نویسنده: راضیه کوه پیمانی

نکات مهم در انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی

نکات مهم در انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی

انتخاب دستگاه تصفیه آب مناسب در میان طیف وسیعی از انواع و برندهای مختلف بسیار گیج کننده و دشوار است. اما اگر در مورد روش های مختلف تصفیه آب در این دستگاه ها و انواع آنها اطلاعات کافی داشته باشید، می توانید در انتخاب دستگاه تصفیه آبی متناسب با نیاز خود تا حدی سنجیده تر عمل کنید. در این مقاله قصد داریم با نکات مهم در انتخاب دستگاه تصفیه آب خوب آشنا شویم.


انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی

پیشنهاد می شود که در هنگام انتخاب دستگاه تصفیه مناسب، به نکات زیر توجه کنید:

•    تعداد فیلترها در دستگاه: تعداد مراحل فیلتراسیون در دستگاه تصفیه آب خانگی می تواند از یک تا ده مرحله انجام شود. مسلماً هر چه دستگاه تعداد فیلترهای بیشتر داشته باشد، کیفت آب خروجی از دستگاه تصفیه آب و قیمت آن بالاتری خواهد بود. ازجمله فیلترهایی که معمولاً در دستگاه های تصفیه آب خانگی مورد استفاده قرار می گیرند، فیلترهای الیافی، کربن گرانول، کربن بلاک، فیلتر ممبران، پست کربن و قلیایی و ... هستند.


•    بهداشتی بودن اجزای دستگاه: از آنجایی که دستگاه تصفیه آب خانگی با آب آشامیدنی ما سر و کار دارد، بهداشتی بودن آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. تمامی فیلترها و اجزای استفاده شده در دستگاه تصفیه آب باید توسط استانداردهای معتبر آب آشامیدنی تهیه و تولید شوند. بر این اساس یکی از نشانه دستگاه تصفیه آب خانگی اورجینال و با کیفیت، استانداردهایی است که به همراه آن ارائه می گردد.


•    مواد سازنده فیلترهای دستگاه: عمل اصلی تصفیه آب در دستگاه توسط فیلترهای آن انجام می شود و مرغوبیت آنها در کیفیت آب تولید شده بسیار تاثیرگذار است. استفاده از مواد اولیه درجه یک در ساخت فیلترهای  دستگاه به ویژه فیلترهای پیش تصفیه و ممبران دستگاه اهمیت بالایی دارد. بسیاری از انواع فیلترهای کربنی از ذغال سنگ و کربن های صنعتی نظیر آنتراسیت تهیه می شوند و استفاده از این فیلترها در تولید آب آشامیدنی کاملاً غیر بهداشتی و مضر است. زغال سنگ دارای ماهیت معدنی است و حاوی مقادیر بالایی از فلزات سنگین است که در طی فرایند فیلتراسیون توسط فیلتر کربنی زغال سنگ وارد آب خروجی از دستگاه شده و آثار بسیار زیان آوری برای سلامتی بدن دارند. بهترین انواع فیلترهای کربنی (کربن گرانول، کربن بلاک و پست کربن) مواد بهداشتی و کاملاً گیاهی مانند پوست نارگیل تولید می شوند.


•    نوع اتصالات دستگاه: استفاده از اتصالات نامناسب دستگاه می تواند سبب ایجاد نشتی و خیس شدن کابینت ها توسط دستگاه تصفیه آب خانگی شود. اتصالات مورد استفاده در دستگاه های تصفیه آب خانگی دو نوع اتصال مهره ای و فیتینگی (سریع) هستند. اتصالات مهره ای قیمت پایین تری دارند، اما استفاده از آنها می تواند بروز مشکلاتی نظیر نشتی آب را به همراه داشته باشد. این اتصالات معمولاً پس از چند مرتبه باز و بسته شدن هرز می شوند و کارایی خود را از دست می دهد. دستگاه های تصفیه آب مرغوب معمولاً از نوع دو اتصالات یعنی اتصالات فیتینگی یا سریع استفاده می کند. استفاده از اتصالات فیتینگی از بروز نشتی در دستگاه جلوگیری می کند.


•    جنس هوزینگ ها: در دستگاه های تصفیه آب با کیفیت و مرغوب معمولا دارای هوزینگ های دابل اورینگ می باشد که احتمال نشتی در دستگاه را به حداقل می رسند. در ساخت این هوزینگ ها از مواد اولیه مرغوب و مقاوم استفاده می شود تا بروز ترکیدگی هوزینگ و نشتی در دستگاه تصفیه آب به حداقل برسد.


•    برند سازنده دستگاه: پیش از خرید دستگاه تصفیه آب در مورد معتبر بودن برند سازنده دستگاه تحقیق کافی داشته باشید. این امر خیال شما را در مورد خرید محصولی مرغوب و استفاده از آبی با کیفیت بالا برای همیشه راحت می کند. انتخاب برند دستگاه تصفیه آب در میان گستره وسیعی از برندهای سازنده این محصولات اگرچه کاری دشوار است، اما برای اطمینان از کیفیت ساخت بالای دستگاه امری ضروری محسوب می شود.


•    نوع دستگاه تصفیه آب: دستگاه های تصفیه آب خانگی دارای انواع متنوعی هستند و از روش ها و مکانیزم های  مختلفی برای تولید آب تصفیه شده استفاده می کنند.  از جمله مهمترین انواع آن می توان به دستگاه های تصفیه آب زیر سینکی، کیسی و رومیزی اشاره کرد. در میان این انواع، دستگاه های تصفیه آب زیرسینکی  به دلیل عملکرد عالی در تصفیه آب و طراحی مناسب برای استفاده از زیر سینک فروش بیشتری دارد و بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.  


•    خدمات پس از فروش دستگاه: بسیاری از دستگاه تصفیه آب خانگی ساخت کمپانی های معتبر دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشند و این مساله کیفیت بالای این محصولات را نشان می دهد.

فروشگاه آبین عرضه کننده انواع دستگاه تصفیه آب خانگی با بهترین برندهای موجود در بازار است و برای رفاه بیشتر مشتریان خود امکان خرید آنلاین را برای آنها فراهم آورده است. تمامی محصولات آبین به دلیل بهره مندی از کیفیت ساخت بالا دارای خدمات پس از فروش طولانی مدت می باشند که این ویژگی منحصر به فرد آبین را از دیگر فروشگاه های تصفیه آب کاملا متمایز کرده است. اگر در انتخاب دستگاه تصفیه آبی متناسب با نیاز خود به مشاوره احتیاج دارید، با برقراری تماس تلفنی از مشاوره رایگان متخصصان تصفیه آب آبین بهره مند شوید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید