نویسنده: راضیه کوه پیمانی

میزان استاندارد TDS آب آشامیدنی چقدر است؟

میزان استاندارد TDS آب آشامیدنی چقدر است؟


تمامی دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس می توانند املاح و نمک های موجود در آب را حذف کرده و سختی آب را کاهش دهند. به منظور بررسی کیفیت آب آشامیدنی و عملکرد دستگاه تصفیه آب لازم است که همواره به سختی آب تصفیه شده توسط دستگاه توجه شود. اگر از مصرف کنندگان دستگاه تصفیه آب هستید، شاید با این سوال مواجه شده اید که سختی آب تصفیه چقدر باید باشد؟ به دلیل اهمیت این مساله، در این مقاله قصد داریم به بررسی میزان استاندارد سختی آب آشامیدنی بپردازیم.  

سختی آب چیست؟

کیفیت آب آشامیدنی معمولاً توسط پارامترهای مهمی نظیر سختی، PH و میزان آلاینده های مضر در آب سنجیده می شود. در میان این معیارها، مهم ترین فاکتور سختی یا TDS آب تصفیه شده می باشد. TDS در حقیقت به معنی مجموع کل املاح موجود در آب است و هر چه مقدار املاح و نمک های موجود در آب بیشتر باشد، مقدار TDS آب بیشتر خواهد بود. با این تفاسیر واضح است که آب مقطر و آبی که فاقد هر گونه نمک و ناخالصی در آب است، TDS صفر خواهد داشت.

شاید تاکنون اصطلاح آب سخت و آب نرم را شنیده باشید. همان طور که گفته شد، سختی آب نشان دهنده میزان مواد معدنی و املاح موجود در آب می باشد، اما از آنجایی که میزان یون های کلسیم و منیزیم در آب مقدار بیشتری است، سختی آب عمدتا به عنوان معیاری برای میزان کلسیم و منیزیم در آب شناخته می شود. وجود این املاح در منابع آبی به دلیل تماس آن با خاک و سنگ ها در مسیر جریان خود می باشد و در مناطقی که این املاح در مسیر آب وجود ندارد، آب عمدتاً فاقد یون های کلسیم و منیزیم محلول خواهد بود، به این آب اصطلاحاً آب نرم گفته می شود.

مقدار استاندارد TDS آب آشامیدنی

باید توجه داشت که شاخص TDS آب معیاری کاملاً نسبی است و در هیچ استانداردی به صراحت به این مساله اشاره نشده است. این مطلب نیازمند انجام تحقیقات و مطالعات بسیار دقیقی است که تاکنون به آن پرداخته نشده است و در تمامی استانداردهای معتبر آب آشامیدنی تنها لزوم پایین بودن میزان TDS آب عنوان گردیده است. با این وجود به طور کلی می توان گفت که مقدار سختی بالاتر از 500 و کمتر از 50  میلی گرم بر لیتر، به هیچ عنوان جهت استفاده در مصارف خوراکی مناسب نمی باشد. شاید به غلط تصور شود که میزان بسیار پایین املاح و نمک های موجود در آب آشامیدنی می تواند بسیار مطلوب باشد، اما باید توجه داشت که برخی از املاح مفید برای بدن از طریق مصرف آب جذب می شوند و وجود آن ها در آب آشامیدنی ما بسیار ضروری است. بر این اساس حداقل میزان TDS آب شرب مقدار 50 در نظر گرفته می شود و TDS پایین تر از این مقدار برای آب آشامیدنی توصیه نمی گردد.

سختی بالای آب می تواند سبب مشکلات فراوانی در مصارف خانگی و صنعتی شود. از جمله این مشکلات در مصارف خانگی می توان به تشکیل رسوبات آهکی بر شیرآلات، کتری، سماور، کف نکردن مواد شوینده و نیز بروز بیمارهایی مانند سنگ کلیه و ... در انسان اشاره کرد. به منظور رفع این مشکلات و کاهش سختی آب تاکنون روش های زیادی ارائه شده است که از جمله آنها روش هایی مانند جوشاندن آب، روش شیمیایی، استفاده از روش اسمز معکوس، کاهش سختی آب توسط روش الکترونیکی و ... هستند. اگر چه همه این روش ها جهت کاهش سختی آب کارایی مناسبی دارند، اما تنها استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی جهت کاهش سختی آب و تولید آب آشامیدنی سالم در منزل مناسب می باشد.

فروشگاه تصفیه آب آبین بزرگ ترین تامین کننده انواع دستگاه های تصفیه آب اصل تایوان در ایران است که با بهترین مواد اولیه و بر اساس استانداردهای معتبر آب آشامیدنی تولید شده اند. اگر قصد خرید دستگاه تصفیه آب خانگی را دارید، جهت سهولت در امر خرید و استفاده از مشاوره رایگان مجموعه ما با کارشناسان مجرب آبین تماس بگیرید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید