نویسنده: راضیه کوه پیمانی

خرید دستگاه تصفیه هوا خانگی

خرید دستگاه تصفیه هوا خانگی


یکی از مشکلات مهم شهرهای بزرگ در دنیا معضل آلودگی هوا است. همان طور که می دانیم، آلودگی هوا موجب بروز بیماری های زیادی در انسان می شود و برای بسیاری از افراد حساس، مانند کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و ریوی خطرناک است. بهترین و تنها راه حلی که برای رفع این مشکل وجود دارد، تصفیه هوای محیط داخلی منزل و محل کار توسط دستگاه تصفیه هوا است. در این مقاله قصد داریم با عملکرد و اجزای دستگاه تصفیه هوا بیشتر آشنا شویم.


خرید دستگاه تصفیه هوا خانگی

با افزایش آلودگی هوا در بسیاری از شهرهای ایران، دستگاه تصفیه هوا به یکی از ملزومات محیط خانگی و اداری ما تبدیل شده است. دستگاه تصفیه هوا قادر به حذف کلیه آلاینده های موجود در فضای بسته می باشد و هوایی بسیار با کیفیت را در اختیار شما قرار می دهد. پیش از خرید دستگاه تصفیه هوای مناسب بایستی اطلاعات کافی در مورد کارکرد این دستگاه کسب کنید. بدین منظور باید بدانید که دستگاه تصفیه هوا نسبت به دستگاه تهویه هوا کارکرد متفاوتی دارد، زیرا دستگاه تهویه هوا تنها جهت تهویه مطبوع استفاده می شود و قادر به حذف آلاینده های هوا نمی باشد.

دستگاه های تصفیه هوا دارای انواع مختلفی هستند و برای پاکسازی هوا در فضاهایی با متراژ 30 تا 70 متر مربع به کار می روند. به این متراژ اصطلاحاً فضای تحت پوشش دستگاه تصفیه هوا گفته می شود. متراژ فضای تحت پوشش و قدرت دستگاه تصفیه هوا به میزان دبی هوای دستگاه بستگی دارند، در واقع می توان گفت هر چه دبی هوای دستگاه بیشتر باشد، دستگاه تصفیه هوا قادر به تصفیه حجم بیشتری از هوا می باشد. باید دقت داشته باشیم که در فضاهای بزرگ در حدود 100 متر مربع، به دلیل اینکه دستگاه تنها می تواند هوا را در فاصله 10 متری خود مکش کند، این قبیل دستگاه ها به فنی با قدرت بالا نیازمند هستند.

اگر قصد خرید دستگاه تصفیه هوا برای اتاق خود را دارید، بهتر است که دستگاهی را خریداری کنید که میزان هوا دهی بیشتری به هوای اتاق داشته باشد. دستگاه های تصفیه هوای تولید شده توسط برندهای مختلف، کیفیت و انواع مختلفی دارند، در این میان این مدل ها دستگاه تصفیه هوای کنت از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. از دستگاه تصفیه هوای کنت می توان برای تصفیه هوای منزل، محیط اداری و حتی فضای داخلی خودرو نیز استفاده نمود. از جمله بهترین دستگاه های تصفیه هوای کنت، دستگاه تصفیه هوا کنت مدل Ozone W-M و دستگاه تصفیه هوای اوزونی رومیزی کنت هستند که به ترتیب فضای 48 و 12 متر مربع را پوشش می دهند.   

فیلترهای دستگاه تصفیه هوا

فیلترها و اجزایی که به منظور پاکسازی هوا در دستگاه های تصفیه هوا استفاده می شوند، شامل اجزای زیر هستند:


•    فیلتر هپا: مهمترین بخش در دستگاه تصفیه هوا، فیلتر هپا است. این فیلتر قادر به جذب و حذف ذرات بزرگتر از 0.03 میکرون می باشد. امکان شستشوی فیلتر هپا در دستگاه تصفیه هوا وجود ندارد و باید پس از آنکه دچار آلودگی بالای شد و کارایی خود را از دست داد، آن را تعویض نمود.


•    فیلتر کربن اکتیو: فیلتر کربن فعال یا کربن اکتیو از موادی تهیه شده است که می تواند با ایجاد تغییرات شیمیایی در ذرات، سبب حذف بو از محیط شود. فیلتر کربن فعال در حذف بوی سیگار از محیط کارایی بالایی دارد. این فیلتر تصفیه هوا نیز غیر قابل شستشو می باشد و باید پس از اشباع شدن تعویض گردد.


•    فیلتر ذرات جامد (پیش فیلتر): فیلتر ذرات جامد تنها فیلتری در دستگاه تصفیه هوا است که امکان تمیز کردن و شستشوی آن به وسیله جاور برقی وجود دارد. فیلتر ذرات جامد پیش از فیلتر هپا در دستگاه قرار می گیرد تا آلاینده های نسبتاً بزرگ موجود در هوا را حذف و فیلتر کند. وجود این فیلتر در دستگاه تصفیه هوا سبب افزایش طول عمر فیلتر هپا و دیرتر آلوده شدن آن می شود، زیرا قیمت فیلتر هپا در مقایسه با سایر فیلترها بالاتر است و امکان شستشوی آن وجود ندارد.


•    گاز ازن: برخی از دستگاه های تصفیه هوا حاوی مقداری گاز ازن هستند. ازن در این دستگاه ها به صورت یون های منفی در آمده و می تواند یون های مثبت موجود در هوا را جذب کند. ذرات مثبتی که به این روش توسط گاز ازن جذب می گردند، انواع ویروس ها، باکتری ها و بسیاری از آلاینده های موجود در هوا هستند. این آلاینده ها به طور طبیعی حاوی بار مثبت می باشند و توسط گاز ازن در دستگاه تصفیه هوا می توان آنها را حذف و فیلتر نمود. با جذب این ذرات توسط ازن، ذرات بزرگ تر و سنگین تر ایجاد می شود که می توانند به آسانی در دستگاه ته نشین و جداسازی گردند.


•    اشعه فرابنفش (UVC): اشعه فرابنفش خاصیت ضدعفونی و گندزدایی بالایی دارد و می تواند توسط تغییر در خواص ژنتیکی ویروس ها و باکتری ها، سبب غیر فعال شدن عوامل میکروبی شود. از این ویژگی اشعه UV در برخی از انواع دستگاه های تصفیه هوا استفاده می شود.

استفاده از دستگاه تصفیه هوای حاوی گاز ازن به منظور ضدعفونی کردن هوا در مراکز بهداشتی مانند اتاق عمل و بیمارستان ها می تواند بسیار مفید باشد.  

مجموعه آبین عرضه کننده انواع دستگاه های تصفیه هوای مرغوب و اورجینال با برندهای معتبر است که به دلیل کیفیت بالای محصولات خود، خدمات پس از فروش و گارانتی فوق العاده ای را برای مشتریان خود ارائه می دهد. اگر قصد خرید دستگاه تصفیه هوا را دارید، برای انتخاب مناسب تر از مشاوره رایگان کارشناسان فنی وب سایت آبین بهره مند شوید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید