه شده می توان از روش های زیر استفاده کرد:


•    افزودن جوش شیرین به آب: مقداری جوش شیرین را به آب اضافه کنید، از آنجایی که این ماده دارای خاصیت بازی می باشد، موجب تولید آب قلیایی خواهد شد. پس از افزودن جوش شیرین، آب را مدتی بهم بزنید تا به طور کامل در آب حل شود. اگرچه توسط این روش می توان آب را قلیایی نمود، اما مصرف مداوم جوش شیرین به دلیل میزان بالای سدیم و دیگر مضررات آن برای مصارف خوارکی چندان مناسب نمی باشد.


•    دستگاه تصفیه آب خانگی قلیایی: اگرچه از دو روش بالا می توان برای تولید آب قلیایی استفاده نمود. اما همانطور که می دانید، آب آشامیدنی ما دارای املاح و ناخالصی های بالایی است و وجود این مواد در آب می تواند موجب بیماری های جدی در انسان شود. در میان این روش ها، بهترین روش برای تولید آب قلیایی استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی است. مزیت استفاده از این روش تولید همزمان آب قلیایی و تصفیه شده و تنظیم PH آب در محدوده مناسب برای بدن می باشد. در حالی که دو روش نخست بر تولید آب قلیایی کاملاً تقریبی بوده و در تصفیه آب و حذف آلودگی های آن نقشی ندارند.


آیا از آب قلیایی می توان برای شستشوی میوه و سبزیجات استفاده کرد؟

استفاده از آب قلیایی بهترین روش برای شستشوی میوه و سبزیجات است، زیرا این آب با خاصیت قلیایی خود عملکردی مشابه صابون داشته و موجب شکستن پیوند مولکول های چربی بر روی سطح میوه می شود. به این ترتیب علاوه بر حذف آلودگی ها، در حفظ تازگی میوه و سبزیجات بسیار موثر خواهد بود. حتی اگر از آب اسیدی به منظور شستشوی سبزیجات استفاده شود، پس از آن لازم است که میوه و سبزیجات مدتی در آب قلیایی غوطه ور گردند.

فروشگاه آبین بزرگترین وارد کننده دستگاه تصفیه آب قلیایی اصل تایوان با برند معتبر است که به دلیل کیفیت بالا از خدمات پس از فروش طولانی مدت آبین برخوردار می باشند. کارشناسان مجرب آبین همیشه آماده پاسخگویی به سوالات و ارائه مشاوره رایگان به مشتریان عزیز می باشد. اگر در انتخاب و خرید دستگاه تصفیه آب متناسب با نیاز خود به کمک نیازمند هستید از مشاوره رایگان کارشناسان تصفیه آب آبین بهره بگیرید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید