نویسنده: راضیه کوه پیمانی

قیمت دستگاه سختی سنج آب

قیمت دستگاه سختی سنج آب


آب شرب شهری ما دارای مقادیر زیادی از املاح و ناخالصی  می باشد که بسیاری از این مواد می تواند سبب ایجاد سختی در آب آشامیدنی شوند. کیفیت آب آشامیدنی تا حد زیادی توسط میزان سختی و TDS آب مشخص می شود. یکی از ابزارهایی که معمولاً به همراه دستگاه تصفیه آب خانگی خریداری می شود، دستگاه TDS سنج آب می باشد. در این مقاله قصد داریم با نکات مهم در خرید دستگاه TDS سنج و پرفروش ترین نمونه این دستگاه به منظور اندازه گیری سختی آب آشنا شویم.


خرید دستگاه سختی سنج آب

نکات مهمی است که باید در هنگام خرید دستگاه سختی سنج آب یا TDS سنج باید توجه شوند، شامل موارد زیر هستند:


•    برخی از دستگاه TDS سنج قابلیت تنظیم و کالیبره شدن دارند، این دستگاه سختی سنج معمولاً محصولاتی اورجینال و اصلی هستند و از کیفیت بالاتری برخوردار می باشند.  کالیبره شدن دستگاه TDS سنج در واقع دقت اندازه گیری آن را بالاتر می برد و برای استفاده در مصارف تحقیقاتی و آزمایشگاهی که به دقت بالاتری احتیاج دارند، نیز مناسب می باشد.
•    اگر از دستگاه TDS سنج برای اندازه گیری سختی آب آشامیدنی در خانه استفاده نمی کنید، به دقت بالایی احتیاج ندارید و نیازی به کالیبره کردن دستگاه وجود ندارد.
•    برای اندازه گیری سختی آب بهتر است که دمای آب 25 درجه سانتی گراد باشد، اگر دمای فعلی محیط همین مقدار است، صبر کنید که دمای نمونه آب نیز با محیط برابر شوند. در غیر این صورت، دمای آب را با اعمال گرما یا سرد کردن به دمای 25 درجه برسانید، زیرا دمای آب در مقدار واقعی TDS آب بسیار تاثیرگذار است.
•    باید توجه داشته باشید که میزان ولتاژ باتری دستگاه سختی سنج بر مقدار اندازه گیری آن هیچگونه تاثیری ندارد، بنابراین حتی اگر باتری دستگاه TDS سنج ضعیف می باشد، سختی اندازه گیری شده توسط دستگاه تغییری نخواهد کرد.
•    برای اندازه گیری سختی آب بهتر است که مقداری از نمونه آب را درون درب دستگاه ریخته و قلم دستگاه را درون درب آن قرار دهید.
•    اگر برای اندازه گیری سختی، نمونه آب را در ظرفی ریخته اید، حتما دقت کنید که مقدار آب درون ظرف از ارتفاع مشخص شده بالاتر نباشد، زیرا این مساله می توان سبب آسیب به برد دستگاه سختی سنج شود.
•    بهتر است که دستگاه TDS سنجی را انتخاب کنید که به صورت اتوماتیک خاموش شود. توجه به این مساله می تواند موجب افزایش طول عمر دستگاه TDS سنج و باطری آن گردد.
•    از خرید محصولات تقلبی و ارزان قیمت این دستگاه خودداری کنید و در هنگام خرید دستگاه سختی سنج آب از اورجینال بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید.

بهترین دستگاه سختی سنج آب

دستگاه های سختی سنج یا TDS سنج با انواع و نمونه های متنوعی در بازار به فروش می رسند. اغلب این دستگاه ها محصولاتی تقلبی و غیر مرغوب هستند و معمولاً از قیمت پایین تری برخوردار می باشند. در میان این محصولات بهترین TDS سنج، دستگاه سختی سنج HM مدل 3-TDS می باشد که جزء پرفروش ترین دستگاه های سختی سنج است. نمونه های غیر تقلبی این دستگاه در بازار بسیار زیاد است. جهت اطمینان از خرید محصول اصلی و مرغوب سختی سنج HM توصیه می گردد که این محصول را از فروشگاه معتبر تصفیه آب خریداری کنید. یکی از مزیت های مهم دستگاه سختی سنج HM مدل 3-TDS امکان کالیبره کردن دستگاه توسط پیچ است که در بخش تحتانی دستگاه و بر روی محفظه آن قرار دارد. حداکثر خطای اندازه گیری این دستگاه سختی سنج 5% است و از آن می توان در گسترده دمای وسیع صفر تا 80 درجه سانتی گراد استفاده نمود. این دستگاه TDS سنج برای استفاده جهت دستگاه های تصفیه آب خانگی بسیار مناسب است و می تواند TDS آب را در محدوده صفر تا 10000ppm اندازه گیری کند.

فروشگاه تصفیه آب آبین عرضه کننده انواع دستگاه TDS سنج اورجینال و اصلی در بازار ایران است و سابقه درخشان این مجموعه در حوزه تصفیه آب کیفیت بالای محصولات آبین را تضمین می کند. اگر قصد خرید دستگاه TDS سنج اورجینال را دارید برای دریافت مشاوره رایگان و انتخاب راحت تر محصول خود با سایت آبین تماس بگیرید.

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید