نویسنده: راضیه کوه پیمانی

کاربردهای دستگاه تصفیه آب خانگی

کاربردهای دستگاه تصفیه آب خانگی


بخش زیادی از بدن انسان را آب تشکیل می دهد و برای هر انسانی نوشیدن آب سالم و گوارا نوعی ضرورت محسوب می شود. آب شرب شهری اگرچه ظاهرا تمیز به نظر می رسد، اما همانطور که می دانید حاوی املاح و ناخالصی های زیادی است و نوشیدن آن می توان سبب مشکلات و عوارض جدی برای سلامتی انسان شود. به این خاطر امروزه دستگاه تصفیه آب خانگی به یکی از لوازم ضروری منزل و آشپرخانه محسوب می گردد. در این راستا تصمیم داریم که در این مقاله به بررسی کاربردهای دستگاه تصفیه آب خانگی به پردازیم.

آلاینده هایی که توسط دستگاه تصفیه آب حذف می شوند

کیفیت آب شرب شهری در مناطق مختلف ایران متفاوت است، اما به طور کلی آلاینده های موجود در آب لوله کشی را می توان موادی مانند گل و لای، شن و ماسه، لجن، باکتری ها و ویروس ها و نیز آلاینده های شیمیایی دانست. بخش زیادی از این ناخالصی ها در همان مراحل اولیه فیلتراسیون در دستگاه تصفیه آب توسط فیلترهای پیش تصفیه حذف می شوند و در مرحله اصلی تصفیه آب در ممبران نیز فلزات سنگین و املاح مضر موجود در آب به طور کامل فیلتر می شوند.

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب خانگی بسته به نوع عملکرد، مراحل تصفیه آب و کاربرد آن به انواع زیر طبقه بندی می شوند:


•    تصفیه آب پارچی
•    دستگاه تصفیه آب قابل حمل و مسافرتی
•    تصفیه آب تک مرحله ای سرشیری
•    دستگاه تصفیه آب رومیزی
•    دستگاه تصفیه آب زیرسینکی
•    دستگاه تصفیه آب شبکه اصلی خانه

در میان دستگاه های تصفیه آب خانگی استفاده از دستگاه تصفیه آب زیرسینکی به دلیل طراحی مناسب برای قرار گرفتن در زیر سینک، دوام و مقاومت بالا در مقایسه با انواع دیگر کاربرد بیشتری دارد. در ادامه به معرفی پرفروش ترین دستگاه تصفیه آب خانگی یعنی دستگاه زیرسینکی می پردازیم.


دستگاه تصفیه آب خانگی زیرسینکی

این دستگاه تصفیه آب خانگی در زیرسینک در آشپزخانه نصب می گردد و شیر برداشت دستگاه بر روی سینک و به صورت کاملاً جداگانه با شیر آب شهری قرار می گیرد. فیلترهای بکار رفته در دستگاه زیر سینکی شامل فیلترهای پیش تصفیه، فیلتر ممبران و تعدادی فیلتر دیگر (پست کربن و مینرال و...) است. تعداد مراحل فیلتراسیون در دستگاه تصفیه آب زیرسینکی براساس تعداد فیلترهای بکار رفته 5 تا 10 مرحله فیلتراسیون را تشکیل می دهند. بدیهی است که هر چه تعداد مراحل فیلتراسیون در دستگاه بیشتر باشد، کیفیت آب خروجی از دستگاه بالاتر خواهد بود. فیلترهای دستگاه پیش تصفیه در دستگاه  6 مرحله ای معمولاً فیلترهای الیافی، کربن گرانول، کربن بلاک، ممبران، پست کربن و مینرال هستند و در دستگاه های مراحل بالاتر نیز عمدتاً فیلترهای محافظ ممبران، فیلتر قلیایی، اکسیژن ساز و نانونقره به مراحل فیلتراسیون در دستگاه افزوده می شود.


نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب خانگی بهتر است که برخی از ویژگی های مهم دستگاه توجه شود. این موارد به شرح زیر هستند:


•    برند سازنده دستگاه
•    تاییدیه ها و گواهینامه های دستگاه
•    کیفیت فیلترهای به کار رفته
•    قدرت و کیفیت پمپ تصفیه آب
•    جنس و کیفیت شاسی دستگاه
•    در دسترس بودن فیلترهای دستگاه در هنگام تعویض
•    گارانتی و خدمات پس از فروش

 

دستگاه های تصفیه آب خانگی که به روش اسمز معکوس عمل می کنند، قدرت بالایی در حذف آلاینده ها و ناخالصی های موجود در آب دارند و در صورت داشتن کیفیت ساخت بالا و تاییدیه معتبر بین المللی می توان با خیال راحت از این دستگاه برای تولید آب آشامیدنی سالم استفاده نمود. باید دقت داشت که اگرچه هرچه دستگاه تصفیه آب مراحل تصفیه بیشتری داسته باشد، آب خروجی از دستگاه نیز کیفیت بیشتری دارد، اما در وهله اول لازم است که مراحل اصلی فیلتراسیون در دستگاه توسط فیلترهای با کیفیت تری انجام شود. این مساله به این خاطر است که دستگاه تصفیه آب خانگی وسیله ای کاملاً بهداشتی می باشد و بسیاری از دستگاه ها و فیلترهای موجود در بازار کیفیت لازم ندارند و از مواد اولیه بهداشتی تهیه نشده اند.

فروشگاه تصفیه آب آبین اولین بازار آنلاین تصفیه آب در ایران است و به دلیل یک دهه سابقه درخشان در عرضه دستگاه های تصفیه آب اورجینال با قیمت رقابتی بسیار مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته است. اگر قصد تهیه یک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی را دارید، برای دریافت مشساوره و انتخاب راحت تر محصول خود با کارشناسان با تجربه سایت آبین تماس بگیرید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید