نویسنده: راضیه کوه پیمانی

تعویض فیلتر های دستگاه تصفیه آب CCK

تعویض فیلتر های دستگاه تصفیه آب CCK


برند معروف سی سی کا (CCK) یکی از اولین شرکت های سازنده دستگاه تصفیه آب در سراسر ایران است که محصولات خود را مطابق با معتبرترین استانداردهای بین المللی تولید می کند. عملیات فیلتراسیون در دستگاه تصفیه آب خانگی موجب جذب آلودگی ها توسط فیلترها و ایجاد آلودگی در آب تصفیه شده می گردد. یکی از مهم ترین اقدامات در فرایند نگهداری از دستگاه تصفیه آب، تعویض فیلترهای دستگاه خانگی است. در این مقاله قصد داریم به آموزش تعویض فیلترهای پیش تصفیه دستگاه زیرسینکی CCK بپردازیم.

نکات مهم در تعویض فیلترهای پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب سی سی کا

پیش از خرید فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی باید دقت داشته باشید که فیلتر مورد نظر با برند سازنده دستگاه کاملاً مطابقت داشته باشد. به این منظور بهتر است که از فیلترهای برند دستگاه تصفیه آب خود استفاده کنید، در غیر این صورت از سازگاری این فیلترها با دستگاه خود مطمئن شوید.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه شود، این است که دستگاه تصفیه آب خانگی به دلیل ارتباط مستقیم با آب آشامیدنی ما، وسیله ای کاملاً بهداشتی است و در هنگام استفاده و تعویض فیلترهای تصفیه آب از تماس دست آلوده با فیلترهای جدید باید خودداری نمود، زیرا موجب آلوده شدن فیلترها و ایجاد آلودگی در آب خروجی از دستگاه خواهد شد. به این خاطر هنگام تعویض فیلترهای تصفیه آب لازم است که ابتدا دست خود را به خوبی شستشو دهید و حتی المقدور با ژل های آنتی باکتریال ضدعفونی کنید. فیلتر تصفیه آب را از بسته بندی خود بیرون آورده و آن را در دستگاه نصب نمایید.

توجه کنید که بسته بندی فیلتر به هیچ عنوان باز یا پاره نباشد، زیرا قطعا موجب آلودگی فیلتر تصفیه آب خواهد شد. بسته بندی مناسب و بدون پارگی برای فیلتر ممبران از اهمیت بیشتری برخوردار است. فیلترهای پیش تصفیه دستگاه زیرسینکی سی سی کا در قسمت پایین دستگاه و به صورت عمودی قرار دارند. این فیلترها در محفظه مخصوص خود (هوزینگ) نصب می شوند و ترتیب قرار گیری آنها در دستگاه اهمیت بالایی دارد. معمولاً روی محفظه هر فیلتر حروفی نوشته شده است که نشان دهنده جایگاه هر فیلتر در دستگاه می باشد. این حروف برای فیلتر های مراحل 1 تا 3 به ترتیب GAC ،Sediment و CTO می باشند.

روش تعویض فیلترهای 1 تا 3 دستگاه تصفیه آب CCK

تعویض فیلترهای پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب CCK را مطابق با روش زیر انجام دهید:


•    دستگاه تصفیه آب را در محل مناسبی قرار دهید تا تسلط بیشتری بر آن داشته باشید.
•    شیر آب ورودی به دستگاه و شیر سوپاپ مخزن تصفیه آب را ببندید. شیر مخزن معمولاً به صورت یک والو آبی رنگ در بالای مخزن وجود دارد.
•    هوزینگ فیلترها را باز کرده و اجازه دهید که فشار درون هوزینگ تخلیه شود.
•    در زیر دستگاه ظرف مناسبی قرار دهید تا آب خارج از فیلتر روی زمین نریزد.
•    درب محفظه فیلتر را باز کرده و فیلتر قبلی را از آن خارج کنید. ممکن است به دلیل ایجاد رسوب، فیلتر به هوزینگ چسبیده باشد. سعی کنید با تمیز کردن اطراف فیلتر آن را از محفظه جدا کنید.
•    اورینگ قرار گرفته بر محفظه را به آرامی برداشته و به خوبی شستشو دهید. اورینگ را کاملاً بررسی کنید که هیچ گونه بریدگی نداشته باشد و در صورت وجود آسیب در اورینگ آن را تعویض نمایید.
•    هوزینگ فیلتر را با مواد شوینده شستشو دهید و دقت کنید که ماده شوینده درون محفظه باقی نمانده باشد.
•    اورینگ را با روغن سیلیکون روغن کاری کرده و در محل خود قرار دهید.
•    فیلتر جدید را در هوزینگ قرار داده و درب آن را به خوبی ببندید.
•    شیر آب ورودی و سوپاپ مخزن را باز نمایید.
•    دستگاه تصفیه آب را روشن کرده و کارکرد آن را بررسی کنید.
•    به منظور تعویض اغلب فیلترهای پیش تصفیه آب و نیز فیلتر پست کربن می توانید به روش فوق عمل کنید.

مراحل بالای اصول کلی تعویض فیلترهای تصفیه آب سی سی کا هستند و حاوی جزئیات زیادی می باشند. اگر در اجرای این مراحل دچار اندکی تردید هستید، بهتر است که این فرایند را به تکنسین مربوطه بسپارید و خودتان مراحل اجرای آن را به نظاره بپردازید.

فروشگاه تصفیه آب آبین بزرگ ترین عرضه کننده انواع فیلترهای تصفیه آب مرغوب سی سی کا در ایران است که از بهترین فیلترهای تصفیه آب در بازار انتخاب شده اند. مجموعه آبین هم چنین برای رفاه بیشتر مشتریان خود امکان خرید تلفنی و اینترنتی را برای تمام محصولات خود فراهم آورده است. اگر قصد خرید فیلتر تصفیه آب مرغوب تایوان را دارید با وب سایت آبین تماس بگیرید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید