نویسنده: راضیه کوه پیمانی

فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی

فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی

امروزه به دلیل آلودگی های بالای منابع آبی در سراسر جهان استفاده از دستگاه های تصفیه آب به صورت فزاینده ای رو به افزایش است. شاید آب آشامیدنی شهری به ظاهر شفاف و خالص به نظر برسد، اما همانطور که می دانیم، استفاده از آب آلوده و تصفیه نشده یکی از دلایل شیوع بیمارهای مختلف در جوامع انسانی است. به منظور استفاده بهتر از دستگاه تصفیه آب جهت تولید آب آشامیدنی سالم ضروری است که در مورد انواع فیلترهای مورد استفاده در دستگاه و عملکرد آنها اطلاعات کافی داشته باشید. در این راستا قصد داریم شما را با کارکرد انواع فیلترها در دستگاه های تصفیه آب آشنا کنیم.

انواع فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی

فیلترهای دستگاه های تصفیه آب خانگی و عملکرد آنها در  فرایند فیلتراسیون آب به صورت زیر می باشند:


•    فیلتر الیافی پلی پروپیلن: این فیلتر تصفیه آب دارای الیافی از جنس پلی پروپیلن و روزنه هایی با قطر 5 میکرون است که به عنوان فیلتر اول در دستگاه تصفیه آب خانگی نصب می شود. این فیلتر وظیفه حذف ذرات معلق و کلوئیدی و نیز گل و لای از آب ورودی به دستگاه را برعهده دارد، زیرا ورودی این ذرات به فیلتر حساس ممبران، موجب آسیب و خرابی زود هنگام آن خواهد شد.
•    فیلتر کربن گرانول: این فیلتر در مرحله دوم دستگاه های تصفیه آب خانگی قرار می گیرد و با نام فیلتر کربن پودری نیز شناخته می شود. وظیفه اصلی این فیلتر تصفیه آب حذف بو و طعم نامطبوع، مواد آلی و نیز کلر از آب است.
•    فیلتر کربن بلاک: عملکرد این فیلتر تصفیه آب در واقع تکمیل کننده فیلتر مرحله دوم است. به این ترتیب ذرات کلر و برخی مواد شیمیایی که در مرحله دوم حذف نشده اند، در این مرحله فیلتراسیون از آب حذف شوند.
•    فیلتر ممبران: این فیلتر تصفیه آب دارای غشای نیمه تراوا است که عملیات اصلی تصفیه و خالص سازی آب را انجام می دهد. مکانیزم فیلتر ممبران براساس روش اسمز معکوس است و قادر به حذف انواع املاح و آلودگی هایی است که در 3 مرحله اول در دستگاه تصفیه آب فیلتر نشده اند. فیلتر ممبران در انواع و ظرفیت های مختلف 50، 75  تا 100 گالن در بازار به فروش می رسند و ظرفیت تولید آب تصفیه شده توسط دستگاه توسط ظرفیت ممبران مشخص می شود.
•    مخزن تصفیه آب: مخزن تصفیه آب به منظور ذخیره آب تصفیه شده در دستگاه استفاده می شود. اهمیت استفاده از مخزن تصفیه آب مرغوب به میزانی بالا است که اگر مراحل قبلی تصفیه آب به خوبی انجام شود، اما از مخزن تصفیه آب با کیفیتی در دستگاه استفاده نشود، کیفیت آب خروجی از دستگاه کاهش می یابد.
•    فیلتر پست کربن: از فیلتر پست کربن جهت حذف طعم و بوی نامطبوع از آب ذخیره شده در منبع استفاده می شود. این فیلتر تصفیه آب با نام فیلتر کربن خطی نیز شناخته می شود.
•    فیلتر مرحله ششم: در این مرحله فیلتراسیون در دستگاه های تصفیه آب بسته به مدل دستگاه از یکی از فیلترهای مینرال، فیلتر قلیایی استفاده می گردد . این فیلترهای تصفیه آب وظیفه حذف طعم و مزه مطبوع آب آشامیدنی و یا تنظیم PH آب را بر عهده دارند.
•    فیلتر UV: از این فیلتر دستگاه تصفیه آب به منظور ضدعفونی کردن آب آشامیدنی و حذف انواع باکتری ها و ویروس ها از آب آشامیدنی استفاده می شود. فیلتر UV را می توان بر انواع دستگاه های تصفیه آب زیر سینکی نصب نمود.
•    فیلتر نانوسیلور: در این فیلتر از نانوذرات نقره برای حذف باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها از آب استفاده می گردد. در برخی از دستگاه های تصفیه آب خانگی از قابلیت برای ضدعفونی کردن آب آشامیدنی استفاده می شود.

فروشگاه معتبر تصفیه آب آبین عرضه کننده انواع دستگاه ها تصفیه آب اورجینال و فیلترهای تصفیه آب با کیفیت به بازار ایران است و به منظور رفاه بیشتر به مشتریان خود امکان استفاده از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب خود را مهیا نموده است. جهت خرید محصولات تصفیه آب و مشورت با کارشناسان آبین با خطوط ارتباطی ما تماس بگیرید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید