نویسنده: راضیه کوه پیمانی

قیمت فیلتر ممبران صنعتی

قیمت فیلتر ممبران صنعتی


تمامی دستگاه های تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس و آب شیرین کن های صنعتی از تعدادی فیلتر ممبران برای نمک زدایی و خالص سازی آب استفاده می کنند. فیلتر ممبران صنعتی مهمترین بخش از واحد تصفیه آب صنعتی است و باید انتخاب و خرید آن با توجه و دانش کافی انجام شود. به این خاطر در این مقاله قصد داریم با دو برند از بهترین فیلترهای ممبران صنعتی و نکات مهمی در نگهداری ممبران آشنا شویم.

بهترین مارک ممبران تصفیه آب صنعتی


فیلتر ممبران اصلی ترین جزء از واحد تصفیه آب صنعتی RO را تشکیل می دهد و براساس روش اسمز معکوس به تصفیه و خالص سازی آب می پردازد. این فیلتر دارای غشای نیمه تراوا و روزنه هایی به قطر 0.0001 میکرون می باشد و پس از پمپاژ آب به درون آن فقط به مولکول های آب اجازه عبور از خود را می دهد. به ترتیب بسیاری از املاح و ناخالصی های موجود در آب فیلتر شده و توسط خروجی پساب از دستگاه بیرون می روند.

ممبران های صنعتی موجود در بازار کیفیت ها و انواع مختلفی دارند و بسیاری از انواع آن کیفیت مناسبی ندارند. در هنگام خرید فیلتر ممبران صنعتی به کیفیت بسته بندی آن دقت کافی داشته باشید، زیرا این مطلب یکی از نشانه های تشخیص مرغوبیت آن است و ممبران های نامرغوب عمدتاً بسته بندی مناسبی ندارند. پس از ساخت فیلتر ممبران اورجینال جهت جلوگیری از رشد میکروب ها بر سطح آن در بسته بندی آن از مواد نگهدارنده استفاده می شود.


خرید ممبران تصفیه آب فیلمتک (Filmtec)

ممبران تصفیه آب صنعتی فیلمتک محصولی از کمپانی آمریکایی DOW می باشد که محصولات خود را با برند مشهور فیلمتک به بازار عرضه می کند. معروف ترین و بهترین فیلتر ممبران صنعتی در سراسر دنیا ساخت این کمپانی است که به دلیل بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا و مرغوب ترین مواد اولیه به شهرت جهانی دست یافته است. این ممبران صنعتی دارای عملکرد فوق العاده و ویژگی های منحصر به فردی است که آن را کاملاً از ممبران های دیگر متمایز می کند.

از جمله مهمترین مزیت های ممبران صنعتی فیلمتک می توان به قدرت فیلتراسیون فوق العاده، مصرف انرژی پایین، کارکرد عالی با عمر طولانی تر اشاره کرد که این فیلتر ممبران را به قابل اعتمادترین و محبوب ترین ممبران ها در صنعت تصفیه آب تبدیل کرده است. فیلتر ممبران فیلمتک دامنه PH گسترده ای  دارد و این مساله سبب آسان تر شدن عملیات شستشوی این ممبران شده است. این فیلتر در انواع و مدل های مختلفی توسط کمپانی DOW تولید شده و به بازار عرضه شده است، اما بسیاری از نمونه های این ممبران، محصولاتی تقلبی و غیر مرغوب هستند. به منظور اطمینان از خرید ممبران صنعتی اصل فیلمتک پیشنهاد می شود که این محصول را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید.

خرید ممبران تصفیه آب ممبرانیوم

اگر در فیلتر ممبران به دنبال محصول ارزان تر و تا حدی مشابه فیلتر ممبران فیلمتک هستید. فیلتر ممبران روسی ممبرانیوم را به شما توصیه می کنیم. این ممبران اگرچه کیفیت فوق العاده ممبران فیلمتک را ندارد، اما در مقایسه با قیمت خود از کیفیت مناسبی برخوردار می باشد. ممبران تصفیه آب صنعتی ممبرانیوم محصول با کیفیتی از کشور روسیه و شرکت Memberanium است که در انواع و مدل های مختلف جهت تصفیه آب های لب شور (Brakish water) و آب دریا (Sea water) تهیه و تولید شده است. این فیلتر از نوع ممبران های با دفع بالا (High Rejection) است که توسط تکنولوژی روز دنیا و تجهیزاتی کاملاً اتوماتیک تولید شده و به بازار عرضه می گردد.

نکات مهم در استفاده از فیلتر ممبران صنعتی

فیلتر تصفیه آب ممبران، فیلتری گران قیمت و بسیار حساس است و نگهداری از آن بخش مهمی از فرایند تعمیر و نگهداری دستگاه تصفیه آب صنعتی را تشکیل می دهد. به منظور عملکرد مطلوب فیلتر ممبران توصیه می شود که همواره به نکات زیر توجه کنید:


•    اکثر فیلترهای ممبران صنعتی از جنس پلی آمید بوده و نسبت به ورود کلر به واحد اسمز معکوس بسیار حساس هستند. بنابراین لازم است که پیش از ورود به فیلتر ممبران، کلر و سایر ترکیبات آن به صورت کاملاً از آب حذف شوند.
•    پس از نصب و راه اندازه فیلتر ممبران در دستگاه باید همیشه سطح فیلتر را مرطوب نگهداشت.
•    اگر از دستگاه تصفیه آب صنعتی و فیلتر ممبران برای چند روز یا مدت طولانی تر استفاده نمی گردد، جهت جلوگیری از رشد عوامل میکروبی در ممبران باید حتماً آن را در مواد نگهدارنده و شوینده مخصوص ممبران قرار داد.
•    در صورتی که تولید آب تصفیه شده توسط ممبران حدود 10% کاهش یابد، فیلتر ممبران را باید توسط عملیات CIP تحت شستشو قرار داد.
•    آب ورودی به فیلتر ممبران اسمز معکوس باید SDI کمتر از 5 داشته باشند، زیرا عدم رعایت این مساله می تواند سبب گرفتگی و خرابی زود هنگام فیلتر ممبران شود. جهت تصفیه آبی با SDI بالاتر از 5 لازم است که از فیلتر ممبران دریایی استفاده گردد.
•    یکی از مهمترین عوامل خرابی و گرفتگی ممبران، میکروارگانسیم های موجود در آب هستند. برای جلوگیری از بروز این مشکل لازم است که پیش از ورود به واحد اسمز معکوس میکروب ها و ویروس های آب توسط دستگاه UV و یا فرایند کلرزنی آب حذف شوند.
•    فیلترهای ممبران تقلبی و غیر اصلی معمولاً قیمت پایین تری دارند، بنابراین در صورت مشاهده محصولی با قیمت پایین تر در مورد کیفیت و مرغوبیت آن اطمینان حاصل کنید.

•    فشار آب ورودی به فیلتر ممبران باید از حداکثر فشار عملیاتی اعلام شده توسط سازنده ممبران کمتر باشد، زیرا این مساله می تواند موجب خرابی و اصطلاحاً تلسکوپی شدن ممبران گردد.

فروشگاه تصفیه آب آبین تامین کننده انواع فیلتر ممبران صنعتی مرغوب با قیمت رقابتی در بازار ایران است که به صورت مستقیم از شرکت سازنده وارد شده و به بازار عرضه می گردد. اگر قصد خرید فیلتر ممبران اصل برای واحد تصفیه آب صنعتی خود را دارید، برای خرید آسان تر و دریافت مشاوره رایگان کارشناسان آبین تماس بگیرید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید