نویسنده: راضیه کوه پیمانی

بهترین فیلترهای تصفیه آب خانگی

بهترین فیلترهای تصفیه آب خانگی


در دستگاه های تصفیه آب خانگی فرایند فیلتراسیون توسط فیلترهای تصفیه آب انجام می شود و مرغوبیت فیلترهای مورد استفاده در دستگاه بر کیفیت آب خروجی بسیار موثر می باشد. اما باید دقت داشت که فیلترهای دستگاه تصفیه آب پس از مدتی استفاده، کارایی خود را از دست داده و بایستی تعویض و جایگزین شوند. کیفیت و عملکرد فیلترهای تصفیه آب در دستگاه و عمر مفید آنها اهمیت بالایی دارد که نیازمند توجه کافی می باشد. این فیلترها در انواع، کیفیت ها و برندهای مختلفی در بازار وجود دارند و در هنگام انتخاب فیلترهای دستگاه تصفیه آب باید به برند و اصل بودن محصول موردنظر بسیار توجه شود. در این مقاله تصمیم داریم به بهترین فیلترهای تصفیه آب و عملکرد آنها در دستگاه بپردازیم.

بهترین برند فیلترهای تصفیه آب خانگی

دستگاه های تصفیه آب خانگی معمولاً بسته به تعداد مراحل تصفیه آب از 6 تا 10 عدد فیلتر تصفیه آب استفاده می کنند. بهترین فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی مراحل یک تا شش فیلتراسیون و عملکرد آنها به شرح زیر هستند:

•    فیلتر تصفیه آب الیافی: این فیلتر تصفیه آب قادر به حذف ذرات معلق و درشت مانند سنگریزه، شن، زنگ آهن، گل و لای از آب می باشد. فیلتر الیافی در مرحله اول فرایند فیلتراسیون آب، ذرات درشت را تصفیه می کند تا در مراحل بعدی ناخالصی های کوچکتر و سایر آلاینده ها از آب حذف شوند. عمر مفید فیلتر الیافی نسبت به سایر فیلترهای تصفیه آب کمتر است و لازم است در زمان کوتاهتری تعویض شوند. این فیلترها با برندهای مختلفی در بازار موجود هستند. ازجمله بهترین انواع آنها می توان به فیلترهای الیافی آکواپرو، سافت واتر، سی سی کا اشاره کرد.


•    فیلترهای تصفیه آب کربنی: این فیلترها در سه نوع فیلتر کربن گرانول، کربن بلاک و پست کربن در دستگاه های تصفیه آب خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. وظیفه فیلترهای کربنی حذف کلر، مواد آلی و حذف رنگ و بوی نامطبوع از آب است. فیلترهای کربن گرانول و کربن بلاک در مرحله دوم و سوم و فیلتر پست کربن عمدتاً در مرحله پنجم در دستگاه تصفیه آب قرار می گیرند. فیلترهای کربنی با برندها و کیفیت های مختلفی تولید شده اند. بهترین فیلترهای کربنی تصفیه آب در بازار ایران، فیلترهای کربنی سافت واتر، سی سی کا (CCK)، آکوا پرو هستند. این فیلترهای تصفیه آب از مواد اولیه کاملاً بهداشتی تولید شده اند و قادر به تولید آب شیرین و حذف طعم و بوی نامطبوع آب می باشند. فیلترهای کربنی برندهای مذکور طول عمر بیشتری در مقایسه با محصولات مشابه خود دارد و لازم است که پس از 5 الی 6 ماه استفاده در دستگاه تصفیه آب خانگی آن را تعویض نمود.


•    فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی: فیلتر ممبران خانگی، مهمترین بخش دستگاه تصفیه آب خانگی است که عمل اصلی فیلتراسیون در دستگاه را انجام می دهد. میزان تولید آب تصفیه شده در دستگاه تصفیه آب به ظرفیت فیلتر ممبران بستگی دارد و فیلتر ممبران در ظرفیت های مختلف 50، 75 و 100 گالن و برندهای مختلفی در بازار به فروش می رسد. برای مثال فیلتر ممبران 50 گالن توانایی تولید 50 گالن یا 200 لیتر آب تصفیه شده در شبانه روز را دارد. در میان برندهای معتبری که تولید کننده فیلتر ممبران تصفیه آب هستند، برند آمریکایی فیلمتک بهترین ممبران تصفیه آب خانگی را تولید می کند.


•    فیلتر تصفیه آب مینرال: کلمه مینرال (Mineral) به معنی املاح معدنی است و فیلتر مینرال در دستگاه تصفیه آب خانگی وظیفه تنظیم مواد معدنی مفید در آب را بر عهده دارد. املاحی که توسط این فیلتر به آب افزوده می شود، برخی املاح معدنی مورد نیاز نظیر سدیم، کلسیم، منیزیم و روی می باشند. فیلترهای مینرال سی سی کا، سافت واتر، آکواپرو جزء بهترین فیلترهای مینرال موجود در بازار  هستند. زمان تعویض فیلتر تصفیه آب مینرال بسته به کیفیت آب ورودی حدود 5 الی 6 ماه می باشد.


•    فیلتر تصفیه آب قلیایی: اکثر دستگاه های تصفیه آب خانگی به منظور تصفیه آب از 6 مرحله فیلتراسیون استفاده می کنند. در دستگاه های تصفیه آب 7 مرحله ای معمولاً فیلتر قلیایی به عنوان فیلتر مرحله هفتم در دستگاه قرار می گیرد. این فیلتر  آب یونیزه تولید می کند که برای سلامتی بدن انسان بسیار مفید است. فیلترهای قلیایی با برندها و کیفیت های مختلفی تولید می شوند و بهترین انواع آن فیلترهای قلیایی آکوا پرو، سافت واتر و سی سی کا هستند.

فروشگاه بزرگ تصفیه آب آبین عرضه کننده بهترین فیلترهای تصفیه آب خانگی با برندهای معتبر است و به دلیل مرغوبیت بالای محصولات خود خدمات پس از فروش منحصر به فردی برای مصرف کنندگان عزیز در نظر می گیرد.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید