نویسنده: راضیه کوه پیمانی

بهترین فیلتر یخچال ساید

بهترین فیلتر یخچال ساید


اکثر یخچال های ساید بای ساید به منظور افزایش کیفیت آب و یخ و نیز محافظت بیشتر از سیستم یخچال باید از فیلتر یخچال استفاده کنند. این فیلتر در واقع نوعی فیلتر رسوب گیر است که در انواع فیلتر داخلی یخچال و خارجی در بازار به فروش می رسد. در این مقاله قصد داریم با بهترین فیلترهای یخچال ساید بای ساید که توسط مجموعه آبین عرضه شده اند، آشنا شویم.


بهترین فیلتر یخچال ساید بای ساید

پیش از خرید فیلتر برای یخچال ساید بای ساید خود ابتدا باید مشخص کنید که چه نوع فیلتر یخچال نیاز دارید. فیلترهای یخچال ساید به طور کلی دارای دو نوع فیلتر یخچال داخلی و خارجی هستند. برخی از یخچال های ساید دارای محفظه ای برای قرارگیری فیلتر یخچال نیستند و لازم است که این فیلتر در مسیر آب ورودی در خارج از یخچال قرار بگیرد، در این حالت لازم است که از فیلتر یخچال خارجی جهت حذف رسوبات آب و محافظت بیشتر از یخچال استفاده کرد. این در حالی  است که برخی دیگر از یخچال های ساید بای ساید دارای محفظه مخصوصی برای قرارگیری فیلتر رسوب گیر هستند، به فیلتر اصطلاحاً فیلتر داخلی یخچال گفته می شود.   

فیلتر داخلی یخچال سامسونگ آکوا پیور (Aqua pure)

این فیلتر داخلی دارای شکل مشابه لیوان است، به این خاطر به آن فیلتر لیوانی نیز گفته می شود. فیلتر داخلی یخچال سامسونگ آکوا پیور کیفیت بسیار بالایی دارد و برای استفاده در انواع یخچال های دارای آب سرد کن و یخ ساز کاملا مناسب است. عمر مفید این فیلتر یخچال حدود 12 ماه است که بسته به کیفیت آب ورودی به یخچال می تواند مدتی کمتر یا بیشتر باشد. فیلتر داخلی یخچال سامسونگ آکوا پیور توانایی حذف کلر، مواد شیمیایی، طعم و بوی نامطبوع آب را دارد. این فیلتر داخلی یخچال ظرفیت تولید 800 گالن آب را دارد.


فیلتر داخلی یخچال سامسونگ آتلانتیس (Atlantis)

فیلتر داخلی یخچال سامسونگ آتلانتیس درون محفظه یخچال قرار می گیرد و با انواع یخچال های سامسونگ مجهز به آب سردکن یا یخساز که به صورت مستقیم به آب شهری متصل می شوند، (یخچال ساید بای ساید یا دوقلو) کاملاً سازگار است. فیلتر داخلی یخچال سامسونگ آتلانتیس توانایی حذف کلیه املاح و رسوبات از آب ورودی به یخچال را دارد و به این روش از آسیب رسیدن به سیستم داخلی یخچال جلوگیری می کند. درنتیجه کیفیت آب خروجی از یخچال افزایش یافته و یخ های شفاف تر و بدون املاحی را برای مصرف کننده تولید خواهد کرد. اگر یخچال سامسونگ شما دارای محفظه مخصوص فیلتر رسوب گیر نمی باشد، باید به این منظور از فیلتر خارجی یخچال در مسیر آب ورودی به دستگاه استفاده کنید.


 
فیلتر داخلی یخچال ال جی آتلانتیس (Atlantis)

این فیلتر داخلی یخچال یکی از انواع فیلترهای داخلی یخچال ساید بای ساید LG است که ظرفیت تولید 700 گالن آب را دارد. فیلتر داخلی یخچال مدل آتلانتیس (Atlantis) کیفیت بسیار بالایی دارد و برای استفاده در انواع یخچال های ساید بای ساید ال جی مناسب می باشد. در ساختار این فیلتر یخچال از ذغال آنتراسیت فعال مرغوب به منظور حذف رسوبات از آب استفاده می شود و به خوبی می تواند کدورت آب و آلاینده هایی مانند کلر، آهن، منگنز، کروم، مواد آلی، روغن را از حذف کند. در ساخت فیلتر داخلی یخچال مدل آتلانتیس (Atlantis) از استانداردهای بین المللی مانند NSF/ANSI 42 استفاده شده است.

تعویض فیلتر داخلی یخچال سامسونگ

اگر قصد تعویض فیلتر یخچال ساید خود را دارید، پس از تهیه فیلتر یخچال مناسب به روش زیر عمل کنید:


•    ابتدا شیر آب ورودی به یخچال را ببندید، به این منظور شیلنگی که به پشت یخچال متصل شده را دنبال نمود و شیر آب ورودی به دستگاه را پیدا کنید. اگر اهرم شیر دارای زاویه 90 درجه باشد، به معنی مسدود شدن مسیر آب می باشد.
•    برخی مواقع فشار بالای آب ورودی می تواند سبب باز شدن مشکل فیلتر داخلی یخچال از محفظه آن گردد. برای این کار کلید برداشت آب از یخچال چند ثانیه فشرده و بگذارید مقداری از آب داخل یخچال خالی شود.
•    محل قرارگیری فیلتر داخلی را در یخچال پیدا کنید. فیلتر لیوانی سامسونگ معمولاً در بالای و سمت راست یخچال قرار دارد. بخشی از فیلتر داخلی یخچال معمولاً بیرون مانده و به راحتی مشاهده می شود.
•     فیلتر قدیمی را در جهت ساعتگرد چرخانده و آن را محفظه خود خارج کنید. معمولاً 90 درجه چرخش به این منظور کافی است. سپس فیلتر یخچال را به سمت پایین بکشید و با کمی فشار آن را جدا کنید. اگر در اطراف فیلتر رسوباتی وجود داشته باشد، برای این کار به فشار بیشتری نیاز می باشد.
•    محل نصب فیلتر توسط پارچه ای تمیز کنید.
•    فیلتر داخلی سامسونگ جدید را از روکش خود خارج کرده و آن را آماده کنید.
•    درپوش محافظ روی فیلتر را جدا کرده و آن را به صورت عمودی در محفظه وارد کنید.
•    فیلتر داخلی سامسونگ را در جهت مخالف ساعت بچرخانید تا در محل خود به خوبی محکم شود. 90 درجه چرخش فیلتر برای این کار کافی است.
•    آب ورودی به یخچال را باز کنید.
•    پس از تعویض فیلتر یخچال از مصرف 10 لیتر آب تولید شده برای مصارف خوراکی خودداری کنید.  

فروشگاه تصفیه آب آبین عرضه کننده انواع فیلتر یخچال سامسونگ و ال جی است که از با بهترین نمونه های موجود در بازار ایران می باشد. اگر قصد خرید فیلتر یخچال ساید بای ساید را دارید، برای انتخاب بهترین محصول و استفاده از مشاوره کارشناسان تصفیه آب آبین تماس حاصل فرمایید. 

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید